SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynam brać się za siebie - naciągnięte ścięgno śródstopia

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 3737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Wiek : 24
Waga : 63
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 96
Obwód pod biustem : 70
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 68
Obwód na wysokości pępka : 85
Obwód bioder (3): 96
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57,5
Obwód łydki : 37,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: bieg (od kilku tygodni) 4-5 razy w tygodniu, "dywanówki" na brzuch, uda
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę z dodatkami
Co lubisz jeść na obiad : ryż z warzywami, różne wariacje na temat zup z soczewicy z dużą ilością warzyw, pierogi z mąki razowej pieczone z soczewicą, cieciorką, albo szpinakiem, tak samo jak naleśniki z mąki razowej, frittata
Co jako przekąskę :
Co jako deser : jogurt naturalny z owocami
Ograniczenia żywieniowe : nie jem mięsa
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : mż


Od miesiąca postanowiłam "wziąć się za siebie". Zaczęłam intensywnie biegać (biegałam wcześniej ale z dużo gorszymi wynikami). Niestety miałam nieszczęśliwy wypadek i będąc w szpilkach nadwyrężyłam sobie ścięgno śródstopia. Zdarzało się to już wcześniej dlatego też potem trochę ignorowałam ból i byłam jeszcze biegać dwukrotnie. Stopę obejrzał lekarz, ścięgno nie jest naderwane.
Staram się ćwiczyć nie obciążając nóg - w domu różne pierdółki z youtube na brzuch (mel b ABS), ramiona (mel b arms), staram się ćwiczyć nogi (odwodzenie w bok i na stojąco i na leżąco, przysiady, wykroki itp.) Czy moglibyście polecić ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu, dopóki stopa się nie zregeneruje? Takie, które nie wymagają żadnego skakania, przesadnego naciągania stopy?
I jak delikatnie wrócić do intensywniejszych ćwiczeń kiedy stopa przestanie już boleć? Nie chcę żeby kontuzja odrodziła się/lub pogłębiła jeśli zbyt szybko narzucę jej zbyt duże obciążenie.

Nie ukrywam - chcę schudnąć ale przede wszystkim zależy mi na poprawie kondycji i jakości ciała.



P.S. wiem, że zdjęcia wyglądają jak robione lodówką ale niestety aparat odmówił posłuszeństwa ;)
Nogi nie są aż tak krótkie, niestety w czarnych leginsach zlały się szybciej ;)







Zmieniony przez - run-is-fun w dniu 2014-02-13 00:01:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A po prostu spacerowac nie mozesz? Takie spacery maja 100x wieksza wartosc niz to co robisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
obliques
A po prostu spacerowac nie mozesz? Takie spacery maja 100x wieksza wartosc niz to co robisz

Nie mogę. Mam zakaz chodzenia bez potrzeby. Poza tym jest to bardzo duży ból, kiedy idę wykrzywiam od tego stopę i idę tylko zewnętrzną krawędzią co powoduje także ból kolana i łydki ;)
Jest to kwestia jeszcze kilku dni, przynajmniej taką nadzieję dał mi lekarz.

Wolę robić to co robię niż zupełnie nic ;) Ale jeśli masz lepszy pomysł ćwiczeń bez wykorzystywania stopy to poproszę - spacery wymagają jednak ciągłego zginania stopy i wykorzystywania ścięgna śródstopia.
Wiem przecież, że to nie są jakieś dobre ćwiczenia dlatego między innymi założyłam ten temat. Jestem zielona :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Udało mi się zrobić nowe zdjęcia, na nich dokładniej widać wszystkie moje problemy ;)
Jakość o kant pupy no ale trudno ;)

Dodaję też jadłospis na dziś :)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Masz za mala kalorycznosc jak na swoj wzrost. I zatrwazajaco malo tluszczu. Nie wiem tez czy to nie kwestia stopy ale wyglada na to ze masz wade postawy. Jak chcesz cos robic to nic szczegolnego niz machanko nie wymyslisz. Dla mocniejszych efektowmozesz wybrac sie na silownie i skupic na gorze ciala oraz maszynach na dolna polowke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Dziś akurat głupi dzień, zaraz wyjeżdżam i już pusta lodówka ;)
Postawa to chyba wina stopy i krzywienia się żeby złapać w kadrze. Ale postaram się to z kimś skonsultować ;)

Z siłownią spróbuję chyba dopiero po powrocie :) Ale też nie mam pojęcia co tam robić ;)

Zmieniony przez - run-is-fun w dniu 2014-02-13 13:52:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Pokuśtykałam do sklepu i moje posiłki na podróż ewoluowały ;)
Podwieczorek wzbogacił się o orzechy włoskie, kolacja o połowę awokado. Kalorycznie więcej i tłuszczów też więcej.
Lepiej?

(dziękuję bardzo za rady)



Zmieniony przez - run-is-fun w dniu 2014-02-13 14:56:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No lepiej te 50 g tluszczu. A ryby czy jajka jesz, bo widzisz liczysz jakies niepelnowartosciowe bialko z papryki a dopelniasz nabialem , nic dobrego w tym nie ma. W naszym regulaminie znajdziesz treningi dla poczatkujacych na maszynach mozesz je robic . Tylko wywal suwnice przysiady czyli to co angazuje stopy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Ryb nie jem, jestem wegetarianką.
Jem produkty odzwierzęce takie jak sery, twarogi, jajka ;) Ale jajka "wyszły" a kupować przed wyjazdem bez sensu.

Akurat ja nie bardzo liczę te białka, po prostu wklepałam co zjadłam - wszystkie wartości policzyło za mnie ;)

Dziękuję, przejrzę te treningi i spróbuję gdzieś na miejscu znaleźć siłownię ;) Jak nie to dopiero po powrocie, a wtedy liczę, że stopa już dojdzie do siebie ;)


Zmieniony przez - run-is-fun w dniu 2014-02-13 15:30:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Dzisiaj oprócz Mel B ABS wykonałam wariant A dla ćwiczących w domu, z tematu: Trening siłowy dla początkującej Lady :)
Z pominięciem ćwiczenia drugiego - wspięcia na palce obunóż ze względu na stopę ;)
Do tego oczywiście rozgrzewka, rozciąganie na koniec.

A teraz uciekam na pociąg :)

Zmieniony przez - run-is-fun w dniu 2014-02-13 17:33:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
Wszystkie notatki z tego tygodnia będę musiała uzupełnić dopiero po powrocie. Niestety internet mam tak słaby, że każda próba wpisania czegoś do dzienników mi wywala :)
Zapisuję na razie wszystko w zeszycie i ćwiczenia i jadłospisy.
Z nogą lepiej więc zaczęłam spacerować :) No i dorwałam się do prastarej "siłowni" taty na strychu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szukam pomocy w zgubieniu zbędnych kg

Następny temat

Chcę się czuć piękna przy dzieciach :)

WHEY premium