SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYKL PRIORYTETOWY : KLATA

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257015

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
czyli tylko między 15 i 10 powinien być przeskok większy niż 5kg czyli 10kg,a już między 10 i 5 może być 5kg?


NIE!
czy ja cos pisalem o takiej mozliwosci?

czy ja nie dalem wyraznie do zrozumienia ze z trenigu na trening maja byc wieksze niz 5kg roznice?

pisalem natomiast by najbardziej ulgowo traktowac 15tki co powino te mala roznice pomiedzy 15 a 10 powiekszyc








Bo np.50kg zrobie 15 razy,a 55 już nie to nawet nie podchodzić,by zwiększyć przeskok między 15 i 10? Bo to znaczy,że 15 będę kończył 50kg,a 10 60kg,oczywiście jak narazie bo wiadomo z czasem siła dojdzie,ale chodzi o to by przeskok byl miedzy 15 i 10 zawsze 10kg.


jak bedziesz robil to przytrzymanie na klacie w kazdym powtorzeniu to w naturalny sposob ci ta przepasc pomiedzy 15 a 10 powinna wzrosnac

jesli nie ma 10 kilo to znaczy ze z krotko pauzujesz ruch na dole


mozesz takze wprowadzic zasade 4ch pauz na 15tkach o na 10tkach
-pauza na gorze
-pauza w polowie ruchu w dol
-pauza w dole
-pauza w polowie ruchu w gore

na 5tkach tylko pauza na dole i na gorze

POLECAM

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Akko

ta technika wyciskania to jakas .. płasko-płaska

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4701
Dobra zrozumialem,po pierwsze technika - ok,wiec dzis zdam relacje po 15.Skupie sie na technice jeszcze bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1640 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17343
WODYN, możesz rozwinąć swoją myśl?

Wyważona dieta, to ciasteczka w obu rękach.
Zrobić coś z niczego.. ?!
http://www.sfd.pl/TEST:_Zrobić_coś_z_niczego.._MaSa_by_akk0_!-t592374.html
Zapraszam serdecznie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
lezysz za płasko
nie mam wszechogarniajacego wrazenia ze sciagasz lopatki i ze mostkujesz

wyciskanie lezac na lawce poziomej [klasyczne] - tak sie nazywa to cwiczenie co jest w planie
a Ty robisz płaskie wyciskanie na lawce poziomej , przynajmniej tak to wyglada z tego ujecia

poprawisz technike na trojbojową [jedynie słuszną dla WL] to szybko 10 kilo wskoczy , czesto kulturysci skarza sie ze albo WL im stawy barkjowe rozwala albo ze nie wchodzi, bo oni wyciskaja na płasko zamiast zrobic klasyczne wyciskanie lezac

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4701
Dzisiaj zrobilem jak najlepiej technicznie potrafilem no i tak wygladaly wyniki.
1.30kg 15pwt
2.35kg 15pwt
3.40kg 15pwt
4.45kg 15pwt
5.50kg 13pwt

W pewnym sensie gorzej niz tydzien temu,ale cieszy mnie to,ze jednak bedzie juz ten przeskok wiekszy.

Mam jeszcze pytanie co do przysiadow i MC przysiady zaczalem 20kg i MC tez,lecz w przysiadach bede dodawal po 5kg,a w MC po 10kg tygodniowo poniewaz w MC jest duzo mniejsza ilosc powtorzen ,czy tak bedzie ok?Przyznam szczerze,ze MC nigdy nie robilem ten plan mnie do tego zmusil i kiepsko pewnie wygladaja moje wyczyny silowe chociaz nigdy nie sprawdzalem,to samo z przysiadami zawsze czyms je sie zastepowalo.

Zmieniony przez - blais1994 w dniu 2010-07-19 21:55:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1640 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17343
szczerze WODYN Ci powiem, że ściągałem łopatki tylko przy mniejszych ciężarach, bo wolałem podnieść więcej a techniką 'luźną' i to był/jest chyba mój ogromny błąd, bo stawiam na ciężar - nie technikę,
na tych filmikach oczywiście bez ściągania łopatek co ewidentnie widać po ciężarach.

nie do końca rozumiem z tym płaskim wyciskaniem o co chodzi, to się odnosi do tego mostkowania i ściągania łopatek?



Pozdrawiam Mateusz.

Wyważona dieta, to ciasteczka w obu rękach.
Zrobić coś z niczego.. ?!
http://www.sfd.pl/TEST:_Zrobić_coś_z_niczego.._MaSa_by_akk0_!-t592374.html
Zapraszam serdecznie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
blais

w tym wyciskaniu jesli byly 4 pauzy to nie ma co porownywac do oprzedniego treningu, na pewno jest lepiej zreszta sam wiesz po poprzednich wypiskach ze cos ruszylo

przysiady?
20 kilo - jesli wykonasz 15p to doloz w drugiej 10 kilo, jesli wykonasz - to znow doloz 10 i tak dalej , jesli nie wykonasz 15p to w nastepnej serii zmniejsz o 10 kilo zapisz sobie ciezar max przyjmijmy go jako "100%pietnastek" w skrocie zapiszmy C15

na kolejnym treningu zrob juz z obliczen
50% c15
70% c15
80% c15
90% c15
100% c15

jesli zaliczysz to kolejny trening bedzie znow tak samo obliczany tyle ze zamiast c15 podstawiasz c15+5kg

jesli w tym tygodniu c15 wynosilo 50kg I ZALICZYLES
to w nastepnym tygodniu c15+5 wyniesie 55kg i od tych 55 kilorobisz rozpiske serii



martwy ciag identyczna taktyka, tyle ze sugeruje go uzaleznic od wyciskania lezac

konczysz WL na ciezarze c5

"zerowa" seria Mc to 70%c5 x5powt
pierwsza seria Mc to 90%c5 x 5 powt
druga to 110%c5 x5 powt
trzecia to 130%c5 x5p
czwarta to 140%c5x5p
piata to 150%c5 x5p




Akko

wg mnie dobra technika to taka technika co pozwala wiece podnosic, gdyby troboista wyciskal technika jakiej uzywa kulturysta to polamalby sie na pierwszych zawodach i nigdy nie odwazylby sie na powrot

sciagnij łopatki i wymostkuj sie a bedziesz podnosił wiecej niz na nidbałej płaskoleżącej technice


ahh czego tu nie rozumiesz

moze mylisz pojecie płaskie wyciskanie z wyciskaneim na ławce poziomej

otoz "plaskosc" to nie to samo co "poziomosc"

płaska to jest podłoga, ławka nigdy!
a ze ktos zaczał zle slownicta uzywac i sie przyjeło - trudno, umywam ręce!

wyciskanie na płasko to takie bez wymosktowania, niedbałe

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-07-20 00:54:45

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4701
konczysz WL na ciezarze c5

"zerowa" seria Mc to 70%c5 x5powt
pierwsza seria Mc to 90%c5 x 5 powt
druga to 110%c5 x5 powt
trzecia to 130%c5 x5p
czwarta to 140%c5x5p
piata to 150%c5 x5p


Nie wiem czy dobrze zrozumialem.Czyli jesli koncze wyciskanie 70kg na 5,to w pierwszej serii MC robie 70% tego ciezaru,druga 110% itd tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1640 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17343
już rozumiem WODYN,
a czy mostkowanie zalecane jest przy zwykłym treningu (każdym na WL, niezależnie od celu?),
czy tylko chcąc więcej podnosić i osiągać rekordy ?


Pozdrawiam Mateusz.

Wyważona dieta, to ciasteczka w obu rękach.
Zrobić coś z niczego.. ?!
http://www.sfd.pl/TEST:_Zrobić_coś_z_niczego.._MaSa_by_akk0_!-t592374.html
Zapraszam serdecznie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BARDZO WAZNE!!!

Następny temat

wasze zdanie please!!! WAŻNE

WHEY premium