SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Głód a utrata masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 334
Witam, czy kiedy odczuwam głód to ma to bezpośredni związek z utratą masy mięśniowej? Chodzi o to, czy będąc głodnym spalają się mięśnie, czy jest to w ogóle niezależne od siebie, dodam że jadłem dzisiaj normalnie, do tej godziny około 2000kcal, jednak nieustannie odczuwam spory głód.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Cześć!
Odczuwanie głodu nie ma bezpośredniego związku z utratą masy mięśniowej. Głód jest wynikiem braku pokarmu, który jest potrzebny organizmowi do funkcjonowania, a niezaspokojony może prowadzić do uczucia osłabienia i spadku energii.

Jednakże, jeśli organizm jest długo narażony na niedobór kalorii, to może dojść do utraty masy mięśniowej, ponieważ organizm będzie korzystał z zapasów energetycznych zgromadzonych w mięśniach. Dlatego, jeśli odczuwasz głód i zastanawiasz się, czy jest to spowodowane niedoborem kalorii, warto sprawdzić, czy Twoja dieta jest odpowiednia i czy dostarczasz organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 845 Napisanych postów 557 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12302
Rozpoczynając redukcję głodny/a nie będziesz gdy masz dobrze ułożoną zbilansowaną dietę ,dopiero w późniejszych fazach gdy te kalorie są naprawdę nisko możesz już odczuwać głód. Sam głód nie sprawia że spalasz mięśnie czy tłuszcz. Zbyt duży deficyt może się przełożyć na spalanie mięśni. Najlepiej wypełnij ankietę by poznać cię lepiej. Na samym dole jest ankieta. https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mozliwe że dieta żle zbilansowana jak odczuwasz głód, lub masz za dużo posiłków w diecie i sa one bardzo małe i nie odczuwasz sytosci po nich

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Nie nie ma czegos takiego że głód spala miesnie :) Musisz napisac cos wiecej bo to że jesz 2000 kcal nic nie znaczy bo dla jednego to będzie głodówka ponizej BMR a dla innego mały deficyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 334
Moja dieta wygląda tak (codziennie jem to samo)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 334
Śniadanie: Jajecznica z 5 jajek + 30gramów orzechów nerkowca

2 Śniadanie: Ciastka domowej roboty 3 sztuki (banany, płatki owsiane, masło orzechowe) Generalnie są dość spore więc myślę, że około 400kcal razem mają

Przed treningiem: 100gramów ryżu + 35g białka

Po treningu: 100g ryżu + 300g mięsa + warzywa

Kolacja: 6 tostów z szynką i serem + łyżka oleju lnianego + około 20g pistacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Jesz to codziennie? I to jest 2000kcal wg ciebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 334
Napisałem, że do tej pory (w chwili pisania posta) zjadłem około 2000kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 334
Czyli generalnie idąc głodnym na siłownie (nie na czczo) nie wpłynie to negatywnie na moje wyniki siłowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 201 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10517
Podaj jakieś swoje dane, waga, wzrost, aktywność. Bez tego wiele nikt ci nie pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 845 Napisanych postów 557 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 12302
j.w Uzupełnij ankietę którą ci podałem, wtedy będzie można ci odpowiedzieć na twoje pytania :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki - zalecana ilość

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium