SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG - bjj okiem judoczki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wiesz,przestałam w to wierzyć dziś

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Why?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ciężkie przedmioty mam niektóre (konkretnie dwa) i one mi rujnują wszystkie plany.

Dzisiaj na szczęście mimo wielu niedogodności,szczególnie tych pogodowych, udało mi się dotrzeć na trening i z niego szczęśliwie wrócić, choć nie było to tak oczywiste, jakby się mogło wydawać

Dzisiaj na pierwszym planie dosiad:
- przejście z bocznej do dosiadu
- upa
- ucieczka (ruch bioder w bok, zaplatamy nogę --> półgarda) a po przećwiczeniu jej ten, kto był w dosiadzie po ruchu partnera miał przejść za plecy
- dużo ćwiczyliśmy też klucza z dosiadu + obrona (zbicie ręki powyżej łokcia)
- balacha i duszenie krzyżowe

Na samym końcu już tak tylko dla powtórki balacha z gardy i rozpięcie gardy wstając.

Po treningu dwie walki z kolan, jedna normalna, a druga tak, że cały czas miałam być w górze.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
Czyli walka "zadaniowka" , a robicie/walczycie na jiu jitsu w stojce?

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nie

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
U mnie właśnie tez nie stoczyłem zadnej walki ze stojki na zasadach bjj. Rozumiem ze jest to dyscyplina typowo parterowa ale dlaczego wiekszosc klubów w PL nie przykłada tej stojce chodz paru treningów miesiecznie co jest wielkim błędem jak dla mnie , musze w ogole sie wybrac na judo bo dawno mnie nie było..

A co do dziennika to teraz przerabiamy de larive


"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1218
Sprowadzenia w bjj są bardzo słabe,ponieważ czasem trzeba polecieć czystą siłą lub masą co w walce z cięższym i silniejszym lub podczas walki z zapaśnikiem nie przejdzie,więc czasem trzeba odpuścić i postarać się chociaż o tyle by zapiąć kogoś w gardę.Myślę że łącząc kilka sprowadzeń zapaśniczych i BJJ będziemy mieć dużą przewagę nad innymi zawodnikami BJJ którzy tego nie zrobili.Mówię to,ponieważ ćwiczyłem BJJ a potem na parę miesięcy przeżuciłem się na zapasy i spowrotęm wróciłem do BJJ i wiem ile to pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
Saida jak u Ciebie wyglada ze stojką na zawodach bjj , preferujesz ją czy schodzisz odrazu do parteru , bo ogolnie mnie martwi fakt ze po nie udanym rzucie , oddajesz w sumie plecy a wiadomo jak to sie konczy...

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
to zalezy od klubu oczywiscie, u nas np stojka jest tak z 2x w miesiacu ( grupa srednia ), w grupie zaawansowanej walki od stojki sa bardzo czesto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
U nas ( Alliance Warszawa) zapasy są na każdym treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak dla potomnych - Irish open in BJJ 2008

Następny temat

Bieganie w domu

WHEY premium