SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cokta - moje zmagania w dyscyplinie dla cierpliwych. End of spam w tym dzienniku!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41200

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
TRENING 28.06.2012 Góra 2

Dipsy klatkowe:
7,7,7,7, 1 i fail

2. Wyciskanie sztangi wąskim chwytem na skosie dodatnim:
27kg x 8, 35kg x 7, 43kg x 8, 48kg x 8

3. Podciąganie (nachwyt + podchwyt):
3+3, 3+3, 3+3, 3+3, 3+3, 3+3, 2+2, 1+1

4. Podciąganie sztangi szerokim chwytem do mostka:
15kg x 15, 17,5kg x 15, 20kg x 15

5. Uginanie ramion z hantlem na modlitewniku jednorącz:
6kg x 15, 8kg x 15, 9kg x 15

Aero - worek

Komentarz:
1 - Spodziewałem się lepszego wyniku, ale co tam, nie ma co rozkminiać, trenować trzeba! W piątej po 1 już mnie ściągało, i nie chciałem tego przeistaczać w tricepsową wersję, to wolałem odpuścić. Cyce spompowane zacnie.
2 - Też było miło. Tricek jest na wyższych, to tu walnąłem niższe.
3 - Tu se pomyślałem o dwóch chwytach - strzał w dziesiątke. Grzbiet mi puchł że ho ho, robiłem do kiedy mogłem, bo drążek jak wiadomo u mnie leży, poprawie!
4 - Dawno nie robiłem, ale ok, nigdy nie było problemów.
5 - Żal.com A tak serio, to nie było lipy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale wiesz, że podciągasz pod aeroby wysiłek anaerobowy? Interwały to nie aero ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
E tam to jest aero No a nie można interwałów po siłce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Do oksydacji potrzebna jest duża ilość tlenu, a przy interwałach, które są na wysokim % vO2max, tego tlenu z konieczności zabraknie. Dlatego korzystasz głównie z glukozy/glikogenu. Jeśli zubożysz sobie jego zapasy treningiem, to organizm będzie korzystał z aminokwasów glukogennych (a właściwie glukoneogennych), czyli nastąpi nieznaczny rozpad tkanki mięśniowej.

Na rowerku po treningu tlenu masz pod dostatkiem i organizm może sobie spokojnie (beta)oksydować wolne kwasy tłuszczowe.

Innymi słowy- aero i interwały to nie to samo, chociaż stosuje się je między innymi do spalania tłuszczu. Interwały w trakcie wysiłku zużywają jako paliwo kwas mlekowy (to dzięki niemu występuje dług tlenowy i później epoc) oraz glukozę i jej "prekursory". Aeroby zużywają glukozę i wkt- tu też zależy od %vo2max- rowerek może podbijać tętno do 110 ale i 170.


Rekapitulując- możesz, ale zwiększasz prawdopodobieństwo palenia mięśnia.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-28 20:27:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
E no, to jak tak się sprawy mają, to rower zostaje, redukcja tak, ale nie kosztem tych lichych mięśni, które udało mi się wypracować. A interwały w nietreningowe - warto bez aero same, czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak się najesz porządnie przed nimi, to jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Ok, dzięki, bo tak rozkminiałem Tak jak tren czyli jakieś 1,5-2 godziny po posiłku? I potem długo nie jeść, żeby katabolizm utrzymywać, nie? (czytałem o tym kiedyś)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, przedtreningowy jakoś tak, z tym, że ja bym po interwałach normalnie jadł, a nie głodził się. Dodatkowo łączyłbym interwały z aero o niskim poziomie intensywności, bo same 5 minut napyerdalania w worek, jakkolwiek by męczące nie było, nie może być uznane za samodzielny trening ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Wypiska z piątku, gdyż Antek mnie zbanował, a wczoraj nie było jak. Jak dostane moda to się odwdzięczę

TRENING 29.06.2012 Dół 2

Przysiad ze sztangą:
15kg x 8 , 25kg x 8, 35kg x 8, 45kg x 8, 55kg x 8, 65kg x 8

Prostowanie nóg w siadzie:
27,5kg x 10, 35kg x 10, 40kg x10, 45kg x 10

Żuraw:
7, 7, 7, 7

Podciąganie (nachwyt + podchwyt):
3+3, 3+3, 3+3, 3+3, 3+3,

Dzień Dobry:
15, 15, 15

Aero - 20 minut rowerka

Komentarz:
1 - Ass To Grass Było głęboko, jak jeden chłopak patrzył czy podwijam ogon to mówił że nie, a i sztange się w końcu nauczyłem układać na barkach. Teraz dokładać, ale oczywiście wkleje Wam filma we wtorek jak nagram, bo ten chłopak to nie takie spece jak Wy czy ja chociażby

2 - No tak średnio weszło, niby pieczenie, ale do tego pieczenia z partii raz w tygodniu nie było, niestety, już wiem co trzeba zrobić - doyebać!

3 - Nie wiem po co robiłem, ale zrobiłem

4 - Z racjii tego że nie yło domsów po czwartku zrobiłem raz jeszcze. Domsy są do tej pory.... na bicepsach Podchwyt wymienie na neutral. Ale takie łączenie dobra sprawa, grzbiet ładnie puchnie.

5 - Pierwszy raz robione - samym gryfem, tak żeby załapać ruch. Starałem się wstawać grzbietem nie dwójkami.


Tydzień "sprawdzenia" zakończony. Wziąłem pod uwagę wszystkie czynniki i działanie na mnie danych ćwiczeń. Coś poleci, coś wejdzie. Ostateczna wersja planu:

Góra 1:
Dipsy wersja klatkowa
Wiosłowanie sztangą
Wyciskanie stojąc
Francuz sztangą za głowę

Dół 1:
Przysiad
Nożyce
Uginanie nóg leżąc
Wspięcia na palce ze sztangą

Góra 2:
Podciąganie (nachwyt + neutral)
Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim wąsko
Podciąganie sztangi do mostka szerokim chwytem
Uginanie ramienia z hantlem na modlitewniku jednorącz

Dół 2:
Przysiad
Prostowanie nóg w siadzie
Dzień Dobry
Ab Wheel


Dlaczego tak? Uważam to za najbardziej aktualnie potrzebne mi "narzędzia" do rozwoju. Muszę z nich wycisnąć maks.

Serii nie rozpisuje - ze względu na mniejszą ilość ćwiczeń, wszędzie rampy. I duuuuużo aerobów potreningowo. Cel? W końcu zacząć dźwigać A tak serio, to właśnie podreperowanie siły i cięcie fatu. Plan do września, lub dalej zobaczymy jak będzie z progresem.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-07-01 16:56:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
No to potreningowe aeroby i kiepska micha z pewnością pomogą w dźwiganiu. Ja czasem mam wrażenie, że tak jak wszyscy uczą się na błędach tak Ty świadomie będziesz kombinował tak długo, aż czegoś nie spyerdolisz tak, że trzeba od nowa zaczynać. A właśnie, czy to kolejny trening w ostatnim miesiącu, trzeci jakoś już?

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na brzuch.

Następny temat

Prośba o ułożenie planu treningowego!!!

WHEY premium