Aerobiczna "szóstka" Weidera.
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.
I tak :
1 dzień - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
2,3 dzien - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
4,5,6 - dzień - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
7,8,9,10 - dzień - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
11,12,13,14 - dzień - 3 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
15,16,17,18 - dzień -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
19,20,21,22 -dzień 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
23,24,25,26 - dzień 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
27,28,29,30 - dzień 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
31,32,33,34 - dzień 3 serie po 20 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
35,36,37,38 - dzień 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
39,40,41,42 - dzień 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu
UWAGA!!! Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartość dla motorycznego pobudzenia mięśni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.
Opis ćwiczeń wykonywanych w jednej serii:
1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiową pozostaje prosta na podłożu) jednocześnie unosimy jedną nogę w górę zginając część udową w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kąta 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.
2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą tylko różnicą, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nóg.
3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą tylko różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami.
4.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim.
5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).
6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do góry całkiem wyprostowane
Są to słowa buchu_88, jeśli ktoś ma zamiar dać SOGa za ten trening to NIE MNIE, TYLKO JEMU!!
A teraz coś ode Mnie na temat treningu.
Na poprzednim temacie załozonego przez buchu_88 było wiele pytań, co do treningu itp.
Nan iektóre pytania postaram się odpowiedzieć już teraz.
Trening jest wg MNie i większości bardzo dobry, pomaga on spaić zbedny tłuszczyk na brzuchu oraz wyrzeźbić jego mięśnie, więc jesli ma się ju z jakąś kratke na brzuchu to bedzieo na bardziej wyrzeźbiona, lezc jeśli si e nie ma żadnej kratki na brzuchu, pojawi się równie szybko jak i spali się fatu:).
Jedna seria jest to wykonanie wszystkich 6 ćwiczeń z daną ilościa powtorzeń. Czyli 1, 2, 3, 4, 5, 6 ćwiczenie to jest jedna seria. A druga seria to kolejne ćwiczenie.
A więc jesli piosze 3 serie po 18 powtórzeń. Robimy tak....
1 seria:
1 ćwiczenie 18 powtorzen.
2 ćwiczenie 18 powtorzen.
3 ćwiczenie 18 powtorzen.
4 ćwiczenie 18 powtorzen.
5 ćwiczenie 18 powtorzen.
6 ćwiczenie 18 powtorzen.
2 seria wyglada tak samo, trzecia także

Przerwy pomiędzy ćwiczeniami, seriami. Czas pomiedzy seriami nie powinien przekraczać 20 sekund, a miedzy seriami 30. Lecz ja zalecam nei robic sobie przerw, dzieki temu brzuch bedzie bardziej wytrwaly i silniejszy. Oraz cięższy trening będzie. Nowicjusze, czyli Ci co maja fatu, nie ćwiczyli lub są po przerwie, nie zrobią zapewne całego trening ponieważ jest on ciężki. Dlatego nowicjusze lepiej aby stosowali przerwy, efekty i tka bedzieci mieli rownie dobre jak Ci zaawansowani ponieważ mięśnie reagują na kazdy minimalny bodziec jesli nie byl on trenowany. Więc przyrosty beda szybkie i piekne (pod warunkiem ze skonczycie trening).
Jeśl;i macie jakies pytania, prosze pytać, spróbuje odpowiedzieć


Powtarzam SOGin ie należą się Mnie, tylko Buchu_88.
Nie stety rysunków nie ma, ale jesli maciej akeis wątpliwości co do wykonywania jakiegoś ćwiczenia opisze jak on wygląda.
Postanowiłem skopiować ten trening ponieważ jest on bardzo dobry, a 5 tysiecy odpowiedzi w poprzednim temacie z tym trening obciążał forum. Jeśli
buchu masz coś do Mnie za skopiowanie tego itp. skasujcie ten temat.
Pozdro Raskus