SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmęczenie bicepsów?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 726
Ułożyłem sobie plan na 4 dni (mniejsza o to jaki), i we wtorek (czyli jutro) mam zamiar robic plecy i bicepsy. Problem polega na tym, ze po zrobieniu pleców w bicach nie czuje siły, podnosze znacznie mniej niz powinienem. Przeszukałem forum i znalazłem wiele sprzecznych głosów- a to, że lepiej jest treonować w ten sam dzien Plecy i Bice (bo Biceps jest pobudzony do wysiłku),a na kolejnym treningu klate i trice (podobnie triceps), a inny ktoś zalecał, żeby połączyć Klate i Bic, a potem Plecy i Tric. Czy może mi ktoś powiedzieć jak w końcu jest lepiej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Od biedy moze, ale nie za dlugo. Sprawdz jak bedzie dzialalo na Ciebie z tym ze nogi i plecy najpierw.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
Jeżeli czujesz ,że po robieniu pleców nie masz już siły na bicepsy to zamień trening .Co ci szkodzi.

Ja osobiście trenuje plaecy z tricepsem i dla mnie tak jest lepiej ,a bicepsy trenuje z klatą .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Zapodaj swoj trening, zobaczymy co i jak.. Po tym napisze wiecej.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 726
Tak wygląda mói plan:

Pn: Klata, Tric, Kaptur
Wt: Plecy, Bic
Śr: Wolne
Czw:Barki, Kaptur
Pt: Klata, Bic, Tric

W piątek klatka mniej intensywnie, tric też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2506
ciekawy jestem jak ocenia twoj trening , sam stosowałem podobny...

Niepatrz na to co zrobiłes, tylko na to co mozesz zrobic .....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 385 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1987
po takim treningu tylko dwa dni na regeneracje, pewnie do tego zbyt dużo ćwiczeń serii, w/g mnie mogłes przetrenować, ćwicz 3-dniowym a będzie spoko
pon: klata tric
sr: plery bic
pt: barki kaptury nószki

na biceps zmień ćwiczonka i serie... powinnno zacząć iść dalej ;)

"aviva, aviva... Włocławek się kiwa...!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 104 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 404
Widze że nóżki odpuściłeś..szkoda... a co do mocy i niemocy. Jest wiele złożonych na efekt wypompowania bicepsów po plecach : ilość serii, schemat ćwiczeń i ilości powtórzeń oraz obciążenia stosowane. Jeśli masz problem ze zmęczeniem spróbuj : albo dobrać optymalnie ćwiczenia od danego dnia, zmniejszyć ilość wykonywanych całościowo ćwiczeń, zmienic wogóle schemat ćwiczeń. Po sobie wiem że ciężko jest mówić o ćwiczeniu bicepsa po takim podciąganiu w szerokim nachwytem i jeszcze paru innych na najszerszy. Ale jest to w zupełności możliwe przy ograniczeniu ćwiczeń do jednego-dwóch ćwiczeń. Po podciąganiu możesz sobie zafundować ściąganie drążka do karku w większej liczbie serii i odpowiednio niższym obciążeniu. Zaangażujesz grzbiet a dasz wytchnąć bicepsom. Ja ćwiczę w systemie alteranatywnym i jestem zadowolony zarówno z efektów jak i przebiegu ćwiczeń. Ćwiczę każdą partię co 4 dni z tym że w jednym ćwiczeniu za to w 6 seriach, 3 ciężkie i 3 lżejsze. We wtorek, a ćwiczę wtorek-czwartek-sobota jadę w kolejności na przeciwstawne partie klatka-plecy, triceps-biceps, przedramiona góra-przedramiona dół akończe brzuchami w 4 seriach.... Pobudzam mięśnie co 4 dni do wzrostu. Musisz poprostu dobrać optymalnie. Możesz zmienić łączenie ćwiczeń i np. Poniedziałek - barki-tricepsy, wtorek plecy...środa wolne...czwartek - klatka-biceps, piątek - np. nogi. Narka.

HMB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Technika. Jak cwiczysz plecy to na treningu jakiej grupy zalezy Ci najbardziej? Bicepsow? NIE. Podejrzewam, ze plecow. Wiec koncentruj sie na nich. Ostro napompowane bicepsy po treningu plecow swiadcza o tym ,ze zbyt duzo pracy wykonuja wlasnie one. Srednie napompowanie to rzecz normalna. Ale jesli ktos ma nabite bicepsy jak po 4 seriach uginan ze sztanga no to przepraszam bardzo, ale...
Oczywiscie musisz robic mnie serii na biceps, jesli cwiczysz go po plecach. No i nie stresuj sie mneijszymi ciezarami. To oczywiste, ze beda mniejsze. W tym polaczeniu wielkosc ciezaru nie jest juz tak az tak wazna. Liczy sie, ze biceps jest wstepnie przetrenowany. Za jakis czas zmieniasz trening, wtedy dajesz bic po klatce i bazujesz na stosowaniu duzych ciezarow, ktore stymuluja wzrost w nieco inny sposob.

Pozdrawiam.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 726
Na pewno nie jestem przetrenowany. Wypompowanie bicepsów wynika pewnie z dużej ilości serii ćwiczeń na plecy (w sumie ok. 20 serii) Ćwiczenia technicznie robie wg mnie bardzo dobrze, bo staram sie maxymalnie izolować grzbiet, a bicepsów po plecach prawie wcale nie czuje. Problem sie zaczyna, kiedy siadam na/przy modlitewniku i zaczynam machać . Ktoś dobrze powiedział, zeby zamienic trening w taki sposob:

Pon: Klata, bic
Wt : Plecy, tric

Dzięki za sugestie i podpowiedzi, na pewno także wezme je pod uwage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2506
ja dzis jestem po treningu plecow i bica.
pierwszy raz w takiej kombinacji

Grzebiet
-Podciąganie na drążku szerokim uchwytem - 12/10/8/6
-Podciąganie w lezeniu na ławeczce poziomej - 10/8/6
-martwy ciag 12/10/8/6/4
Bicepsy:
-uginanie ramion ze sztangą stojąc - 12/10/8/6
-uginanie ramion ze sztangielką o udo - 15/12/10

po plecach troche mi sie napompowaly bice ale sił nie straciłem.

wczesniej robiłem bica i trica razem i ciezar taki sam dzis podnosiłem.

Niepatrz na to co zrobiłes, tylko na to co mozesz zrobic .....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
I bardzo fajnie. Potem oczywiscie po pewnym czasie zmienisz sobie rozlozenie grup miesniowych i bedzie super.
Mam pytanie: dlaczego zdecydowales sie robic uginanie sztangielki w oparciu o kolano? Jakis konkretny cel czy tak akurat wypadlo?

Nie ma ludzi nieomylnych...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dwudniowy plan treningowy

Następny temat

Jedzenie w czasie gługiego aeroba

WHEY premium