SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Byc lepsza wersja siebie :-*

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Dostalam zgode na zalozenie nowego dziennika, troche innego od pozostalych. Wszystkie opisujemy tutaj swoje zmagania o lepsza sylwetke, powrot do zdrowia albo po prostu dziennik ma nam pomoc w podtrzymaniu checi do cwiczen. Sama od kilku lat jestem uzalezniona od wszelakiej aktywnosci fizycznej ( byl maraton, crossfit, szkola sportowa, klub siatkarski, krav maga a nawet skoki spadochronowe, a teraz silownia) trening to po prostu moje zycie i nie mam na mysli tylko treningu fizycznego ale rozniez mentalny. I wlasnie o tym drugi bedzie ten dziennik i jest to dziennik ODE MNIE DLA WAS.
Trzymanie sie ,,czystej miski,, planu treningowego, dodatkowo praca, dom rodzina wymagaja od nas nie tylko sprawnosci fizycznej ale tez silnego umyslu.
Moim cele w tym dzienniku jest:
-pokazanie Wam ze praktycznie wszystko zalezy od naszego nastawienia
- bedzie tutaj troche motywacji i trikow na pozbycie sie negatywnych emocji (POZYTYWNE MYSLENIE JEST TAK SAMO LATWE JAK NEGATYWNE)
- pakaze ze zycie na prawde jest FAJNE chociaz czasami niezle daje nam w kosc
- ale przede wszystkim bedzie tutaj duzo CWICZEN MENTALNYCH, ktore moga wydac sie Wam smieszne ale wierzcie mi one wcale nie sa latwe.

Tak, wygralam z anoreksja, depresja i odnalazlam swoje male-wielkie szczescie w zyciu. Dzisiaj potrafie cieszyc sie z tego ze pada deszcz, ze niechcacy zniszczylam shaker ( wczoraj na treningu), albo ze odrzucili moje CV z miejsca w ktorym chcialam pracowac, po prostu w kazdym niepowodzeniu abo nieprzyjemnej rzeczy staram sie odnalezc chciaz odrobine szczescia. W walce z anoreksja i zmianie nastawienia pomogl mi wlasnie trening mentalny.
MOJA SILA NIE WZIELA SIE Z PODNOSZENIA CIEZAROW. MOJA SILA WZIELA SIE Z PODNOSZENIA SAMEJ SIEBIE ZA KAZDYM RAZEM GDY ZOSTALAM POWALONA PRZEZ ZYCIE

Nie jestem psychologiem ani couchem, ale ludzki umysl od zawsze mnie interesowal. Wiele z nas zastanawia sie dlaczego np pomimo trzymania czystej miski i systematycznych treningow nie wygladam tak jak dziewczyna z innego dziennika? Dlaczego ktos osiagnal sukces? dlaczego ktos jest zwyciezca? Odpowiedz na te pytania daje wlasnie trening mentalny, ale o tym pozniej.

Chcialabym zebyscie jako uzupelnienie swoich treningow silowych, cardio, pilatesu itd dolaczyly rozniez trening mentalny. JEST TO BARDZO TRUDNY I WYMAGAJACY TRENING ale jesli podejmiecie wyzwanie na pewno bedziecie zaskoczone rezultatami. Pomoze wam to w utrzymaniu motywacji do cwiczen i bedziecie silniejsze w momentach kiedy pojawia sie mysl ,, czemu nie moge jesc wszystkiego tak jak inni tylko trzymam sie tego makro, przeciez wszystko jest dla ludzi''

CHCE WAM PO PROSTU POKAZAC JAK JA ODNALAZLAM SPOSOB NA SZCZESCIE W ZYCIU CHOCIAZ DOSTALAM OD NIEGO MOCNO PO PYSKU ZE POLACZENIE AKTYWNOSCI FIZYCZNEJ Z OPTYMISTYCZNYM NASTWIENIEM ULATWIA ZYCIE NIE TYLKO NAM ALE I OTACZAJACYM NAS LUDZIOM

,,PIEKNE CIALO MOZE MIEC WIEKSZOSC
O PIEKNY UMYSL JUZ NIESTETY TROCHE TRUDNIEJ,
DWA W JEDNYM TO JUZ PRAWDZIWA RZADKOSC''


Ps. mam nadzieje ze moderatorzy nadal akceptuja ten dziennik

Na poczatek mialabym dla was takie 7-dniowe wyzwanie na pozbycie sie zlych i niepotrzebnych przyzwyczajen. Zeby zmienic swoje nastawienie, wyluzowac troche trzeba najpierw ,, posprzatac w glowie.
Wiec jesli jestescie chetne sprobowac tego co ja testuje na sobie kazdego dnia to zapraszam. Przylaczcie sie.
Codziennie bede dawala Wam ( i sobie) nowe zadanie albo dodawala wpis ,, dajacy do myslenia''

mam nadzieje ze zrozumialyscie o co mi biega z tym dziennikiem
13

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
Jedna z wymowek
Gdy sie chce, gdy czlowiek dojrzeje do zmiany, to wtedy nic go nie zatrzyma. Po prostu wezmie i zrobi.
Do wszystkiego trzeba dorosnac, byc gotowym psychicznie. Wtedy samo juz idzie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
WYZWANIE DZIEN 1/7
Zeby czerpac przyjemnosc z zycia, trzeba nauczyc sie cieszyc dana chwila i skupic sie na czynnosci ktora wykonujemy w danej chwili. Takie proste a za razem takie trudne!
Jutrzejszy dzien zacznijcie od dania cialu pozytywnego sygnalu, DUZY USMIECH DO SAMEJ SIEBIE W LUSTRZE na prawde jest pomocny.

Caly czas powtarzamy sobie ze mamy za duzo na glowie, ze czegos nam sie nie chce a przyjemne czynnosci nie sa juz takie przyjemne jak kiedys. Dlatego czas i pora nauczyc sie skupiac na jednej sprawie a nie glowkowac sie nad kilkoma na raz. Jest czas na prace i jest czas na trening, dla rodziny, przyjaciol i nie powinnismy mieszac tego ze soba.

Tak jak pisalam wczesniej, cwiczenia moga wydac sie wam smieszne ale na prawde warto troche popracowac ze swoja glowa.
Teraz ,, sprzatamy,, a pozniej, pokaze wam jak byc happy

Pierwszego dnia sprobujcie skupiac sie na tym co robicie, i jakie macie w tym czasie odczucia. Np jak jecie sniadanie, to nie sprawdzajcie maila tylko rozkoszujcie sie tymi omlecikami nie biegnijcie na autobus jak szalone tylko wezcie kilka glebokich oddechow i cieszcie sie ze jest lato i nie musicie jeszcze owijac sie szalikami. Gotujac, gotujcie a nie myslcie co bedzie za tydzien. A bedac na silowni po prostu sie nia cieszcie i skupiajcie swoje mysli na treningu.
Wydaje sie latwe i moze jest ale tylko przez pierwsze minuty. Sprobujcie i sprawdzcie jak dlugo uda wam sie ,,zyc obecna chwila,, i nie wedrowac myslami
12

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 232 Napisanych postów 1035 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 28202
Chętnie poczytam, nie wiem czy to mi się niechcący łapka w dół :( jak naciskałem w górę. Przepraszam jeśli to ja ale jeszcze mi się ręce po treningu trzęsą i kiepsko nad nimi panuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
justyna28
Chętnie poczytam, nie wiem czy to mi się niechcący łapka w dół :( jak naciskałem w górę. Przepraszam jeśli to ja ale jeszcze mi się ręce po treningu trzęsą i kiepsko nad nimi panuję ;)

Spoko, nie zdziwi mnie to jak bedzie duzo lapek w dol. W Polsce trening mentalny nie jest jeszcze taki popularny i ogolnie wiele osob uwaza ze psychologia jest zalosna i glupia, do czasu az sami na sobie tego nie sprobuja
1

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
spennende
justyna28
Chętnie poczytam, nie wiem czy to mi się niechcący łapka w dół :( jak naciskałem w górę. Przepraszam jeśli to ja ale jeszcze mi się ręce po treningu trzęsą i kiepsko nad nimi panuję ;)

Spoko, nie zdziwi mnie to jak bedzie duzo lapek w dol. W Polsce trening mentalny nie jest jeszcze taki popularny i ogolnie wiele osob uwaza ze psychologia jest zalosna i glupia, do czasu az sami na sobie tego nie sprobuja


JAK MODERATOROM DZIENNIK SIE NIE PODOBA TO PROSZE O USUNIECIE

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
e tam proszę o usuniecie. Forum jest dla ludzi. dopóki temat nie narusza regulaminu to wszystko jest ok. Ja z chęcią pocwicze mentalnie bo wierzę w siłę umysłu :) wiem po sobie ze bardzo zmieniłam swoje myślenie w świadomy sposób ale jeszcze wiele się musze nauczyć wiec ode mnie masz plusa za chęci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
ja też chętnie poczytam co masz do napisania

będzie coś o mind muscle connection...?

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
zaspamuje, bo ja jak jem sniadanie, to czytam jak sie meczylyscie na treningu

ale wracajac - czytac bede, nie wiem na ile bede w stanie calkiem skorzystac, ale lubie wiedziec co mozna zadzialac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Czlowiek z natury nastawiony jest na przyjemnosci. Wiekszosc z nas pragnie spedzac jak nawiecej czasu w, ja to sie mowi, strefie komfortu. Osoby trenujace mowia ,,Jesli chcesz odnoscic sukcesy zaprzyjaznij sie z bolem i wyjdz ze strefy komfortu,,. Moze niektorzy daja mi te minusy bo boja sie wyjscia ze swoje strefy, mowilam ze trening mentalny nie jest prosty. Ludzie sa tak nastawieni ze raczej siebie nie chca zmieniac tylko to co jest wokol nich. SWIAT JEST JUZ WYSTARCZAJACO PIEKNY I NIE MUSIMY WPROWADZAC W NIM ZMIAN, JEDYNE CO MOZNA ZMIENIC TO SWOJE NASTAWIENIE.
Osobiscie bardzo wierze w ludzi i ich mozliwosci. Uwazam ze mozemy wyciagnac z zycia jeszcze wiecej niz nam sie wydaje. Mozemy zyc mocniej, z wieloma fantastycznymi chwilami. Mozemy wciaz sie rozwijac i wciaz sie uczyc. MOzemy podarzac za swoimi marzeniami, i osiagnac wszystko to o czym marzymy. Ktos zrobil juz to wczesniej i ktos robi to tez teraz, dlaczego wiec my tez nie mozemy tego osiagnac??? Mozemy odnosic wieksze sukcesy. Mozemy byc zwyciezcami swojego zycia ale to wymaga pracy i WYJSCIA ZE STREFY KOMFORTU.

Wiec jak komus nie podobaja sie moje wpisy ( nie bede plakala, chcialam sprobowac i przkonac sie czy bylo warto) to prosze nie dawac mi minusow tylko przeniesc sie do swojego dziennika i nie wprowadzac zadnych zmian. Moze niektorzy tego nie potrzebuja bo sa szczesliwi tu i teraz ( gratuluje) ale wiem ze tez sa tutaj tacy ktorzy maja problem ze soba i nie wiedza jak go rozwiazac..... Kilka osob czytajacych moj dziennik treningowy zwrocilo sie do mnie o pomoc bo uwazaly ,, ze fajnie potrafie sie zmotywowac,, pisaly do mnie na priv, ciezko bylo mi tak odpisywac wiec pomyslalam ze zaloze dziennik.




Zmieniony przez - spennende w dniu 2016-07-18 20:19:56

Zmieniony przez - spennende w dniu 2016-07-18 20:20:59
4

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Wracajac do jutrzejszego zadania. Wiekszosc z Was ma wlasne dzieci i mozecie zaobserowac to na ich przykladzie. Dziecko bawiace sie na przyklad w piaskownicy, skupia cala swoja uwage na budowniu zamku albo wsypywaniu piachu do wiaderka. Nie rozmysla w tym czasie czy mama da na obiad szpinak czy moze nalesniki albo czy jutro tez bedzie moglo pojsc na plac zabaw. Dziecko cieszy sie z tego ze jest na dworze i sie bawi, cieszy sie tym co jest teraz... Dlaczego my dorosli nie mozemy brac przykladu z dzieci i bawic sie na naszym placu zabaw ( czytaj silowni) z pelnym skupieniem i czerpac z tego przyjemnosc. W czasie treningu nie musimy myslec o tych wszystkich zadaniach ktore czekaja nas w pracy, to jest nasza chwila i to jest moment skupienia uwagi na swojej sylwetce, celach

5

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poprawić posladki?

Następny temat

Tabletki antykoncepcyjne, a trening na siłowni

WHEY premium