SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG - bjj okiem judoczki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak wyskoczyć z zamkniętej gardy?

Źle napisałam, nie o pasywność w stójce mi chodziło,o to się NA RAZIE nie martwię. Mój pomysł jest taki,aby robić rzuty w pierwszego uchwytu i potem szybciutko do jakiejś pozycji,jak się uda to od razu ciągnąć balachę,choć to mi trener odradzał.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
punkty są za każde przewrócenie na plecy, kontrola nie jest potrzebna
No jak judoczka moze nie miec pomyslow na stójke. Szarpiersz, szarpiesz i rzut.
właśnie, szarpnie, raz, drugi i zostanie wciągnięta do gardy
bezpieczniej jest z pierwszego uchwytu. chwyt i rzut. nie uda się, to zerwij uchwyt i próbuj od nowa, chyba, że wyczujesz, że przeciwniczka podejmuje walkę w górze.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-01-09 14:45:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15874
"Bardzo wiele walk zaczyna się tym, że jeden z zawodników wskakuje i zapina drugiemu gardę, nie bawiąc się w obalenia"

mozna wiedziec jak to jest punktowane jesli w ogole jest? dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
mozna wiedziec jak to jest punktowane jesli w ogole jest? nie jest punktowane

Cynik,a to można sobie tak wstawać do stójki? I nie będzie to karane?

Nie będzie

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-01-09 15:16:18

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-01-09 15:17:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Ja widziałem jak kiedyś Judoczka na którejś z LIG Bjj, ładnie w stójce walczyła, nie dawała się wciągnąć do Gardy a w stójce większość walki " bawiła się " w stójce i pod koniec walki rzucała. Mimo dużej różnicy wagi ( judoczka ok. 50 kg) radziła sobie całkiem nieźle przegrywając na pkt tylko z Martą ze Szczecina purpurowym pasem na tamten czas i najlepszą zawodniczką , na zasadach Judo walka nie trwała by dłużej niż 5 sek. a w parterze nie dała się skończyć, także można.
Szczególnie kiedy teraz są kat. wagowe to dobra Judoczka przy tym poziomie wyszkolenia zawodniczek Bjj ma szanse dobrą taktyką wygrać Turniej.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wróciłam z treningu judo, zaraz idę się pakować,wykąpać, pooglądam jakieś walki,przeczytam przepisy jeszcze i lulu. Nie widzę większych szans dla mnie,żałuję,że nie zaczęłam pisać tego bloga szybciej i nie mogłam przetrenować Waszych rad. Co ma być to będzie,zrobię wszystko jak najlepiej będę umiała.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
i tak będziesz pierwsza nie ma co się martwic-stres to najsilniejszy przeciwnik na zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No i jestem pierwsza



































































Od końca

Wszystkie walki przegrałam,ale cieszę się w sumie,że pojechałam na te zawody,bo jak na tacy wyszło to,nad czym muszę popracować,czyli:
- rozpinanie gardy
- nie uciekanie na plecy - to jest w zasadzie czynnik decydujący, bo gdybym nie oddawała pleców za darmo,to najprawdopodobnie bym choć jedną walkę wygrała bez większego problemu,przynajmniej w mojej ocenie
- muszę się jeszcze nauczyć,że na bjj nic się nie stanie,jak upadnę na plecy,a nawet będę w uprzywilejowanej sytuacji

Ale atmosfera mi się bardzo podobała i będę częśćiej jeździć na zawody

No i mam teraz taką motywację,że aż ze mnie kipie
Później wkleję parę zdjęć i może filmiki z walki.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 353
Gratuluje odwagi, i tak masz nerwy ze stali :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Lille, a co mają nerwy do tego? Mało nie zemdlałam,jak mnie wyczytali

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak dla potomnych - Irish open in BJJ 2008

Następny temat

Bieganie w domu

WHEY premium