SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy à la Lafay

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Pisałem, że przerwa treningowa na wakacje jest, bo była. Teraz już zaczął się nowy sezon, także dostaję mocny wycisk. Trenuję capoeire, także to praktycznie tylko nogi + raz na tydzień jakaś ogólnorozwojówka. Rower zredukowałem do 1x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
Rozumiem że na treningu wycisk ale spójrz na to z tej strony. Ktoś trenuje boks no to nie ćwiczy rąk no bo to jest "broń" w tym sporcie. Także odpuszca pierwsze 4 ćwiczenia. Radze Ci wykonywać chociaż ćw. E z tymże nie musisz walić na maksa. Możesz dokładać powtórzeń co tydzień a nie jak normalnie co trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
No z tej strony to nabiera sensu. Zrobie tak, jak radzisz, i będę obserwował, co na to moje ciało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Podpisuję się pod tym co Lapson napisał, na pewno robienie normalnego zestawu E*+F da Ci pozytywny efekt

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Witam wszystkich!
Dziś kolejny dzień zabawy :

B1 : 10, 9, 8
A2 : 20, 23, 17
D : 26
C1 : 8, 8, 9
E1 : 16, 13, 10 (odpowiednio 16 lewa noga, 16 prawa, itd..)
F : 15, 15, 12
K2 : 17, 15, 15

Nogi trochę oszczędzałem, ale nie wpłynęło to raczej jakoś super widocznie na ilość powtórzeń.
Mam też mały problem z utrzymywaniem równowagi podczas ćw. B1 - bujam się do przodu i do tyłu. Jakieś rady co do tej przypadłości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Czemu B1 a nie B ? Gdzie ćwiczenie G ?

Co do bujania - zachowujesz poprawną pozycję ? Nagraj sobie telefonem filmik i sprawdź. Jak jesteś 'w dole' staraj się tak trzymać nogi by móc patrzeć na kolana, może to ci pomoże

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-28 22:51:54

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Myślałem, że przy takich słabych wynikach nie ma co ładować się w B, jak tak mało powtórzeń B1 wychodzi. Jeśli się myliłem, poprawię to na najbliższym treningu. Co do ćw. G to trochę poszukałem w sieci i nie znalazłem żadnego artykułu, który by faworyzował tak dziwny sposób robienia brzuszków, przy którym cierpią chyba wszystkie moje kręgi i kość ogonowa. Dlatego wykonywałem dzisiaj brzuszki z stopami pod szafą - większa stabilność, mnie odbitych kości a efekt, mam nadzieję, podobny. Jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie.

Co do kołysania się w B. dzięki za radę, spróbuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
To nie są brzuszki tylko spięcia.
To właśnie zwykłe brzuszki obciązają odcinek lędźwiowy kregosłupa i są dużo gorsze.
Mało kto robi brzuszki na prostych plecach, bo są wtedy strasznie trudne.

Nie wiem jhakim cudem obijają ci się kości, skoro powinieneś tylko część "klatki piersiowej" podnosić, albo nawet i nie. Mi to ćwiczenie niesamowicie daje po brzuchu. A brzuszków zwykłych moge machnąć i ze 50 i nic nie czuję.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2011-07-28 23:13:33

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Obita kość ogonowa przy G ? To ja nie wiem jak Ty je próbujesz robić
Właśnie brzuszki mogą powodować niepotrzebne przeciążenia odcinka lędźwiowego
Zarówno ja jak i sporo chłopaków z forum robimy G (+H) i nikt nie narzeka

A ile zrobisz prawidłowych powtórzeń ćwiczenia B ? Może powinieneś zacząć od Pierwszego a nie Drugiego programu treningowego ?

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-07-28 23:15:46

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2806
Nie chodzi mi o to, że boli mnie kręgosłup podczas skłonu; jestem "poprawnie zgarbiony", bo z tego co słyszałem nie powinno się robić tych najzwyklejszych brzuszków na prostych plecach. Chodzi mi o bardziej prozaiczny powód - nie mam dywanu w pokoju i z stopami pod szafką jest mi po prostu wygodniej. Jeśli jest jakaś istotna różnica, od zaraz zmieniam przyzwyczajenia

Zrobiłem 5 powtórzeń ćw. B

Zmieniony przez - Morcego93 w dniu 2011-07-28 23:19:25
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki

Następny temat

Moje plecy

WHEY premium