SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW można tak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
No tak, ale no nwm bo u mnie po prostu nie było progresu. W sensie zacznę np żołnierskie od 30 kg na 5 i spoko pójdzie to wiem że i tak po czasie tej 40 nie dam rady nawet jakbym po pół kilo dokładał to dojde do tego, i nie sporogresuje nie wiem czemu może teraz na push pull będzie inaczej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Wiesz na to ma wpływ szereg czynników jak choćby technika czy wady postawy. Pomyśl czy nie zacząć od nieco wyższego zakresu powtórzeń, wówczas będziesz miał możliwość jeszcze ich zmniejszenia jak progres się zatrzyma.
Na przykład miej 8 powtórzeń w serii, jak progres stanie obetniesz dwa powtórzenia, a później znów dwa w dół, a na końcówce mikrocyklu treningowego zrobisz sobie push press.
Musisz pokombinować żeby jak najdłużej ten progres ciężarowy utrzymać, choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze to jest proste.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Progres wynika z wielu czynników. Nie tylko samego treningu. Przede wszystkim ważna jest technika wykonywanych ćwiczeń, to w jaki sposób obciążasz i regenerujesz układ nerwowy, od Twojego odżywiania i wielu innych. Jeżeli chcesz abyśmy mogli pomóc więcej w tej kwestii, to warto dokładnie przeanalizować Twój trening, dietę, opisać jak wygląda regeneracja, ile sypiasz, wrzucić filmiki z podstawowych ćwiczeń. Wtedy będzie można pomóc.

https://potreningu.pl/articles/6516/sila-nie-rosnie-5-powodow-braku-progresji-sily

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Dziwne, jak dla mnie jest to że po każdej redukcji się tak rzucam na jedzenie. Nie umiem tego wytłumaczyć, chyba mam problem z głową bo takie rzucanie sie na jedzenie zdarza mi się coraz częściej jem nadprogramowo 2-4 k. Oczywiście po redukjci sprawa wyglądała tak że ciężko było mi zasnąć przez bul brzucha, naprawdę okropne uczucie... Be kałem i... Co sekundę. Czy taki problem polega na emocjach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Dlatego sportowcy na top poziomie to jest mieszanka doskonałych predyspozycji fizycznych ale i psychicznych.
Głowa odgrywa tutaj bardzo dużą rolę i niestety nie każdy jest sobie w stanie z tym poradzić. Ale i wnioski trzeba wyciągać.
Jeśli redukcja kończy się na bardzo niskich kaloriach i dokuczliwym, notorycznym głodem to znaczy, że albo cięcia były zbyt drastyczne i ciało domaga się składników odżywczych, albo głowa nie daje rady i musisz delikatniej podchodzić do tematu redukcji.
Miałem podobnego klienta, ale u niego dwie redukcje skończyły się obżarstwem, ale trzecią wiedziałem, że nie uciągnie jego głowa zrobiliśmy dłuższą i delikatniejszą i dał radę.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
Tzn nwm 2300 kcal po jakimś czasie miałem i... Jak zwykle, czy ja wiem czy to mało? Słyszałem że chłopaki niżej schodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Wiesz ja słyszałem, że na diecie 1000kcal się laski fajnie odchudzały do diety jak i do treningu musisz podejść po jakimś czasie w sposób indywidualny i przyjmować strategie, które będą dla Ciebie najlepsze.

Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie się powstrzymać od objadania na końcu redukcji albo po jej zakończeniu to może być tak, że ta silna wola jednak jest za słaba i trzeba nad nią popracować.
Sam u swoich podopiecznych widzę, że niektórzy potrafią na niskich kaloriach długo wytrzymać, a ma też takich co tydzień po rozpoczęciu redukcji marudzą, że mało.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
na nskich kaloriach mzoe i schudniesz ale sporo z mieśni poelci i co nagorsze rozwalasz ukłąd hormonalny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
No dobra, ale przecież jedząc np z mojego zapotrzebowania które wynosi 3000 k, 2700 kcal i nie zmniejszając kalorii przez np 3 miechy. To chyba nie da rady z 20 % zejść do 15% oczywiście jakieś Cardio bym dodawał czy spacery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 508 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4262
A bardzo by mi na tym zależało żeby, do 15 % zredukować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję informacji, tematów o blokach treningowych pod trójbój.

Następny temat

Siłownia - czy jest sens?

WHEY premium