SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co właśnie wcinasz %-) VOL 2.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 225523

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 419 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6933


Wstawałem o 4 rano żeby bige z ciastem zmieszać bo siostra przyjechała i rano musi być świeża ciabatta

Sam też zjadłem mega dobra biała bułeczka ale po pieczywie na zakwasie już mam zgagę

Student schowaj się z swoimi czekoladkami moi starzy wrócili też ze Słowacji a siora z Dani i nie będę wypisywał wszystkiego ale powiem tak czekolady gorzkiej na użytek własny mam 3,5kg a do tego migdały,orzechy włoskie, orzechy laskowe wszystko w gorzkiej czekoladzie w ilościach 500g suszone owoce także w ilości 500g. Tak że na lentilky to ja nawet nie patrze A jeśli idzie o piwo to jest 5x 1,5l butelek Kelta (plastikowe) no i standardzik Nicolaus.

A najlepsze jest to że jako uczeń szkoły wyższej mam wakacje do października

Zmieniony przez - yunnan w dniu 2008-08-25 12:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
pije kawe i jem ciasto ucierane ze sliwkami

yunnan daj przepis na tą ciabate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
yunnan

Ja tam mam stosunkowo blisko na Słowacje, to w każdej chwili mogę wyskakiwać i robić zakupy, także bez sensu jest dla mnie kupowanie 3,5 kg czekolady

A te Kelty w plastikowych butelkach - wybacz, ale piwo z plastiku to --> pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
studensky
a jak ceny słodyczy i innego zarcia na słowacji??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 419 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6933
Biga:

1/3 szklanki wody
1/2 łyżeczki drożdży instant
2/3 szklanki mąki

Wszystkie składniki wymieszać drewnianą łyżką. Przykryć folią i odstawić na 9-17 h.

Następnie dodać:

1 i 3/4 szklanki wody
2 łyżeczki drożdży instant
3 i 1/4 szklanki mąki pszennej, najlepiej chlebowej (typ 850)
1,5 łyżeczki soli

Wszystkie składniki wyrabiamy Na tym etapie nie należy dosypywać więcej mąki ew potem - ciasto w miarę wyrabiania, robi się bardziej elastyczne i sprężyste.
Po wyrobieniu, ciasto przykrywamy ściereczka i zostawiamy na 3-4 godziny do fermentacji.Przekładamy je na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Posypujemy mąką. Na tym etapie ciasto przypomina placki, ale w gorącym piekarniku dobrze wyrośnie. Odstawiamy do wyrośnięcia na 30-40 minut.

Piekarnik nagrzewamy do temperatury 230 st C.
Wstawiamy bułeczki i pieczemy ok. 15-20 minut. (wszystko zależy od wielkości bułek - po 15 minutach należy sprawdzać ich stopień zarumienienia). Studzimy na kratce. Co do moich uwag to raczej mąki więcej wlezie ale tak czy siak ciasto ma konsystencje baaardzo ciepłej plasteliny w sumie lejące ale nie aż tak żeby sie na blasze zlewały se sobą to trza wyczuć Jak możesz formować bułki rękoma to coś zknociłeś ja to robię łyżką .Zresztą każda mąka inaczej ciągnie. Jak nie piekłeś nigdy pieczywa to ciabatta nie jest najłatwiejsza ale nie mowie nie co ci szkoda najwyżej zmarnujesz 700g mąki.

Studnet ja na Słowacje mam tak blisko że czasem z kumplami na rowerach jeżdżę a te czekolady to w przewadze są od siory z Danii a tam trochę dalej na rower:D.

A co do piwa to powaga ale dużo lepiej smakuje z plastiku niż puszki np

Zmieniony przez - yunnan w dniu 2008-08-25 13:01:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko Yunnan, heh to ja trochę dalej mam z deczka

Lucjan - ceny w porządku, piwo nalewane około 40 koron (koło 4.50 zł, dla porównania - w Zakopcu lane piwo od 5 do nawet 8 zł), czekolada Studenstka 45 koron, piwo flaszkowe w sklepie koło 25 koron.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
droga ta czekolada!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale to jest 200 g, czyli jakby dwie tabliczki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2450


białko maximize pro 85, kokosowe
dziś z mlekiem a nie wodą, jako, że się bardzo zmęczyłam i muszę odżywić...
na bieżnię musiałam dojechać rowerem, jakieś 15min...a potem..
i tu się załamałam, moja wytrzymałość zeszła na psy! 2 kółka po 400m i język na wierzchu do samej ziemi, 3 kółko żeby chociaż ponad kilometr zaliczyć
tragedia muszę nad tym popracowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
Yunnan
łap soga

student a to zmienia postac rzeczy tez łap sogacz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta- proszę o pomoc

Następny temat

Jak pozbyć się tłuszczu [14 lat]

WHEY premium