SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cobra / Dziennik/ Iron Mind czyli Podnoszenie ciężarów.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
tak o to chodzi obserwuj cwiczenie i wyciagaj wnioski

co do wybicia to zalicz to sobie, ale na rekordach ma byc wykonczone pewnie, przemysl dlaczego zachwiało do przodu

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
trening B 100%

część ciężka

rwanie 2x40 2x45 2x50 2x55 2x60 2x65 2x70 2x75 1x80 1x85
zarzut 2x40 2x60 2x70 2x80 2x90 1x95 1x100 1x105 1x110 0.5x115 ;/
ciąg rwaniowy 2x100 2x110 2x120 2x130 2x140 1x150 1x160 +z klocków 1x170
wiosłowanie jednorącz półsztangą 5x50 2x8x75kg

cześc lekka
wybicia na nozyce 2x40 2x60 3x5x70
wykroki ze sztangą z przodu 3x70 2x5x90
pompki z 2klaśnięciami

komentarz

W rwaniu ciąg i poderwanie mocne, 85 za 3 razem przez barki i łokcie, ścięgna w nich mam już wyrąbane.
Przez barki wybicie nie szło, bo czułem jak piekły i kłuły.

Zarzut, też ciąg był ok, bo zarzuciłem na barki ale naciągnąłem za bardzo na siebie i na piety mnie wbiło. Za 2 razem już ruch był lepszy ale przez barki musiałem zrzucić na dole.
Po tym zarzucie siedząc Wodyn jednak za bardzo się odchylam do tyłu i biodra do przodu wypycham.

Ciąg spoko, siła jest

wiosło tylko tyle bo prawa łopatka (bliżej kręgosłupa) mnie rwie i piecze od tego

potem częśc lekka na szybko i w wybiciu znowu barki piekły

Smaruje ibuprofenem i jak nie pomoże to z rekordów dupa

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-08-22 11:19:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
te zarzuty siedzac bedziesz musiał bez oparcia robic

co do bolow w barkach i łokciach poprosiłbym o wskazanie głownych przyczyn

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
bóle są po rwaniu na ciężarach pow 95% jak źle sztanga wejdzie (to w łokciach i ostatnio w barkach- w piątek były już pulsujące że między seriami bolały) w samych barkach to od rozciągania pewnie, a kłucie czuje w wybiciu, pompkach, wysokim ciągu rwaniowym(czasami)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Miały być rekordy, ale wybicie chwiejnie szło i nie chciałem ryzykować bo barki jak z waty były i na 105 skończyłem

resztę ciężarów powtórzyłem

do tego w przedramieniu przy dociskaniu usłyszałem coś jak urywane mięso ale nie boli zbytnio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
sugeruje odpoczac tydzien

nastepnie zrobic trenig przygotowawczy A i po 2 dniach rekord A + przygotowawczy B

i po 2 dniach rekord




napisz jak najwiecej sugestii jakie masz podejrzenia do "chrupania" i kontuzji

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Ok

Wczoraj już myślałem że nie pójdę na trening, bo naprawiałem rynny na dachu i w kręgosłupie lędźwiowym coś mnie chwyciło, dziwne to było bo żadnych ruchów dziwnych nie robiłem tylko siedziałem na dupie i się pochylałem.
Wziąłem trochę ketoprofenu i połowa bólu przeszła. Barki ani łokcie nie bolały.

Rwanie szło bardzo fajnie, do 87 szedłem jak maszyna ;] z dużą pewnością siebie, ale 90 poszło****owo i już mnie pewność opuściła i po 2gim razie nie było po co iść.
Film z 80





Zarzut znowu cienko, poderwanie za wolne już od 105 (i na tym skonczyłem) , chyba kręgosłup już ograniczał ruch.

Trener powiedział że ciągi rwaniowe****owo robie bo dupa idzie najpierw a potem same plecy nadrabiają, i to jest przyczyną odchodzenia sztangi od ciała. Chyba to przez zaprzestanie przysiadów nie mogę zebrać najpierw sztangi nogami. Na 150 skończyłem.

Reszta juz normalnie

Wodyn- w stawach nic nie chrupie, tylko czuje jak jest w barkach i łokciach wszystko ponaciągane. W barkach może też od końcówki siadów przednich, bo jednak ten duży ciężar mógł coś ponaciągać.
Kręgosłup teraz nieźle mnie ***ie.

Kurde a 12go zawody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Zrobiłem część lekką z tr B, ale nie wiem co z tego wybicia będzie bo kłucie w barkach dalej czułem, (w 3 pierwszych seriach, potem juz wchodziło ok). Kręgosłup dalej trochę spięty, ale dziwnie, bo przy masażu czy wiszeniu na drążku nie czuje tego spięcia, tylko w czasie siadania, wstawania czy pochylania się.
Zamawiam cissusa i zobaczymy, byle do 12-go zadziałał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ok

widze ze za czesto masz obciazenia łokci i barkow, nie widze w tym jednak winy koncowek siadow

stad wnisek taki ze musze zmienic koncepcej trenigu

co do plecow to zapewne bardziej wina nietypowego zajecia z ta naprawa rynien

nowy plan odciazy czestotliwosc wiekszego wysilku zarowno w łokciach barkach jak tez w prostownikach

ciag rwaniowy a nie podrzutowy... wlasnie po to mial byc taki zebys nie podniosł dupy za wczesnie

zaprzestanie przysiadow zapewne ma tu najmniej do rzeczy - jesli sie przyjrzysz ciagom Grabowskiego ktory ma przeciez mocny przysiad to pomimo ze dupe ma mocno nisko przy zbieraniu sztangi to w momencie oderwania jej od podłogi dupa juz jest baaardzo wysoko

*******************************


plan nie bedzie taki zupełnie nowy, znasz go z przygotowania przed zawodami



czyli DZIEN CIEZKI to

rwanie x Cpowt
podrzut x C powt
ciag rwaniowy 85% x3
wykrok przedni 85% x3
wiosło jednoracz 80% x 4
porecze 80% x 4
****gdzie C powt zmienia sie z dnia na dzien 5-4-3-2-1
odlicz sobie ile trenigow ciezkich wypada przed zawodami i zacznij np od C=2 , ostatni trening przed zawodami lekki

2 dni po zawodach trening lekki, nastepny ciezki to sprawdzian w cwiczeniach niebojowych

po max wysiłku tydzien przerwy




DZIEN LEKKI

rwanie 60% x5
podrzut 60% x5

ciag rwaniowy 60%*5
wykrok przedni 55% * 5

drązek podchwytem 5x5 powolne tempo
pompki z klasnieciemi 5x5




pewnie cos pominalem wiec pisz co braknie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Czyli jutro nie robić max tylko ten plan

Ilości serii tylko nie napisałeś w reszcie ćwiczeń (ciąg i wykroki rozumiem że 3x3 stały ciężar)

Wyszłoby środa 2pow, piątek lekki, pon 1pow, środa lekki, sobota zawody- ok ?

Zmieniony przez - Cobraf w dniu 2009-09-01 22:56:17
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW do oceny.

Następny temat

trening regeneracyjny??

WHEY premium