SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dalej FBW czy już coś innego ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125
W telegraficznym skrócie:
Końcem czerwca zacząłem walkę,
Zacząłem z wagi 116kg, obecnie jest to 101kg, a więc -15kg.
Trenowałem aeroby i ACT, ostatnie 1,5 miesiąca FBW.
Oczywiście jest dieta. Jadłem scorcha i TSE.

Teraz dojdzie trochę "gadżetów":
Thyrotherm
Glutabolic
Growth Factor
Syntrax Matrix

Mój tydzień wygląda tak:
3 x siłownia
3 x basen + sauna

I WIEM JUŻ TERAZ ŻE TO ZA MAŁO! PO SIŁOWNI DORZUCAM ROWEREK STACJONARNY I AEROBY TERAZ... CZYLI NOWY TYDZIEN TRENINGOWY TO:
3 x siłownia , 3-4x aeroby (głównierower stacjonarny)
2 x basen ( w dni betreningowe, może jakieś HIIT popróbuje na basenie), sauna
i to wszystko robimy poniedziałek - sobota
Niedziela- odpoczynek

Moje cele:
1. DALEJ REDUKACJA! JESZCZE DUUŻO
2. Ciało - klatka i brzuch gubić dalej ostro !

Pytania:
1. Czy dalej jechać FBW czy w moim przypadku ( 5 miesięczny staż) można zacząć już jakiś inne trening.
2. Jeżeli odp. na ptk 1 brzmi TAK to pytanie nr 2 brzmi - JAKI TRENING W MOIM PRZY7PADKU (1.DUŻA REDUKCJA 2.BRZUCH & KLATKA)

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 101

Wzrost: 185

Cel treningowy: redukcja

Staż treningowy na słowni: 5

Uprawiane inne sporty: basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia domowa, mini atlas, sztangielki, ławka, sztangi

Dieta: Jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Thyrotherm, Glutabolic, Growth Factor, Syntrax Matrix
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
hiit jest ciężką sprawą po treningu siłowym wykonuj go tylko w nietreningowe

aero po treningu siłowym śmiało możesz robić

brzuch oczywiście możesz dołożyć

tak zasadę interwałów zrozumiałeś dobrze i to jest bardzo krótki trening ale intensywny z czasem sie wydłuży

alternatywa dla podciągania jakiekolwiek wiosłowanie lub ściąganie drążka wyciągu

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
jeśli FBW skutkowało należycie to ciągnął bym dalej przy czym bardziej skrócony plan

schemat podobny

3 razy trening siłowy
2-3 razy aeroby

dieta

w razie pytań pisz

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Rozumiem, że chcesz rozbudować klatkę, a wyrzeźbić brzuch?

Trochę cięzko z tym stażem tak po prostu.

Dieta jest więc ok. Mam nadzieję, ze kontrolujesz deficyt kalorii itd...

Jaki trening? Hmmm... Może teraz skróconą wersję FBW ? Może być split który wg mnie lepiej pomaga "kształtować" sylweetke przy redukcji/rzeźbie.

edit:
z rionem równo odpisaliśmy

Zmieniony przez - adzik123 w dniu 2008-11-17 13:13:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125
Cześć

Chcę przede wszystkim chudnąć, z moją wagą i jak zauważyliście krótkim stażem ciężko o cud- mam tego świadomość.

Podaje mój aktualny trening.
Ludzie polecają przy nim pozostać i ew superserie porobić.

1) wyciskanie sztangi płaska 2 serie
2) wyciskanie hantli skos 2 serie
3) wiosłowanie sztangą 3 serie
4) wyciskanie sztangi zza karku 3 serie
5) przysiad ze sztangą 3 serie
6) martwy ciąg klasyczny 3 serie
7) uginanie ze sztangą 2 serie
8) francuskie wyciskanie ławka - plecy 2 serie
9) wspięcia stojąc 3 serie
10) brzuch
1) unoszenie do pionu nóg w leżeniu na plecach
2) spięcia w leżeniu na boku lub skłony boczne z hantlami
3) zwykłe spięcia leżąc lub na maszynie lub ławce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
teraz bym zdecydowanie okroił plan i zrobił skrócone FBW kilka ćwiczeń i jazda 3 razy w tyg

w razie pytań pisz to pomogę Ci ułożyć

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125
No ale ja to co jest wyżej ćwiczę 3 x w tygodniu....

Kurdę ja jednak jestem mega laik ale czegoś nie rozumiem:
1 - miałem ACT trening ktory robilem 50 minut
2 teraz mam FBW ktore robie spokojnie z 30 minut
3 a chcecie abym mial 2 razy krotsze FBW??

Chyba nie? Chyba czegoś nie zrozumiałem?
Okroić? ćwiczyć mniej ? Mniej a lepiej?

Tak - chętnie poproszę o poradęi rozpisanie treningu.
Mniej proszę na uwadze tylko jedno: w dni nie treningowe tzn chociaż 2 x w tygodniu chciałbym mieć basen (i saunę ale to jest 2 in1 w moim przypadku) - a reszta to wolna amerykanka - mam w piwnicy siłownie z nienajsłabszym sprzetem , mam też rower statyczny na aero .

Chętnie zobaczę co napiszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Skrócić plan

czyli opierasz się na ćwiczeniach

martwy ciąg / przysiady
wiosłowanie
wyciskanie na klatkę / pompki na poręczach
wyciskanie na barki
+ dodatki biceps triceps

Pamiętaj że np trening siłowy jest lepszym spalaczem niż aeroby pozwala pobudzić znacznie a termogeneza trwa jeszcze przez dłuższy czas po treningu do tego hitt/tabata ale to już wyższa szkoła jazdy

Pamiętaj że metoda treningowa nie jest najważniejsza klucz to dieta i aeroby/hiit/tabata itd

Mozesz też pomyśleć nad treningiem dzielonym np 4 dniowym

Basem sauna świetna sprawa

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125
Dzieki za info.

powiedz mi tylko - skróć plan oznacza że będzie mniej ćwiczeń, a jak z powtórzeniami? Pozostają tak jak obecnie (czyli albo 2 albo 3 serie i koniec?

Z Twojego opisu wynikło że mój treningn na siłowni nie licząć rozgrzewki będzie trwał ok 20 minut.... aż zdziwienie i wręcz szok mnie bierze. Nie wątpię że to co mówisz to święta prawda, poprostu się dziwię.

Moje doświadczenie w siłowni jest krótkie - 5 miesięczne.
Wcześniej miałem ponad rok przerwy ( i ostre przytycie). Nie zawsze tak jednak było, grałem w piłkę nożną.. byłem sportowcem praktykującym że tak powiem.
Do czego zmierzam - tabata, super serie itd. Czuję i w umyśle i w mięśniach że stać mnie na dużo.

Dlatego prośba - czy możemy to dokładnie już rozpisać? Rozpisac dzięń treningowy który będę powielał 3 razyw tygodniu? Łącznie z tabatą... bo czytałem że to często spraswa indywidualna a dobranie ćwiczenia to podstawa.

Myślę że trochę znasz/znacie już moją sytuację. Przede wszystkim redukujemy, a 2 kolejności skupiamy się na klatce i brzuszku.

Także serdecznie proszę o dokładną rozpiskę za którą już teraz jeszcze serdeczniej dziekuję. Mam też nadzieję że mnie rozumiesz i że rozumiesz moje ciągniecie za język. Sporo postów poczytałem i wiem że bardzo łatwo można sobie np.złym doborem nawet nie tyle trenigu co zestawów ćwiczeń zaszkodzić... a tego zdecydowanie bym nie chciał, cześć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
powiedz mi tylko - skróć plan oznacza że będzie mniej ćwiczeń, a jak z powtórzeniami? Pozostają tak jak obecnie (czyli albo 2 albo 3 serie i koniec?
tak ale plan jest zdecydowanie bardziej intensywny

masz szanse na 4 treningi tygodniowo???


Z Twojego opisu wynikło że mój treningn na siłowni nie licząć rozgrzewki będzie trwał ok 20 minut.... aż zdziwienie i wręcz szok mnie bierze. Nie wątpię że to co mówisz to święta prawda, poprostu się dziwię.
nie świeta na pewno ale dolicz do tego treningu rozgrzewkę jakieś aeroby streching i godzinka jak nic

Moje doświadczenie w siłowni jest krótkie - 5 miesięczne.
Wcześniej miałem ponad rok przerwy ( i ostre przytycie). Nie zawsze tak jednak było, grałem w piłkę nożną.. byłem sportowcem praktykującym że tak powiem.
Do czego zmierzam - tabata, super serie itd. Czuję i w umyśle i w mięśniach że stać mnie na dużo.

Dlatego prośba - czy możemy to dokładnie już rozpisać? Rozpisac dzięń treningowy który będę powielał 3 razyw tygodniu? Łącznie z tabatą... bo czytałem że to często spraswa indywidualna a dobranie ćwiczenia to podstawa.

Myślę że trochę znasz/znacie już moją sytuację. Przede wszystkim redukujemy, a 2 kolejności skupiamy się na klatce i brzuszku.

Także serdecznie proszę o dokładną rozpiskę za którą już teraz jeszcze serdeczniej dziekuję. Mam też nadzieję że mnie rozumiesz i że rozumiesz moje ciągniecie za język. Sporo postów poczytałem i wiem że bardzo łatwo można sobie np.złym doborem nawet nie tyle trenigu co zestawów ćwiczeń zaszkodzić... a tego zdecydowanie bym nie chciał, cześć!

pytanie czy możesz ćwiczyć 4 razy w tyg???

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125
Ja nie rozumiem dalej jednego - skoro w nowym zestawie będę ćwiczył to samo co w starym tyle że mniej ćwiczeń, aLE ilość serii taka sama to gdzie tu wieksza intensywność? Chyba że mówimy że 4 zamiast 3 dni?

Ok odpowiadam na pytanie:
TAK, JAK NAJBARDZIEJ MOGĘ i pasuje mi 4 razy trening. Proszę o rozpiskę:)
Moja propozycja:
Poniedziałek: TRENING
Wtorek: BASEN (I SAUNA)
Środa: TRENING
Czwartek: BASEN ( I SAUNA)
Piątek: TRENING
Sobota: TRENING
Niedziela: ODPOCZYNEK

Także serdecznie Cię proszę o konkretną rozpiskę. Łącznie z tym od czego zaczynamy (np. trening na rowerze statycznym przed czy po treningu) itd.
Hiit, tanata , aeroby, się można pogubić;) Myślę że musisz mnie po prostu nakierować, ja jestem gotowy na wszystko i zdecydowanie zdeterminowany.

Pozdrawiam i już nie mogę doczekać się na odpowiedź. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
ja bym Ci teraz zaproponował trening każda partia dwa razy w tyg

według schematu

Pon klata barki triceps ciężko
wt nogi plecy biceps lekko

czw klata barki triceps lekko
pt nogi plecy biceps ciężko

+ dwa dni aero/hiit/tabata

co myślisz??

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szczegóły treningowe

Następny temat

Pytanko??

WHEY premium