Kulturysta Blessing Awodibu ma za sobą nieudany występ na zawodach Mr. Olympia 2022. W niedawnym poście przesłanym na Instagram Blessing ogłosił, że nie weźmie udziału w nadchodzących zawodach Arnold Classic 2023, ponieważ chce popracować nad swoją formą, zanim po raz kolejny pojawi się na scenie. Blessing Awodibu miał udany debiut w IFBB Pro League na Indy Pro, gdzie zajął trzecie miejsce. Następnie wystąpił na New York Pro, zajmując szóste miejsce.

W 2022 roku Blessing również miał udany sezon, w którym zwyciężył w Indy Pro raz w New York Pro. Dzięki temu uzyskał kwalifikację do Mr. Olympia.

Nie był faworytem, ale wydawało się, że zaprezentuje się dobrze na tle innych. Na zawodach było jednak sporo debiutantów takich jak Michal Krizo czy Andrew Jacked, którzy wypadli od niego lepiej. Ostatecznie to Hadi Choopan został nowym Mr. Olympia, były mistrz 212 Derek Lunsford zajął drugie miejsce, a Nick Walker zajął trzecie. Z kolei wspomniany wcześniej Andrew Jacked zajął ósme miejsce, Michal Krizo 12. miejsce. Jeśli chodzi o Blessinga, zajął ostatnie miejsce z wieloma innymi zawodnikami. W związku z tym postanowił na jakiś czas odpuścić starty. 

„Ogromne podziękowania dla Arnold Sports za zaproszenie, jednego z moich ulubionych programów. Ale niestety nie będę brał udział w Arnoldzie w tym roku. Wyjazd na prawie 3 miesiące najpierw do Indy, a potem do Nowego Jorku oraz podróże bardzo negatywnie wpłynęły na moje przygotowania do Olympii. Straciłem trochę masy mięśniowej i nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby poprawić swoją sylwetkę przed Olympią. Dlatego teraz daję mojemu ciału bardzo potrzebny czas na przywrócenie do formy przed jakimikolwiek przygotowaniami. Spodziewajcie się szalonego powrotu jeszcze w tym roku od #theboogieman”.

Arnold Sports Festival 2023 odbędzie się w dniach 2-5 marca w Columbus w stanie Ohio. Organizatorzy, na razie przedstawili krótką listę uczestników imprezy w zeszłym tygodniu. Blessing Awodibu był jednym z ośmiu zawodników w składzie, ale teraz wiadomo, że się nie pojawi. Boogieman ma potencjał, więc czekamy na jego powrót.

Komentarze (3)
F1.08

Ja nie wiem czy cos da sie zrobic z tymi nogami...

2
lordknaga

tych nog juz nie nadgoni ale klauna online z siebie robi pierwsza klasa i tu trzeba mu przyznac, ze jest mistrzem :-D wszystkich ktorym sie odgrazal co? przej**al z kazdym, zamknal stawkez wyszedl jak w off seasonie i do tego z rozlanymi i do tego chudymi nogami.

2
tomixp

Jak zawsze, solo robi wrażenie, w porównaniach znika.
Na mniejszych zawodach daje rade. Dostał kopa na Olympi, może to go zmobilizuje. Rhoden czy Clarida pokazali że każdy może. Kwestia gorszej obsady/formy na dany dzień.
Nie skreślam ale mocno wątpie. Jak do tych 35 lat nic nie zwojuje to krzyżyk.

0