SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 788

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja tłuszczu

Waga

83 kg

Wzrost

189 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

BF widoczny na zdjeciu

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna około 15tysiecy kroków dziennie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3 razy w tygodniu trening siłowy około 90minut

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Odżywka białkowa, kreatyna na masie.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Brak przeciwwskazań

Stosowana lub planowana suplementacja

Aktualnie brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
Witam,
Masa zakończona 1 stycznia, bez liczenia kalorii tylko pilnowanie białka. Aktualnie redukcja prowadzona od 1 stycznia stopniowo obcinanie kalorii od 3100kcal do aktualnego stanu 2700kcal. Waga spadła przez ten okres z 91 na 83 kg. Przechodząc na redukcje zrezygnowałem z brania kreatyny. W danym momencie tylko uzupełniam białko odżywka gdy jest taka konieczność. Kontroluje białko na poziomie 2g na kg masy ciała. Tłuszcze około 70 gram i reszta węgle czyli w granicach 350g. Przesyłam zdjęcia ponieważ zastanwiam się czy kończyć już redukcje i przejść na masę? Co sądzicie o poziomie BF? Czy może przeciągnąć redukcje jeszcze z miesiąc osiągając poziom zapewne 81kg (tak wiem waga nie jest wyznacznikiem). Po okresie redukcyjny zależy mi na zrobieniu zdrowej masy zwiększajac kaloryczność 5-10% co 2 tygodnie w zależności od reakcji organizmu. Dlatego tez chciałbym osiągnąć dobry BF aby mięśnie brzucha były widoczne. Dodam fakt, że na masie ominąłem ćwiczenie mięśni brzucha (tak wiem to było głupie) staram się nadrobić teraz ale na redukcji nic nie zbuduje.

Zapomniałem dodać, że zdjęcia zrobione w dzień treningowy około godziny 18. Mniej więcej 2h po treningu.














Zmieniony przez - Keke_12 w dniu 04/04/2023 19:48:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33124 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Tutaj zdecydowanie jeszcze długa redukcja przed tobą bo tkanki tłuszczowej jest sporo jednak jesteś już na redukcji długo więc powinieneś zrobic przerwe na regenerację 2-3 tyg i potem zacznij kolejną redukcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
W trakcie przerwy redukcyjnej jaki poziom kalorii utrzymać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka
Oczywiście tutaj jeszcze długa droga redukcji bo poziom tkanki tłuszczowej do niskiej niestety nie należy. Wiesz co tutaj wszystko zależy jak się czujesz ale jakoś mega nisko z jedzeniem nie jesteś więc ja bym tutaj dalej ciągnął tą redukcję bez odpoczynku póki co, idą święta więc znając życie coś tam sobie podjesz a tak to dalej bym redukował póki nie poczujesz mocnego zmęczenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
Tutaj zdjęcia z rana przed posiłkiem.
1. Ile waszym zdaniem wynosi BF?
2. Do jakiego %BF zejść przed rozpoczęciem masy?








Zmieniony przez - Keke_12 w dniu 05/04/2023 17:17:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33124 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Tu już lepiej trochę to wygląda jednak nadal trzeba redukowac ale z drugiej strony dla mnie ten brzuch jest taki troche podejrzany , dziwnie wygląda .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Niby dziwnie ale może tak ma że na dole brzucha ma aż nie proporcjonalnie dużo tego tłuszczu. Wiadomo że w większości i facetów dół brzucha puszcza najpóźniej więc pewnie tutaj też tak jest. Przeciągnij jeszcze redukcję. Dokładales dużo aerobów że przez 3 miesiące tak mało kalorii obciąłes. No chyba że na wstępie byłeś w dużym deficycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
Pracuje fizycznie robiąc bardzo duże dystanse na nogach wiec spałam dużo kalorii w ciągu dnia dlatego mam tak wysoko kalorie na redukcji. ( regularnie sobie wszystko wliczam do Fitatu) tak właśnie wydaje mi się ze ten okres jak przeciągnę to zniknie tłuszcz z dołu brzucha( ale wolałem się upewnić tutaj) Obstawiam ze okolice 80kg powinno być okey(raczej rekompozycja sylwetki się nie wydarzy) .
Może dorzucić więcej ćwiczeń na brzuch? Robie po jedynym ćwiczeniu(4 serie) na zakończenie w każdy dzień treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Poziom tkanki tłuszczowej nie jest jeszcze na tyle niski, żeby można było budować dobrej jakości mięśnie. O ile góra powoli się zaczyna odsłaniać, to na dole jest jej jeszcze sporo. Jak najbardziej warto jest dalej redukować. Na tę chwilę możesz wprowadzić diet break przez około dwa tygodnie i strategiczne roztrenowanie. Następnie rozpocząć nowy cykl treningowy.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595

Poza tym, sugeruję skupić się na obwodach ciała i wyglądzie sylwetki, a nie na kilogramach.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głód a utrata masy mięśniowej

Następny temat

Zamienniki pieczywa na ketozie

WHEY premium