SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mozna cos innego zamiast Przysiadu i MC w planie FBW?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1313

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

30

Waga

74( w trakcie redukcji z 99 kg)- Celuje w 72 kg

Wzrost

180

Cel treningowy

Przybranie na masie miesniowej do ~82-85 kg)

Staż treningowy na siłowni

Kiedys cos cie "machalo" ale to baaardzo dawno temu

Uprawiane inne sporty

Trening act w domu wg Mawashiego, do tego po kazdym treningu biegam( od niedawna), raz w tygodniu basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Jak juz skoncze redukcje(jakies 2-4 tygodnie) to chce cwiczyc na silowni

Dieta

Staram sie zeby byla zbilansowana

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Skolioza, dolegliwosci z rwą kulszową. Trzaskajace stawy( nie powoduje to bolu, lecz w kolanach i kostkach czuje dyskomfort)

Zażywane suplementy

nic

Ostatnio przerabiany plan

ACT Mawashiego ( http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_os%C3%B3b_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych__foty_str._12-t359947.html), mieszanka latwiejszej wersji z trudniejsza.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie mam pojecia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
Witam.
Na wstepie napisze ze redukcje zaczalem w zeszlym roku po wielkanocy i zakonczylem ja w polowie sierpnia(przestalem calkowicie cwiczyc). Zszedlem z 99 kg do 77. Jakos miesiac temu zaczalem znowu i teraz waze kolo 74 kg. Jako ze etap redukcji juz praktycznie skonczony chcialbym sie zabrac za budowanie masy miesniowej, niestety jest jedno ale...
Mam skolioze i problemuy z rwa kulszowa(w trakcie cwiczen bol praktycznie nigdy nie wystepuje). Sek w tym ze nie robilem takich cwicze jak Przysiad ze sztanga badz MC, ktorych wlasnie sie boje poniewaz obciazaja bardzo kregoslup.
Stoje przed wyborem FBW czy split, jednak chce pierw sprobowac FBW z etepu 3 i zobaczyc jakie beda efekty.
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą
7.Podciąganie na drążku szerokim nachwytem
Czy sa jakies odpowiedniki dla przysiadu i mc(np na roznego rodzaju maszynach?), ktore nie angazuja kregoslupa?
Zakladam ze jezeli nie bede robil MC to dorzuce do tego jakies cwiczenie na prostowniki i na brzuch. Procz treningu przedstawionego powyzej chce jeszcze biegac zaraz po treningu(kolo 5km) i raz w tygodniu basen.
Raz w tygodniu beda 2 dni przerwy i wlasnie w drugim dniu chcialbym robic ten basen

Ps. Wiem ze powinienem sie skonsultowac z lekarzem, mam juz umowiona wizyte.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
az takie bzdury napisalem, ze nikt nie odpowie ?:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak sam napisałeś - najpierw lekarz i się dowiedz czy w ogóle możesz wykonywać trening siłowy i w pierwszej kolejności zajmij się leczeniem problemów z kręgosłupem.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2014-04-29 19:28:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3797
PO PIERWSZE PAMIĘTAJ ŻE NIE JESTEM LEKARZEM I TO CO NAPISZE PONIŻEJ W ŻADNYM STOPNIU NIE JEST SPECJALISTYCZNĄ OPINIĄ A JEDYNIE MOIM WŁASNYM ODCZUCIEM/DOŚWIADCZENIEM PO MOICH PROBLEMACH.

Przy skoliozie/skrzywieniach to prawie na bank lekarz określi siłownie jako przeciwwskazanie (do tego wszystkie sporty związana z wybijaniem, skakaniem itp)... wiem bo sam mam taką wadę. Do tego wadę genetyczną polegającą na niedomkniętym jednym z kręgów... nic groźnego ale zwiększa ryzyko wypadnięcia dysku na co drugi lekarz zalecił wzmocnienie mięśni pleców ;D I bądź tu zdrowy. Jest jeszcze wiele innych ćwiczeń, które bardzo obciążają kręgosłup - praktycznie wszystkie wznosy/wyciskania siedząc lub stojąc (np żołnierskie) czyli też przeciwwskazania. Praktycznie wszystko się łapie na przeciwwskazanie. Z doświadczenia Ci powiem (jesteśmy w podobnym wieku), że byłam po takiej diagnozie podłamany (było to parę lat temu) ale po pewnym czasie powiedziałem, że tak nie będzie i zacząłem ćwiczyć... do ciężkich ćwiczeń podszedłem bardzo ostrożnie.... efekt jest taki iż mam mniej problemów z kręgosłupem niż miałem. Ból mi doskwiera ale nie po ćwiczeniach, uprawianiu sportu ale po np długotrwałym siedzeniu w samochodzie. Do tego biorą wszystko powyższe pod uwagę mam większy dystans do tych ciężarów i ćwiczeń w wyniku czego lepiej opanowałem technikę niż współpartnerzy...

Swojego czasu rekordy na tych ćwiczeniach jakie zrobiłem to:
MC - 180 kg
P - 150 kg

Nie było żadnego bólu itp - ale patrz pierwsze pogrubione zdanie na początku mojego posta.

SOGi mile widziane ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
Katol, ja mam dokladnie tak samo z bolem, jak cwicze to bolu nie ma, Jak pracuje ( non stop w ruchu, czasami trzeba cos ciezszego dzwignac) tez bolu nie ma. Najgorzej wlasnie w aucie i przed kompem;P A u lekarza bede w PN zobaczymy co mi powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3980
Gdy tylko przeczytałem temat od razu pomyślałem skolioza.
Zanim przejdziemy dalej tak samo jak na wstępie zaznaczam ze nie jestem lekarzem i moj przypadek moze być jeden na milion.
Od małego sie borykałem z ta ptzypadłoscia. Pierwszy bilans i już było - skolioza. Miałem wtedy niwiem moze 8 lat? Lekarz zalecił basen i jakies ćwiczenia korekcyjne. Trwało to z 5 lat przerobiłem wszystkie dostepne stopnie pływackie i nic. Kolejny bilans i ta sama diagnoza. W liceum zacząłem chodzic na siłke. Z obawy o zdrowe zrobiłem ww cwiczen. Któregoś dnia miejscowy koksik podczas wizyty na siłce spytał sie mnie dlaczego ich nie wykonuje ( widział jaki trening robie) itp s a przeciez najlepsze i w ogóle. P krótkiej rozmowie ułożył mi plan praktycznie nie obciążający kręgosłupa jednocześnie zawierajacy wiele cwiczen wyciągająch i rozciągają kręgosłupa. Po kazdym treningu robiłem brzuch. Wiele cwiczen robiłem na drążku wiele różnego rodzaju skłonow itp itd. Tak sobie ćwiczyłem chyba z 2 lata az pewnego dnia poszedłem na jakies badania potrzebne na studia. Przy okazji doktorek zbadał mi plecy i jadę było moje zdziwienie gdy rzekł ze w zyciu nie widział prostych pleców.
Obecnie mam 22 lata, 186 wzrostu waze 92 kg i nap*****lam MC gdy tylko znajdzie mnie ochota.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3980
Gdy tylko przeczytałem temat od razu pomyślałem skolioza.
Zanim przejdziemy dalej tak samo jak kolega wyżej na wstępie zaznaczam ze nie jestem lekarzem i moj przypadek moze być jeden na milion.
Od małego sie borykałem z ta ptzypadłoscia. Pierwszy bilans i już było - skolioza. Miałem wtedy niwiem moze 8 lat? Lekarz zalecił basen i jakies ćwiczenia korekcyjne. Trwało to z 5 lat przerobiłem wszystkie dostepne stopnie pływackie i nic. Kolejny bilans i ta sama diagnoza. W liceum zacząłem chodzic na siłke. Z obawy o zdrowe nie robiłem ww cwiczen. Któregoś dnia miejscowy koksik podczas wizyty na siłce spytał sie mnie dlaczego ich nie wykonuje ( widział jaki trening robie) itp s a przeciez najlepsze i w ogóle. P krótkiej rozmowie ułożył mi plan praktycznie nie obciążający kręgosłupa jednocześnie zawierajacy wiele cwiczen wyciągająch i rozciągają kręgosłupa. Po kazdym treningu robiłem brzuch. Wiele cwiczen robiłem na drążku wiele różnego rodzaju skłonow itp itd. Tak sobie ćwiczyłem chyba z 2 lata az pewnego dnia poszedłem na jakies badania potrzebne na studia. Przy okazji doktorek zbadał mi plecy i jadę było moje zdziwienie gdy rzekł ze w zyciu nie widział prostszych pleców.
Obecnie mam 22 lata, 186 wzrostu waze 92 kg i nap*****lam MC gdy tylko najdzie mnie ochota.

Zmieniony przez - Korges w dniu 2014-04-30 13:19:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
Lekarz stwierdzil, ze moge robic przysiady i mc jezeli cwiczenia nie generuja bolu.

W ankiecie nie napisalem jak dlugo trenuje ACT, cos kolo 8 miesiecy.

Tak wyglada moj plan

1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Podciaganie
4.Military press
5.Pompki na poreczach
6.Uginanie ze sztangą prostą
1x w tygodniu
1.Allachy 4/5x15/20p
2.Wznosy nóg z rolowaniem tułowia 4 x 15/20p - Co to jest rolowanie tulowia ?:D

1x w tygodniu
1.Pallof press 4x15p
2.Side plank 4x maks
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW do oceny .

Następny temat

Przysiad i martwy ciąg do oceny

Wiecej