SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Chciałbym się dowiedzieć jak masowanie w praktyce powinno się odbywać.
Przeglądałem kilka artykułów i natrafiłem na kilka kwestii ktore chciałbym tutaj poruszyć aby rozwiać moje Wątpliwosci

Jak długo powinien odbywać sie okres budowania masy? Tutaj mam na myśli jak długo tak na prawdę możemy byc na dodatnim bilansie kalorycznym. Według tego co przeczytalem to co jakiś czas warto zejść z nadywzki aby po pierwsze odciążyć nasz układ trawienny a dwa aby poprawić ogólne samopoczucie.

Kolejna kwestia to rotacja weglowodanami. Czy jest sens aby stosować tego typu działania aby w okresie treningowym posilkowac się dodatnim wskaznikiem ww a w czasie nietreningowym z kolei mniejsza podąża węglowodanów? W jednym z artykułów było stwierdzenie że poprawia się wówczas nasza wrażliwość na insulinę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, kiedy wybrać jaki cel treningowy. Budować dobrej jakości mięśnie można z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Około 15 procent powinno sugerować nam konieczność redukcji. Jeżeli więc nie jest on niski, a Ty chcesz budować masę mięśniową, to oczywiste jest to, że będzie to krótki okres lub najlepiej w ogóle. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699734
Na dodatnim bilansie jesteśmy tak długo do póki nie zaobserwujemy zbytniego otłuszczenia .
Oczywiście możemy również planować długość wg założonego celu .
Można robić rotacje węglowodanów .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Generalnie w budowie masy mięśniowej jednym z najważniejszych czynników jest coś takiego jak wrażliwość insulinową, ta z kolei jest w dużej mierze zależna od poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeżeli będziesz z powodzeniem budował masę mięśniową notując progres przy jak najmniejszych przyrostach tłuszczu, którego taką graniczną ilością jest okolica 15% w ciele. Niektórzy muszą w trakcie masy robić minicut żeby poprawić te wrażliwość insulinową, niektórzy z powodzeniem ciągną miesiącami masę i redukują dopiero gdy sylwetka ulegnie odtłuszczeniu które uniemożliwia efektywne budowanie masy, więc to tak naprawdę kwestia poznania organizmu i ciągłej obserwacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jeżeli chodzi o moja osobę to zaobserwowalem że nastąpił kompletny spadek apetytu. W takim wypadku też nie ma sensu wpychać w siebie i można przez jakis czas załóżmy miesiąc czy dwa lekko zjechać z kaloryki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Masa nie jest też przeszkodą, żeby co jakiś czas stosować posty. Z wrażliwością insulinową jest podobnie jak z myciem zębów - warto ją poprawiać we względnie małych odstępach czasu, ale za to wystarczająco często.
Zupełnie nie ma sensu zaniedbywanie jej przez dłuższy okres czasu, a potem naprawianie przez długie ograniczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
To zalezy jaka mas nas interesuje , ja akurat jestem zwolennikiem długiego i wolnego budowania na małej nadwyżce gdzie mase robie srednio 7 miesiecy a od startu masy do końca nadwyzka siega max 500 kcal .Mase kończe jak zaczyna mi zanikac kaloryfer, Masa to bardzo długi i powolny proces i ja w 7 miesiecy jak zrobie 6-7 kg wagi to jestem zadowolony bo ztego i tak na redukcji poleci 4 a reszta jak zostanie to jest super efekt . Nie sztuka dac dużą nadwyżke i zrobić swinio mase jak to wiekszosc niestety robi .

Masa dobrej jakości to znacznie trudniejsza praca niż redukcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jeżeli chodzi o rotację ww to jak to się odbywa wówczas w praktyce?
W dni nietreningowe podejmuje drastyczne kroki w postaci wyrzucenia np 1 worka ryżu czy ucinam z ww jakieś 10 %?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68481
Obliczasz średnie dzienne zapotrzebowanie na masę i np.w 3 dni treningowe dodajesz po 200kcal (łącznie 600), a w cztery dni nietreningowe odejmujesz po 150kcal (też łącznie 600). Masz w ten sposób 350kcal różnicy pomiędzy DT a NDT.
Ja bym się też sugerowała odczuciami głodu i sytości, tzn. abyś nie był zbytnio przejedzony w DT, a głodny w DNT, tylko mniej więcej podobnie, bo w DNT też potrzeba energii i budulca do regeneracji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Jeżeli chodzi o rotację ww to jak to się odbywa wówczas w praktyce?
W dni nietreningowe podejmuje drastyczne kroki w postaci wyrzucenia np 1 worka ryżu czy ucinam z ww jakieś 10 %?

U mnie zazwyczaj różnica w ilości węglowodanów w dni treningowe A nie treningowe waha się w okolicach 150 g. Przykładowo w dni treningowy jest to 450 węglowodanów a w dni nietreningowe 300
Natomiast nie zawsze musi być aż taka duża różnica niektóre osoby potrzebują mniej lub więcej. Możesz też rotować w zależności od dnia priorytetowego treningu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Bryxon
Jeżeli chodzi o rotację ww to jak to się odbywa wówczas w praktyce?
W dni nietreningowe podejmuje drastyczne kroki w postaci wyrzucenia np 1 worka ryżu czy ucinam z ww jakieś 10 %?

To jest kwestia twojego organizmu i tego jak będzie reagował na dane skoki i i różnice, a także częstotliwość takich zmian. W przypadku rotacji musisz pamiętać o ogólnym rachunku czyli to żeby dieta rozpatrywać w kontekście całego tygodnia na raz zachowaniem zdrowego rozsądku żebyś nie miał sytuacji w których jednego dnia zjesz 4000 kilokaloriii a drugiego 1000 - trzeba zachować umiar. Wielki filozofii tutaj nie ma, jest parę podstawowych zasad których trzeba się pilnować, nie można dać popuścic swojej głowie, bo od niej wszystko się zaczyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 zalęzy jak wielka jest nadwyżka, jak idzie budowanie masy, czy jest to dobrej jakości masa, czy sporo tłusczu wpada, jak widzisz że idzie bardzo dobrze to po co przerywać
2 też nie ma sensu takich zabiehgów robić jak sylwetka się dobrze rozwija, możesz porównać dwa cykle masowe z różnym podejsciem do odżywiania by wyrobić sobie opinie co na Ciebie dobrze działa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie - porady

Następny temat

Redukcja a najedzenie

WHEY premium