SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYKL PRIORYTETOWY : KLATA

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 256489

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Boguc:

WODYNIE. Mam dokładnie te symptomy które napisałes. Między innymi klatka pompuje się i flaczeje.

ZA MALE POBUDZENIE SZYBKICH WLOKIEN I ZA DUZE WOLNYCH

Postanowiłem, że wypróbuje Twój plan i mam 2 pytanka:
1. Na początku radzisz, aby zrobic swój aktualny trening ale tylko po 2,3 powtórzenia. Mój aktualny trening jest taki:
Wyciskanie na skosie sztangą 12,10,8,6
Wyciskanie sztangielek na płaskiej 12,10,8,6
Rozpiętki sztangielkami 10,10,10,10

I teraz czy mam dodać ciezaru i wykonać trening po 2,3 powtórzenia, czy wykonac go po 2,3 powtórzenia ale na cieżarze, którego aktualnie uzywam (tak by pozostał ogromny zapas)?

ALBO DOLOZYSZ CIEZARU

ALBO ZMNIEJSZYCSZ PREDKOSC I BEDZIE ZNOW TRUDNO

ALBO TO I TO

MOZESZ PO PROSTU POSKRACAC PRZERWY

ALE MOZESZ TO POTRAKTOWAC JAKO ODPOCZYNEK

W KAZDYM RAZIE MASZ TU CELOWE ZAPOMNIENIE O WYTRZYMALOSCI PRZY ZACHOWANIU SILY BY PRZYGOTOWAC GRUNT



2. Trzymam przez cały czas diete i ostro trenuje splitem. Jem na styk (zjadłbym tylko troszke więcej i poszło by w tłuszczyk Czy przy tym treningu też trzymać tak wysoce kaloryczną dietę, czy troszke obniżyć? Chodzi o to, że w tym treningu jest mniej ćwiczeń i serii niż w moim splicie i nie wiem czy troszkę w tłuszczyk nie pójdzie.

BEZ JAJ

W OKRESIE ZMNIEJSZENIA POWT I REGENERACJI OBETNIJ WEGLE

POZA TYM SZMAJ ILE TRZEBA, BEDZIESZ MUSIAL MIEC SZYBKA REGENERACJE DLA KLATY

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Carbon:

i odrazu 2 pytanie co sadzisz wodyniu o dodaniu kilku seri na brzuszek do kazdego treningu + areoby20-30min + mocny spalacz fatu na efce thyro + dieta na 0 chcialbym zeby z dołu poszło do góry , bo mysle juz teraz jednak nad tym cyklem i fajnie jakby troche sadla spadlo imo da sie tak ?

MOZE BYC BRZUCH, ALE AERO TYLKO W DNI BEZ TRENINGU, TU PRIORYTETEM JEST KLATA

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
aminszczak


klatka 104/106 +2
biceps l 38/38 p 37,5/37,5 bez zmian
pas 80/79 -1cm
barki 121/125 +4cm
udo l 58/59 p 58/59 +1cm
lydka l 41/41 p 41,5/41,5 bez zmian

wyniki silowe

wyciskanie sztangi (klatka) rekordu nigdy nie sprawdzalem 80 kg na ostaniej serii razy 10 powtorzen / obecny rekord 120 kg ... na 10 powtorzen 100 w seriach polowkowych ... w pelnym zakresie ruchu 92,5 kg

wyciskanie barki - wczesniej rekordu nie sprawdzalem 10 powtorzen robilem ciezarem 60 kg / obecnie rekord 90 kg wiecej nie mialem kogos by mnie przypilnowal ... 10 powtorzen 75 kg

co do planu:

jesli ktos ma zastoje ... POLECAM jesli ktos szuka odmiany POLECAM - jedynie co mnie odrobine irytowalo ... to przy piatkach biceps ... preferuje wieksza ilosc powtorzen natomiast napewno pozwolilo to zwiekszac ciezar hantli z tygodnia na tydzien o 2,5 kg ostani (pierwszy trening 17,5 ostatni 25) co napewno zaowocuje teraz przy powrocie do tradycyjnego treningu

ZBICKIEM DOKLADNIE O TO CHODZI, ALE.. DUZO POWT ZAPEWNE BARDZIEJ CZUJESZ NIZ DZIALA.

treningi 15nastek to naprawde hardcore :) ale za to uczucie po dobrze zrobionym treningu bezcenne

HEHEH

jezeli chodzi o poprawe wymiarow - obwod klatki nie zwiekszyl sie porazajaco ale miesien stal sie pelniejszy i moim zdaniem wyglada zdecydowanie lepiej niz przed cyklem ... poprawila sie grubosc plecow i przedewszystkim barki ladnie sie rozwinely

WIDAC BARY JAKOS ZLE ROBILES - PEWNIE KWESTIA PODZIALU AKTONOW NA TYDZIEN TRENINGOWY LUB DOBORU CWICZEN

OBWOD KLATY TO PRZEDE WSZYSTKIM PLECY, HEHE.. A ONE TU NIE BYLY PRIORYTETEM

wodyn - jeszcze raz gratuluje wiedzy

EEEE.. DZIEKI

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Binkiel88


Ale fajny plan WODYN ! Widzę że to forum ma samych mistrzów za moderatorów :)

MHM...

Zacznę robic ten plan najbliższym treningu. Mam tylko 2 pytania:
"***wykonaj ostatni tydzien na swoim obecnym planie, ale TYLKO po 2-3 powtorzenia W KAZDEJ SERII, LACZNIE Z ROZGRZEWKAMI(tych zrob wiecej niz zwykle) "
Te 2-3 powtózenia zrobić cieżarem z którym jesteśmy w stanie zrobić max 2-3 powtózenia czy ciężarem rozgrzewkowym?

A JAK CHCESZ ROBIC ROZGRZEWKI CIEZAREM WIEKSZYM NIZ UZYWASZ W NAJCIEZSZYCH SERIACH TRENINGU "MASOWEGO" ??

MOJ SCHEMAT ROZGRZEWEK:
[KG]*[POWT]

60*5
80*3
100*1-2
120*1
140*1
160*1
180*1
190*1
200*1

ITD


A rozgrzewki robić większym ciężarem niż zwykle?

NIE!
ROZGRZEWKA MA BYC PROGRESJA!!

"1)wyc lezac PROGRESJA PO 15 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 15 powt KONIEC "
A tutaj zaczynamy 40% max cieżaru?

MOZE BYC 40-50% C.MAKSYMALNEGO

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Binkiel88

*A rozgrzewki robić większym ciężarem niż zwykle? - chciałem powiedziec "większą liczbą powtózeń"


PRZECIEZ NAPISALEM BARDZO WYRAZNIE - MALO POWT ROWNIEZ W ROZGRZEWKACH!!!

psychotrop

Zdecydowalem sie na przysiady przednie (bo przy thrusters moze byc maly klopot ze zlapaniem rownowagi), ale to musze zlapac instruktora.

DOBRZE, THRUSTERS SA OK, ALE DLA KOGOS KOGO BARDZIEJ INTERESUJE DYNAMIKA.


Uda udami, ale ze spodniami problem, bo jak juz zaloze to mi to przypomina jakbym mial dzwony z lat 80'.

TO NIE PROBLEM, SZERKOIE NOGAWKI SA POPULARNE

POZA TYM MOZESZ CWICZYC UDA WYLACZNIE SILOWO, MOZE BEDA MNIEJSZE

Nie wiem dokladnie ile mam w udzie, ale przy ~15% bf to nadal bylo w granicach 60cm, ale to bylo pare kilo tluszczu temu (endo).

RACZEJ NIE ENDO, TYLKO TYP MIESZANY

Na lydke nie narzekam :)

ALE POSKAKAC MOZESZ.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
carbon2222


O wielki Wodyniu Senseji

ODMIENIA SIE "WODYNIE"

pytanie
jest jakas odmiana tego cwiczenia na przyrost masy na klacie ? ( chodzi bardziej mi o mase niz o sile )

CO TY PIER***???

TO PLAN MASO-WYTRZYMALOSCIOWO-SILOWY.. HOLISTYCZNY!!

CZYTALES KIEDYS O CWICZENIACH OD KTORYCH ROSNIE MASA A NIE SILA?

ALBO ODROTNIE?

BHEHEHHHHEHEHEEHEHE

TO AKURAT NIE KWESTIA CWICZENIA, BOZAROWNO SILA JAK I MASA CZY WYRZYMALOSC POKRYWAJA SIE POD WZGLEDEM CWICZEN.

TO INTENSYWNOSC DECYDUJE O KIERUNKU ADAPTACJI.


poniewaz w maju (po redukcji) chce wejs z konretnym pieeedolnieeciem noz,cp,tauryna,carbo,bialko,omega,zma,vitaminki i zalezy mi na treningu gdzie priorytetem byl by przyrost miesnia na klacie .

NO TO POCZYTAJ SOBIE RELACJE STOSUJACYCH TEN PLAN ( 15 10 5 )

wiec pytanie kieruje do ciebie co polecasz ? ten trening czy moze jego odmiane jakas ?

TEN TRENING, ZGADLES .



PROSZE NIE ZADAWAC PYTAN NA KTORE SA JUZ ODPOWIEDZI.

DZIEKUJE!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3902
jestem już po tym cyklu na klatę i powiem ze bardzo ładnie szlo, niestety 2 razy dopadła mnie choroba i to chyba przez to postępy co do siły są niewielkie (tzn. ok 5kg. Ale każdego dnia czułem ze klatka pracuje i było mi z tym bardzo dobrze :) teraz zamierzam zabrać sie za trening z linku https://www.sfd.pl/METODYKA_TRENINGU_:_PROGRESJA_A_STRES-t307091.html napisałem tam plan ale nie wiem czy dobrze :) Dzięki Wodyn za ten plan :) Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4741 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22117
DO WODYNA LUB KOGOKOLWIEK KTO UKOŃCZYŁ TRENING:

Dobra panowie w poniedziałek jechałem tak:

42kg x 15
47kg x 15
52kg x 15
57kg x 7

W środę:

42kg x 10
47kg x 10
52kg x 10
57kg x 10
62kg x 8

W piątek:
42kg x 5
47kg x 5
52kg x 5
57kg x 5
62kg x 5
67kg x 5
72kg x 4

TO był mój pierwszy tydzień tego treningu i teraz mam takie pytanie:
Czy w 2 tygodniu dalej zaczynać wszystkie treningi od 42 kg czy co tydzień zwiększać obciążenie poczatkowe?

Specjalista w dziale "Odżywki i suplementy"
9 kg czystej masy mięśniowej w 2 tygodnie - allegrowicze nie wierzcie w takie bzdury

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
Cały czas zaczynasz od tego samego obciążenia.
Było w dyskusji,czytaj uważniej.

pozdrawiam

nic na siłę - weź większy młotek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100
Witam, czytalem temat z zainteresowaniem. I znalazlem w nim chyba cos dla siebie: "A OTO CYKL MASOWY Z MANIPULACJA CWICZENIAMI DLA OSOB Z RELATYWNIE SLABA KLATA I MOCNYM TRICEPSEM (TAK JAKBY POCHLANIAJACYM JEJ PRACE)". Wydaje mi sie, iz posiadam wlasnie ten problem, tylko chcialbym zaczerpnac opini eksperta :
- porzadnie trenuje od wrzesnia 2006 (wczesniej byly to treningi w szkole).
-jednak do lutego, cwiczenie: wyciskanie sztangi lezac, wykonywalem w bardzo waskim uchwycie, i sadze ze w rezultacie tego, moja klatka rosla dosc powoli, a ramie, niezwykle szybko. Od tego czasu, gryf lapie w szerokim chwycie, jednak i mimo tego, moja klatka dosc wolno sie rozwija (w stosunku do reszty). Jednak przyrosty sa zauwazalne (nie tak jak przed lutym...).
-problem ktory wciaz posiadam, to powolny rozwoj gornej czesci klaty, zarowno srodka i reszty. Ktory program powinienem wykonywac? czy moze pozostac przy obecnym (moge go podac, jesli to konieczne)?
-na klatke biore 105, a na triceps (czyli waski chwyt) 115.
-sila, wszystkich miesni, blyskawicznie (tak mi sie wydaje), i nieustannie mi rosnie, a trening ktory wykonuje, niby opiera sie na masie (od 8 do 12 powtorzen przy wiekszosci cwiczen).
-6 mcy temu, 60 kg plaska, 35 ramie. Obecnie, 105 plaska, 40,5 ramie.

Dzieki z gory za pomoc, swietny artykul WODYN
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BARDZO WAZNE!!!

Następny temat

wasze zdanie please!!! WAŻNE

WHEY premium