SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW można tak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
zaczynasz powoli, będzie mniejsza waga to utniesz kalorii, ale nie tak by od razu na 2000 wchodzić, zawsze zmaiast ciąć można dać większą aktywność fizyczną

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie bardzo rozumiem dlaczego przez trzy miesiące miałbyś nie zmniejszać kalorii w diecie? Poza tym sam cykl treningowy nie trwa tyle czasu. Ewentualnie maksymalnie te 10-12 tygodni. Po tym czasie kończysz redukcję, wchodząc na zerowy lub lekko dodatni bilans kaloryczny przez około dwa tygodnie i decydujesz co robić dalej. Jeżeli chodzi o trening, to wprowadza się strategiczne roztrenowanie:

https://potreningu.pl/articles/595/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja---trening-i-odzywianie-w-tym-okresie

Efekty muszą być. Nie jesteś przecież jedynym na świecie człowiekiem, który ma dobrą dietę i trening a efektów nie ma. Muszą być gdzieś błędy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Pondro02
No dobra, ale przecież jedząc np z mojego zapotrzebowania które wynosi 3000 k, 2700 kcal i nie zmniejszając kalorii przez np 3 miechy. To chyba nie da rady z 20 % zejść do 15% oczywiście jakieś Cardio bym dodawał czy spacery.


Redukcja to też sztuka obserwacji i wyciągania wniosków. Jeśli masz 20% bf to zejście do 15 % nie jest jakimś dramatycznym wyzwaniem schody się zaczynają przy niższych wartościach BF, do których chcemy zejść bo wówczas redukcja jest bardziej wymagająca i ciąć trzeba zdecydowanie mocniej w diecie.

Teoretycznie na tych 2700kcal powinieneś redukować, ale ciało to nie maszyna adaptuje się do nowych warunków i wówczas trzeba reagować albo dokładać aktywności fizycznej, albo ciąć z diety. Gdzieś zmiany muszą być wprowadzone.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
No nie wiem czm mi się nie udaje... Lepiej już chyba robić masę niż ciągle stać w miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Wiesz tak na prawdę to redukcja nie jest łatwą sztuką, są osoby, które przycinają miskę i leci tłuszcz, ale jednak większość ma z tym jakiś problem. I nie jest to kwestia trzymania miski i ciężkiego treningu, ale na redukcję składa się choćby nasz profil hormonalny czy nawet ukryte choroby, o których nie wiemy.

Sam dochodziłem kilka lat zanim wyczaiłem jak mam u siebie przeprowadzać redukcję. I na przykład nie mogę mieć gwałtownych cięć w misce bo moje ciało szybko przechodzi w tryb oszczędnościowy i po 2-3 tygodniach redukcja staje zupełnie, ale zajęło mi trochę czasu jak podchodzić do tego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak sylwetka sięłapie na na masę to ją rób, bo jak BF nie pozwala to lepiej nie robić by siętłuszczem jeszcze nie zalać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12073 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
No nie wiem czm mi się nie udaje... Lepiej już chyba robić masę niż ciągle stać w miejscu

propblem w tym, ze moze CI sie jedynie wydawac ze budowanie masy jest łatwiejsze, bo bez problemu jestesmy w stanie zwiekszac cyferki na wadfze czy obwody, ale niekoniecznie bedzie to miesiec w moim mniemaniu budowanie masy mięśniowej jest trudniejsze niz redukcja. W przypadku redukcji dodajesz aktywnosci, ucinasz kalorii stopniowo, i cos sie dzieje jestesmy w stanie osiagnac fajna sylwetke, jak trtzymamy sie zalozen. W przypadku masy trezba sie wstrzelic z takim bilansem, aby budowac miesnie, a nie obrastac w fat., Poza tym trening tez musi byc dosc intensywny
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Cześć, dawno nie pisałem ale że no problem mam dość poważny to nie wiem co z tym robić. Znów spróbowałem z dietą, wysokie kcl iffym, tyle że po jakimś czasie przerywam diete bo za bardzo lubię jeść :( pamiętam że na czystej misce wytrzymałem max y tyg ale to i tak 2 razy dłużej, nwm co robić jestem w kropce i jem a raczej żre, zaczynam odczuwać różne kucia szczególnie w klatce piersiowej, boję się że jak znów rozpoczę diete to polegnę bo to raczej pewne, jak myślicie wejść na tą czystą miche? Bo nwm czy dam radę, to już nawet nie chodzi o sylwetkę a zdrowie czuje się jak balon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę niestety, że po prostu nie nadajesz się do tego. Nie każdy na świecie musi mieć dobrą formę i fit sylwetkę. Ty z tego typu podejściem nigdy tego nie osiągniesz i nasze pisanie niewiele pomoże. To tak jak bezdomny, który chciałby mieć swoje mieszkanie, a jedyne co robi w tym kierunku, to zbieranie aluminium z zapałem bliskim zera.

Skoro próbowałeś już kilka razy i wytrzymujesz jeden, maksymalnie dwa tygodnie, to zastanów się czego Ty naprawdę chcesz i na tym się skup. Być może znajdziesz inne hobby.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Dokładnie jak pisze Domer. Ja też nie jestem stworzony do sportów siłowych, więc robię to co sprawia mi przyjemność

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję informacji, tematów o blokach treningowych pod trójbój.

Następny temat

Siłownia - czy jest sens?

WHEY premium