SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztukę walki wybrać? Pytania tylko tutaj!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, wszystko zależy od tego jak wyglądają głównie te treningi MMA i czego oczekujesz. Jeśli masz w jednej sekcji do wyboru zarówno MMA jak i BJJ, to często w takich sekcjach na MMA trenuje sie głównie stójke, a parter robi z uderzeniami, i za dużo podstaw sie nie nauczysz.

Jako że w grapplingu jesteś zielony to tak czy siak polecam pierw sie wybrać na treningi BJJ by złapać podstawy parteru, a w tym czasie dowiedzieć sie jak wyglądają treningi MMA i uzupełnić plan o nie, lub też zostać przy samym BJJ - to już sam będziesz wiedział co robić po jakimś czasie kicka+bjj pozdro

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2012-12-12 15:29:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1396
Czytałem pare postów i nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu. Czy warto iść na MMA bez żadnych podstaw z innej sztuki? Czy opłacałoby się iść na BJJ na jakieś 3 miesiące?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy od sekcji i tego jak wyglądają treningi, jak masz prowadzone zajęcia z MMA typowo dla początkujących to idź, jak nie i grupa jest w miare ogarnięta to może być ciężko ze złapaniem podstaw, i wtedy lepiej byłoby wcześniej liznąć podstaw jakiejś płaszczyzny walki przed MMA.

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2012-12-20 09:55:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1396
Wstępnie wybrałem Copacabanę, według harmonogramu są zajęcia dla początkujących więc można sprawdzić co z tego będzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy nie trenowałem sztuk walki. Tylko siłownia od jakiś 2 lat, ale raczej żeby "się poruszać", bo ciężko mi jest robić konkretną masę. Od dłuższego czasu myślę o MMA. Mieszkam w Wawie. Czym się kierować w wyborze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 679
Witam,
Jestem z okolic Dąbrowy Górniczej i wstępnie upatrzyłem sobie Rio Grappling Club (prowadzą MT,BJJ i MMA). Ładnych parę lat temu trenowałem Karate Kyokushin (jakieś 3 lata) później KB (około pół roku) ale niestety mały wypadek wykluczył mnie ze wszystkich sportów (połamane nadgarstki i uraz biodra) Więc nie przedłużając noga nie taka jak kiedyś, nie da się za bardzo tego biodra już rozbić, kopać wysoko nie będę, zdecydowałem że docelowo chcę trenować MMA ale zacząć planuję od BJJ (2 razy w tygodniu) a później ewentualnie dobrać treningi MMA, i tu pytanie: jest sens robić taki podkład nie mając podstaw czy od razu rzucić się na MMA ? to pytanie kieruję najbardziej w stronę ludzi znających RGC i poziom treningów z BJJ i MMA ale nie tylko :D Trenując chciał bym kiedyś powalczyć na ringu (a 23 lata na karku:D) Jedyne co teraz robię to rekreacyjnie siłownia, skakanka tak że dramatu kondycyjnego nie ma :D
Pozdrawiam

Zmieniony przez - Ivanowic w dniu 2013-02-25 19:07:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest sens jak najbardziej pierw pochodzić na BJJ a potem na MMA. Możesz też spróbować jednocześnie BJJ i MMA zacząć. Jak masz czas, pieniądze i dramatu kondycyjnie jak sam mówisz nie ma, to jak organizm da rade to jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 766
Witam wszystkich, szukałem dokładnie takiego tematu, chcę teraz wybrać sztukę walki i liczę na to że mi pomożecie.

Nie obchodzi mnie specjalnie jej skuteczność, nie chcę być wielkim fighterem, ale zdecydowanie chcę by na treningach był głównie sparing, stanie w rządku i powtarzanie ruchów mnie nie kręci :P

Najważniejszą rzeczą która mnie interesuje jest taki patent.
Od dziecka gram na trąbce, i będę to robił dalej, to jest podstawa.
Do tego trzeba mieć niepocięte i nieobite usta, tak więc moje pytanie brzmi:

Jaka SW gwarantuje mi najmniejsze uszkodzenie ust? (nie chcę opuchnięć, pocięć od rękawic etc) wiem, że na pewno co jakiś czas coś tam się pewnie stanie ale spoko, chcę tylko to zminimalizować :)

Pozdrawiam! :)

Zmieniony przez - wunderwafe w dniu 2013-09-26 09:30:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BJJ

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2013-09-26 10:38:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 435
Witam może i to zły temat czy coś ale mam takie pytanie. Chodzę do 1 klasy technikum rocznik 97 i tu przedstawie krótko moją historie a mianowicie mierzę 183cm i mam nadwage tj. waże 92kg~~ i tu jest właśnie to, że jak na swoją wage i wszystko inne jestem bardzo sprawny bez żadnych przeszkód robię większość ćwieczeń gimnastycznych itp. od 5 lat trenuje piłkę nożną z przerwą 2~~lata przez chorobe i teraz od sierpnia do stycznia przerwa po operacji i tu mam do was pytanie. Od stycznia zamierzam ostro wznowić treningi tj. piłka nożna/bieganie/siłownia i tu pojawia się moje pytanie czy jeśli ogarnołbym się przez półtorej roku tj jakby wchodził do 3 klasy technikum chciałbym rozpocząć treningii MMA, lecz jestem w tym całkiem zielony wiem, że wybiegam w przyszłość ale już teraz trzeba by wiedzieć na co się nastawiać czy to jeszcze będzie miało jakiś sens? Nie chodzi mi o kariere zawodowego fightera tylko jeśli w wieku 18lat~~ pójde na grupę dla początkujących to się opłaci ? Jeśli czegoś nie powiedziałem co by was interesowało i by było ważne pytajcie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaką sztuke walki wybrać (15lat)?

Następny temat

Fotorelacja z przygotowań BJ Penn'a

WHEY premium