SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW można tak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
4 dni w tygodniu może spróbuję tyle że 1 trening wykonujemy bez dnia przerwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Jeśli trening 4 dni w tygodniu to inny schemat push/pull, góra/dół

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
4 dni treningowe są świetną sprawą jak się ma odpowiednio dużo czasu na trening. Oczywiście trzeba wprowadzić zmiany jeśli chodzi o podział treningowy. A przy tych podziałach zaproponowanych wyżej trening dzień po dniu możesz spokojnie wykonywać.
Najczęściej się trenuje w podziale trening-trening-wolne-trening-trening-wolne-wolne.

Jak sobie zajrzysz do tematów podwieszonych to znajdziesz gotowe plany treningowe na 4 dni i bez problemu możesz sobie taki jeden wziąć jeśli się zdecydujesz na 4 dni treningowe.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Na razie zostaną 3 dni treningu może w wakacje się zmieni. Mam pytanie odnośnie sprintów jak robię 25 s sprintu to ile powinna trwać przerwa? Dodam że jestem raczej wytrzymałościowy a nie szybki. Przy 1 minucie ostatnia seria 2olniej idzie niż 2 poprzednie i mega zmęczenie mogą być 1.30?albo 2 min?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
To musisz wyczaić na sobie na ile pozwala Ci kondycja. Bo jeśli teraz przy jednej minucie czujesz zmęczenie to nie ma sensu się katować, choć z założenia interwały powinny być intensywne, to spokojnie możesz wydłużyć ten czas wysiłku o niskiej intensywności.

Jednak trzeba mieć świadomość, że też musisz przyjąć jakąś formę progresji w tych interwałach, a to robisz, albo skracając właśnie tę część lżejszą, ewentualnie wydłużać czas sprintu. Więc tak czy inaczej musisz to jakoś sensownie ogarnąć żeby progres był.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Okej dodaje sekund właśnie było 15 teraz 24 s, a i jeszcze mam pytanie mam słaba pamięć i na treningu zdarza mi się bujać w obłokach xD głównie chodzi o pamięć i jak np dziś robiłem twist rosyjski 3 x 9 o jedno za mało (zamiast tego miał być przysiad bułgarski) zobaczyłem że miał być przysiad jego zrobiłem jak należy później jednak zrobiłem znów twist rosyjski bo zapomniałem że miałem 10 już powturzeń i dodałem kg czy takie coś jest dopuszczalne? Takie zmienianie ćwiczonych parti? Oczywiście nie celowo takie coś zrobiłem i wyszło że skosy zamiast 3 seri wyszło 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Nie ma co się za bardzo przejmować bo takie delikatne pomyłki nie pogorszą jakoś efektów treningu czy samego treningu.
Natomiast tylko pod warunkiem, że zdarzają się od czasu do czasu.

Jest na to jeden prosty sposób. Bierz sobie zeszyt treningowy ze sobą. Masz gotowy plan na papierze, dodatkowo możesz na bieżąco sobie notować ciężary treningowe i sprawdzać czy progresujesz na treningu.

Ja bardzo długo korzystałem z takich zeszytów, ale przy ostatniej przeprowadzce gdzieś zaginęły w akcji, a szkoda.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Okej, a trochę z innej beczki. Jak jestem codziennie zmęczony mam podkrążone oczy to na co może wskazywać? Często zapominam co robiłem chwilę temu, Kiedys czułem jakby mi twarz puchła..serce czasami kuję. Na co powinienem się zbadać? Morfologię miałem robioną i wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co robiłęś w tej modrologi, jaka posatwowa, z rozmazem, hormony itp

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Hormony można by było zbadać na przykład tarczycę, choć mężczyźni rzadziej chorują z jej powodu to zdarza się to.
Z sercem też nie ma żartów jeśli jakieś problemy z nim występują nie okazjonalnie, ale regularnie jakieś kłucia to nie ma co czekać tylko trzeba się zbadać. Lepiej dmuchać na zimne.

Trzeba się też przyjrzeć diecie czy intensywności wysiłku, bo zmęczenie też może z tego wynikać. Powodów może być sporo, ale te podstawowe badania jak mrofologia, mocz, lipidogram warto badać regularnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję informacji, tematów o blokach treningowych pod trójbój.

Następny temat

Siłownia - czy jest sens?

WHEY premium