SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Redukcyjna poraz 3 :P

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2186

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 14 lat i chciałbym stracić tłuszcz.
Dane :
Dane
Waga ciała [kg]:70
Zapotrzebowanie
Ilość białka [g]140
Ilość węglowodanów [g]210
Ilość tłuszczu [g]70
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie 2030 ( to już po obcięciu )

Dieta :
Dla tych co posiadają exela www.neo-gse.neostrada.pl/dieta.xls
a dla tych, którzy nie posiadaja zrobiłem zrzuty ekranu:
zrzut 1 - www.neo-gse.neostrada.pl/1.jpg
zrzut 2 - www.neo-gse.neostrada.pl/2.jpg

Jak widać zapotrzebowanie W/B/T jest w normie, ale brakuje mi 120-130 kalorii do diety, jeszcze na dodatek bedę brać omega-3 i jakiś komplet witamin ! Pozdrawiam i prosze o szybką ocenę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
"Proszę przeczytac moj pierwszy post i obrakzi ktore sie tam znajduja, sa wszelkie zapotrzebowania kaloryczne i B/W/T. Diete układałem około 4 godzinek i korzystałem z tego forum... Wiec jak mam jesc ta piers? Nie wyobrazam sobie jesc jej surowej ... Prosze o pomoc"

Właśnie tu jest Twój błąd. Bo zapotrzebowania kalorycznego nie ustala się na podstawie ilości g B,T,W na kg masy ciała tylko ilość przyjmowanych g B,T,W na kg masy ciała ustala się na podstawie zapotrzebowania kalorycznego !!!!!!!!!!
Przeczytaj post: https://www.sfd.pl/temat243661/ , tam na 2 stronie coś o tym naskrobałem.

Pierś z kurczaka najlepiej ugotować (czas gotowania ok. 1 godziny) -> gotujesz wodę w garnku, wrzucasz sól, wkładasz piersi do gotującej się wody - po pewnym czasie powstanie w garnku taki biały osad. Wyciągasz osad z garnka za pomocą np. łyżki. Po 40-45 minutach wkładasz do garnka marchewkę, pietruszkę, seler, por lub cebulę (tak na 15 minut).
Tak ugotowana pierś z kurczaka jest bardzo smaczna a rodzicom możesz dać "rosół" do wypicia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 183 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2511
w jakimś programie to robiłeś czy co? :) jeśli tak to daj adres

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 344 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14809
14 lat i sie 'redukowal' bedziesz. Twoj organizm sie dopiero rozwija. chodz grzecznie na wu-ef, pograj z kumplami w pilke a redukcje to sobie zrobisz za dwa lata jak bedzie jeszcze taka potrzeba.

pzdr.

Iam going to stay young until I die.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 2090 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20230
na twoim miejscu w tym wieku bym nie ryzykował redukcji co do grama, twój organizm sie rozwija, jedz zdrowo, duzo cwicz i ruszaj sie a efekty beda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodze na basen i ruszam sie jak najwiecej moge... Ludzie z forum mi poradzili diete redukcyjna, teoretycznie to mam juz 15 lat ;) Ćwiczyłem, ruszałem sie, robiłem A6W to nie iweidzlam zadnych efektow... Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam ze pisze post pod postem, ale temat spadł strasznie w dół i nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Od Soboty zacząłem diete, jezeli komus sie nie chce wchodzic na obrazki wklejam nizej moja diete

I Śniadanie
7:30

Płatki Owsiane 50 gram
Mleko 1,5% tłuszczu 100ml
Ser Twarogowy półtłusty 100gram

II Śniadanie (w szkole)
11:30

Rodzynki suszone 20gram
Orzechy Włoskie 10gram

I Posiłek
15:00

Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120gram
Ryż brązowy (połowa woreczka) 50gram
Oliwa z Oliwek (4 małe łyżeczki ) 20 gram
Pomidor 1 średni – jakieś 200 gram
Kefir – 300ml

II Posiłek
17:30

3 jajka
Tuńczyk w oleju 50gram
Marchewka
Mleko 1,5% 100ml
Mały Ogórek
1 stołowa łyżeczka miodu

I Kolacja
19:00

Chleb żytni pełnoziarnisty 90gram (kromka)
Szynka z piersi kurczaka 100gram
Oliwa z Oliwek – 1 mała łyżeczka na chlebek – 8ml
Papryka Czerwona – 100gram (połowa całej)

II „Kolacja”
22:00

Tuńczyk w wodzie jakieś 40 gram


Co musze do tego dodac ? Czy dieta jest dobra i czy nie padne po 2 tygodniach po tym :) pozdrwaiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
Jeśli nie ćwiczysz siłowo, to na diecie z ujemnym bilansem kalorycznym i ćwiczeniami, które wykonujesz (aero) będziesz oczywiście palił tłuszczyk, ale przy tym będziesz palił także mięśnie, co w Twoim wieku jest kompletnie bezsensowne. Ty masz się rozwijać a nie kurczyć.

Jeśli zastosujesz dietę na bilansie 0, to przy Twoim trybie życia (z tego co czytam, aktywny) będziesz spalał sam tłuszczyk, dostarczając przy tym odpowiednie ilości pożywienia, dla normalnego funkcjonowania. Nie zdajesz sobie w ogóle teraz sprawy, jak bardzo kaleczysz swój organizm na późnejsze lata.

Niektóre składniki diety źle skomponowane (twaróg półtusty, tłuszcz z tego produktu to zdrowych się nie zalicza), małe zróżnicowanie posiłków, złe odliczanie gram (1 łyżeczka nie ma 8ml,1 łyżka to 8ml (ok. 7g tłuszczu). Zrezygnuj z tej diety.

Jaki masz wzrost? Jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie przy bilansie 0 (ja bym określił na 3000kcal), jak wyliczyłeś to zapotrzebowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek 15
Wzrost 173/175
Waga 68,5

Moja waga nie jest zbyt wysoka do wzrostu, ale niektore miejsca mam naprawde zatłuszczone ( szczegolnie boczki :P , dolna partie brzucha i troche na łopatkach ) W takim razie co proponujesz zamiast sera twarogowego półtłustego ?
Zapotrzebowanie wyliczyłem z dziennika posiłków ktory jest w pierwszym poscie... Moze mam kupic jakies witaminy ? omega - 3 ? Naprwade nie chce rezygnowac z diety w tak kluczowym momencie ( uparłem sie i terazmusze do tego dojsc ) W sumie to na basenik zaczne chodzic od przyszlego tygodnia, nie cwicze na WF bo mam chore nogi ( jestem po ciezkim zapaleniu kosci ) , Wiekszosc czasu spedzam w domu czasami gdzies pojde na jakies 3 godziny , pochodzic, pogadac etc ... Cwicze co 2-gi dzień 8 x 15 pompek i jakies brzuszki itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z racji tego iz nie ma opcji edytowania chcialbym sie o cos zapytac...


Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120gram
Ryż brązowy (połowa woreczka) 50gram
Oliwa z Oliwek (2 duże łyżeczki ) 20 gram
Pomidor 1 średni - jakieś 200 gram
Kefir - 300ml

Miesko sobie kroje na drobniejsze kawałki natomiast Oliwe z oliwek daje na patelnie i podgrzewam a nastepnie na oliwie smaże. Czy tutaj o to chodzi i czy jest to zdrowe? Nie wiem czy jest ok , ale jak jem wszystkie 6 posiłkow to cały czas czuje sie pelny a wkoncu to jest redukcja... Cos nie tak .. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
Chlopie daj sobie spokoj z dieta i wogule z redukcja na to jeszcze przyjdzie czas ty potrzebujesz duzo kcal jeszcze sie rozwijasz, Ruszaj sie pilka judo karate itd

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
Wiek 15
Wzrost 173/175
Waga 68,5

"Moja waga nie jest zbyt wysoka do wzrostu, ale niektore miejsca mam naprawde zatłuszczone ( szczegolnie boczki :P , dolna partie brzucha i troche na łopatkach ) W takim razie co proponujesz zamiast sera twarogowego półtłustego ?
Zapotrzebowanie wyliczyłem z dziennika posiłków ktory jest w pierwszym poscie... Moze mam kupic jakies witaminy ? omega - 3 ? Naprwade nie chce rezygnowac z diety w tak kluczowym momencie ( uparłem sie i terazmusze do tego dojsc ) W sumie to na basenik zaczne chodzic od przyszlego tygodnia, nie cwicze na WF bo mam chore nogi ( jestem po ciezkim zapaleniu kosci ) , Wiekszosc czasu spedzam w domu czasami gdzies pojde na jakies 3 godziny , pochodzic, pogadac etc ... Cwicze co 2-gi dzień 8 x 15 pompek i jakies brzuszki itd... "

Zamiast półtłustego oczywiście chudy. Źródło białeczka, a tłuszcze możesz dostarczyć z innych produktów, np. 10 orzeszków ziemnych (pojedynczy orzeszek a nie dwópak) 1,82gB, 3,7gT, 0,93gW, oliwę z oliwek extra vergine przyjmuj tylko w postaci płynu, nie można na niej smażyć, a jak polejesz nią sałatkę/surówkę to wchodzi bez problemu, orzechy włoskie, pesti/ziarna dyni, sezamu,słonecznika,siemia lnianego

To jak z tą Twoją aktywnością fizyczną? Na początku pisałeś, że duża, a teraz piszesz, że masz chore kolana i nie ćwiczysz, np. na WF.
Jeśli nie będziesz ćwiczył siłowo na diecie i obetniesz za dużo kalorii od zapotrzebowania to stracisz mięśnie. A tego nikt nie chce stracić.
Jeśli będziesz ćwiczył aerobowo, bez stosowania diety to tłuszczyk będzie sie spalał a przy tym nie stracisz mięśni. Dlatego polecam Tobie ZDROWE i RACJONALNE odżywianie na poziomie Twojego zapotrzebowania a tłuszczyk z biegiem czasu zejdzie. Jakiekolwiek eksperymentowanie z dietami, w Twoim wieku, może doprowadzić do późniejszych komplikacji. Jak sam widzisz, musisz się jeszcze dużo nauczyć a z obecną wiedzą możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc (niedożywienie organizmu, efekt jojo, brak witamin, minerałów, itp).


"Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120gram
Ryż brązowy (połowa woreczka) 50gram
Oliwa z Oliwek (2 duże łyżeczki ) 20 gram
Pomidor 1 średni - jakieś 200 gram
Kefir - 300ml

Miesko sobie kroje na drobniejsze kawałki natomiast Oliwe z oliwek daje na patelnie i podgrzewam a nastepnie na oliwie smaże. Czy tutaj o to chodzi i czy jest to zdrowe? Nie wiem czy jest ok , ale jak jem wszystkie 6 posiłkow to cały czas czuje sie pelny a wkoncu to jest redukcja... Cos nie tak .. ?"


Jak pisałem powyżej smażenie na oliwie z oliwek - ZABRONIONE, na iej nie można smażyć, jak np. na olejach.
Redukcja polega na dostarczeniu odpowiednio mniej ilości kalorii niż organizm potrzebuje. Skąd wiesz, ile Ty dostarczasz kalorii na dzień na redukcji i czy ona występuje, jak:
1. nie wiesz, ile Twój organizm ich potrzebuje
2. nie wiesz, ile spożywasz kalorii w Twoich posiłkach, bo nie ma żadnych wyliczeń

1 łyżka (łyżka stołowa z niezbyt dużym wgłebieniem) to 8ml oliwy z oliwek, a 8 ml oliwy z oliwek (dla oliwy 90g tł. w 100ml) to 7,2 g tłuszczy (ok.65kcal).

Jakiekolwiek rozpatrywanie diety, która ma charakter redukcyjny z mojej strony nie będzie dokonywane. Jeśli ułożysz sobie dietę równą zapotrzebowaniu kalorycznemu o bilansie 0 to możesz liczyć na moją pomoc w doborze składników.

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta - prosze o porady

Następny temat

potrzebuje diety !!!

WHEY premium