SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Eksplozja bicepsów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
Si2uiel
W kwestii twojego pytania,uważam,że dwanaście serii na mięśnie dwugłowe ramion to nie jest liczba,która moża doprowadzić do przetrenowania,pod warunkiem,że trenujemy biceps raz w tygodniu,stosujemy odpowiednią dietę,a także staramy się dużo czasu poświęcić na odpoczynek i regenerację.
Większość wskazówek dawanych w gazetach i książkach o zagadnieniach kulturystycznych w treningu na masę zaleca wykonywanie 6-8 powtórzeń.Dosyć długo i sztywno trzymałem się tego schematu ćwicząc dużymi ciężarami.Poza tym starałem się maksymalnie wypoczywać i karmić organizm dużą ilością kalorii.Efekty oczywiście były,ale w końcu siłą rzeczy i tak popadłem w stagnację,gdyż przyrosty masy i siły nie mogą trwać nieskończenie.Wtedy wpadłem na pomysł,aby zerwać ze schematem ograniczonej ilości powtórzeń w serii i zacząłem wykonywać każdą serię do granic swoich możliwości,aby maksymalnie "wyeksplaatować" każde włókno ćwiczonych mięśni.Do treningu dwugłowych ramion włączyłem również uginanie ramion ze sztangą "trójstopniowe" i wykonuję je w ilości 21 powtórzeń umiarkowanym ciężarem 50- 55kg niezależnie od tego jaki cykl treningowy realizuję.
Odnośnie pozostałych ćwiczeń tj.uginania naprzemianostronnego ramion ze sztangielkami,uginania ramienia ze sztangielką na modlitewniku w treningu na masę nie ograniczam wykonywanych powtórzeń do ścisłego schematu z tymże staram się w ostatniej serii wykonać najmniej 7-8 powtórzeń.Kiedy realizuję z kolei cykl na rzeźbę nie schodzę raczej poniżej 12 powtórzeń.Pomimo tego,że od dłuższego czasu ćwiczę w ten sam sposób odnotowuję stałe,choć wolne postępy w poprawie umięśnienia.
Konkludując,trenując wg.planu,który opisałem możesz powiększać masę mięśni.Kiedy odpowiednio zaangażujesz się w to co robisz osiągniesz pozytywny efekt,musisz jednak pamietać,że mięśnie nie rosną podczas wysiłku,lecz po treningu,kiedy odpoczywasz,dlatego musisz dbać o odpowiednią regenerację,suplementację,odżywianie.Jeżeli na poważnie jesteś zainteresowany kulturystyką,raczej unikaj innych dyscyplin sportowych ze względu na spore wydatkowanie energetyczne,które sabotuje proces regeneracji organizmu uniemożliwiając przyrost dużej masy mięśniowej.
Pozdrawiam

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Ok dzieki bardzo za pelno i wyczerpujaca odpowidz Gladiator. Az za wyczerpujaca moznaby rzec Jasna sprawa co do diety i regeneracji, ja narazie nie jestem jeszcze na tyle zaawansowany i notuje przyrosty stosujac 8 serii na miesnie takike jak bic i tric. Mam jeszcze do wakacji jednak jeden cykl na mase wiec zastanawialem sie czy potraktowanie mojego bicepsa w ten sposob przyniesie porzadany efekt (21 powtoren w serii to dosc sporo jak na cwiczenie na mase) ale skoro tak radzisz trzeba bedzie sprobowac. Tym bardziej ze tyle pochlebnych opini na ten temat. Dzieki

Great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2199 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12115
A ja mam jeszcze pytanko - czy w te fazy wykonuje sie po kolei czy najpierw 7 powt. jednej fazy, potem 7 drugiej i 7 trzeciej ???

Pozdro

Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią; Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Pozdro
_____________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315
Te 3 fazy to jedno ćwiczenie.
Robisz 7 nisko, nie przerywasz i 7 wysoko, nie przerywasz i 7 pełnych ruchów.

Mordercze to ćwiczenie ale pompuje wspaniale.

Pozdro

Głosiu

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
Dokładnie,wszystkie trzy fazy ruchu to jedno ćwiczenie.W ten sposób wykonujesz w serii 21 powtórzeń{częściowych i pełnych}.

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 4270 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32466
Witam
moze jestem jakis niekumaty ,ale nie moge dokladnie wyobrazic sobie tego cwiczenia ,macie moze jakies zdjecie obrazujace ow cwiczenie
THX z gory


Pozdrawiam ceo

"Never Give UP"
"After the rain ,comes the sun"
----------------------------- Pozdrawiam ceo
Doradca w dziale "Trening"
Doradca w dziale "Kulinaria"
Pomoz glodnemu dziecku http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 600 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2483
Uważam, że to ćwiczenie jest super. sam tego próbowałem. Zmęczyłem się tak strasznie, że jak poszedłem pod prysznic to mi mydlo z rąk wypadło (na szczęście to byla kabina w której byłem sam). Polecam, ale okazjonalnie (raz w miesiącu).

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2199 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12115
THX,

Pozdro

Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią; Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Pozdro
_____________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1042
Witajcie mam pytanie poniewaz wykonuje inny typ cwiczen na biceps a sa to
6x6 gryfem z obciazeniem(krotkie przerwy)
2x40 sam gryf
6x6 hantle(krotkie przerwy)
podal mi to znajomy i wykonuje sie to jako jedna serie co o tym myslicie czekam na wasze odpowiedz???????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 445 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6694
A co chcesz o3mać poprzez ten trening?

:P

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KAPTURY

Następny temat

PO ZAKONCZENIU KREATYNY!!!!?

WHEY premium