SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dalej FBW czy Split??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 518 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6823
Witam od jakiś 3 miesięcy trenuje treningiem FBW czyli:
1. przysiad
2. rdl
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku
Do tego robiłem jeszcze wiele innch ćwiczeń. Siły przybyło i nadal przybywa :) Ale rozbudowałem troche ten plan i nie wyrabiam z czasem żeby trenować całe ciało na jednym treningu(wszystko zrobie a na nogi już czasu nie starcza.. :( ). Na trening mam 1h45min(z rozgrzewką i rozciąganiem) max dziennie. Więc trudno wszystko zrobić w tym czasie.
Więc myślałem nad tym żeby zmienić na Split i trenować poprostu w dany dzień dane partie :) Lecz większość ludzi mówi że na split jeszcze za wczas. I żeby jechać ogólnorozwojowy jeszcze kilka miesięcy.. Nie widze troche sensu bo wydaje mi sie że lepiej skupić sie na 2-3 partiach dziennie niż latać po całej siłowni i ćwiczyć całe ciało..

Co o tym myślicie??
Jeżeli już by miał być split to myślałem o czymś takim:
Poniedziałek: Klatka + Triceps + Brzuch
Środa: Plecy + Biceps + Przedramię
Piątek: Barki + Nogi + Kaptury
Co o tym myślicie?? Ew nogi bym mógł robić osobno w Sobote.

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19
Waga: 76kg
Wzrost: 185
Cel treningowy: MASA
Staż treningowy na słowni: 3 miesiące i kiedyś tam wcześniej kilka miesięcy
Uprawiane inne sporty: Tenis ziemny 1-2 razy w tyg + W-f 3 razy w tyg.
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt, jest praktycznie wszystko :)
Dieta: Jest na mase :)
Przeciwskaznania medyczne: Brak
Zażywane suplementy: Gainer




Zmieniony przez - Matias700 w dniu 2011-11-27 22:05:35

Bo bez młota to k.... nie robota!! :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53544
Jak chcesz odmiany od aktualnego planu to weź sobie 15 - 10 - 5 Wodyna lub ułóż plan w oparciu o podstawy (przysiad, MC, drążek, poręcze itp). Sam tak trenuje i działa na mnie bardzo dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Po co rozbudowywałeś ten plan ? FBW zajmuje mniej czasu niż split. Przekombinowałeś to masz efekty. FBW to nie tylko ogólnorozwojówka i trening na początek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 431
Jak masz postępy to nie zmieniaj. Zastanów się czy wszystkie te "inne ćwiczenia" są potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 518 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6823
Myśle że Splita np Klatke + Trica zrobiłbym spokojnie w 1,5h bez pośpiechu. Rozbudowałem bo uważałem że dużo partii nie jest poruszanych tak jak trzeba.

Postępy są, na początku max na klate 45... teraz już ponad 70 wezme(ale sądze że to też zasługa tego że zmieniłem troche plan) i z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Tylko tego czasu brak ;/

Okrajać planu do podstawowych ćwiczeń nie mam zamiaru dlatego pomyślałem o splicie. Wiadomo jak mieśnie są ćwiczone co 2 dni (pon śro pią) to są cały czas poruszone i chyba szybciej siła idzie. A jak bd ćwiczył klate w poniedziałek i dopiero za 7dni znowu klate to uważam że to troche za duży czas na regeneracje klaty.
Co o tym myślicie??
Znależc więcej czasu i jechać rozbudowane FBW jak dotychczas czy jednak spróbować tego Splita 2 tyg np.

Bo bez młota to k.... nie robota!! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Matias700

popełniasz bład robisz eksperymentu na własną ręke które ci bokiem wyjdą , po to zawodowcy mają własnych trenerów żeby ktoś ich prowadził a amatorzy , amatorów z wiekszą wiedzą i stazem .

1.1 zestaw FBW który podajesz jest dla osób które dopiero zaczynają 6-8 tygodni jak dla mnie max.
2.Jeżeli poruszasz sie na FBW to dlaczego chcesz sprawdzać coś co na ten moment niekoniecznie może ci pasować , po co ekserymentować skoro droga która kroczysz jest dobra IDZIESZ DO PRZODU !!!!

RECEPTA

rozbijaj na 2 zestawy FBW i jedziesz , już z miesiąc temu powinneś to zrobić.

ZAWSZE!!! najlepszym rozwiazaniem jest najproszte wzgledem poziomu wytrenowania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 518 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6823
Hmm no ale ja mam teraz FBW tak rozbudowane że nie widze opcji robić jeszcze jednego planu FBW żeby robić na zmiane.

Dajmy na to że zostaje przy FBW, Chce ćwiczyć całe ciało więc stworze BAZE (połowe ćwiczeń z tego co robie) a drugą połowe będe zamieniał z nogami co trening. Co o tym myślisz?

Np: Poniedziałek: Baza + Nogi
Środa: Baza + Brzuch i inne
Piątek: Baza + Nogi
itd itd...
Jest to wyście z mojej sytuacji czy poprostu stwarzam sobie problem i kombinuje na siłe??

Problem mam taki że jakbym nie chciał ćwiczyć nóg to problemu nie ma nic nie musze zmieniać. No ale chce ćwiczyć nogi a ostatnio brak czasu na tą partie ;/

Zmieniony przez - Matias700 w dniu 2011-11-28 17:29:38

Bo bez młota to k.... nie robota!! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 573 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28296
A.
przysiad
wyciskanie
wiosłowanie
wycisk żołnierski
uginanie ramion z sztangą stojąc

B.
MC
wyciskanie skos hantle
drążek
wyciskanie hantle
porecze

Pojedz tym treningiem, ostatnio mi tomasz polecil dobry trening.

Zmieniony przez - molo13 w dniu 2011-11-28 17:40:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
Podłącze się(właśnie skończyłem robić taki sam plan)

Teraz znalazłem taki w poście Tomasz1405:

A.
przysiad z sztanga na barkach
wiosłowanie sztanga
wyciskanie sztangi na ławce poziomej
wyciskanie żołnierskie
uginanie ramion z sztanga stojac

B.
martwy ciag
podciaganie na drazku
wyciskanie sztangi na skosie
wyciskanie sztangielek /lub/ unoszenie na boki
pompki na poreczach

Ćwiczenia pogrubione - nie mam możliwości ich wykonywać-brak sprzętu(różne kombinowanie ze stojakami niemożliwe)
A więc: Jakie zamienniki do tych ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Matias700

konbinujesz na siłę i nic z tego dobrego nie wyjdzie rozwiązanie proste , przysiad to król ćwiczeń chcesz rozwijać ciało bez króla ćwiczeń ja cie już nie rozumiem.

tomekm2012

ciężko mi odpowiedz bo to dwa najlepsze ćwiczenia jak dla mnie ZŁOTO dosłownie , powiedz inaczej czym chcesz je zastąpić , porecze w tym planie dało by sie na francuza nawet , ale drążek ???? spędziłem wiele czasu na wyciągach i nie mogłem ruszyć z miejsca , więc nie polecam ale jest to jakieś rozwiazanie ale nie pasuje do FBW.

Ja powiem tak nie myśl jak zastąpić tylko jak załatwić drązek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
U mnie przemawia niestety brak sprzętu, a nawet brak miejsca na taki drążek, ale mniejsza o to.

1.Którą opcje francuza polecasz najbardziej?
2.Czy zanim coś wymyśle z tym drążkiem inverted row jako tymczasowy zamiennik nada się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Opcja francuza dowolna , tak narazie takie opcja wchodzi w rachube , inverted row
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taki plan jest dobry ??

Następny temat

Kapturyw FBW

WHEY premium