SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG - bjj okiem judoczki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja się z Twoim kumplem nie zgodzę, moim zdaniem o wiele łatwiej się bronić z żółwia. Poza tym jak ktoś ma żółwia w miarę opanowanego, to nie tak łatwo przekulać na plecki,liczy się kontrola ciałem.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
No to ciesze się, że sie nie zgadzasz, bo świadczy to w dużym stopniu o tym, że jednak można się efektywnie bronić żółwiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
boa pewnie popił, narozrabiał i od rodzicieli dostał szlaban
zgadłem?

zółw fajna rzecz, ale to ostateczność, bo prędzej czy później skończy się tak:






chwila nieuwagi i bum!

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-10-02 01:07:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Dobre Jodan Z tym, że mi chodzi o żółwia stricte pod judo. W bjj nie mam w zwyczaju walczyć żółwiem(w ostateczności)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
W poniedziałek trening skupiony ponownie na wejściach w nogi (nie lubię i już chyba nie będzie mi dane polubić) i przechodzeniu gardy. Oczywiście ponownie sporo technik kończących, głównie z dosiadu.

We wtorek zrobiłam z kolegą trening techniczny rano, ćwiczyliśmy 4 różne ucieczki z bocznej, ucieczki z dosiadu, wyjścia z trójkąta (Bronek wie,że mam z tym problem), balachy z gardy. Fajny takie trening, bo można się skupić na tym,co nie wychodzi,nie trzeba patrzeć na innych ani spieszyć się,żeby zdążyć wykonać tych parę powtórzeń techniki.

W środę mnie nie było,bo miałam zajęcia do późna.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531

Dlaczego nie lubisz wejść w nogi?
One mają całkiem fajne zastosowanie również w judo(z tego co mi wiadomo)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Te,które my robimy na bjj są nidozwolone w judo bo zabronione są rzuty przez dźwignie, a robimy je tak,że blokujemy nogą stopę, pchając jednocześnie barkiem kolano - tu powstaje dźwignia.
A nie lubię ich robić, bo przy klękaniu z takim impetem boli mnie potem kolano (bo akurat klękam na to kiedyś krojone), no i trzeba w to włożyć trochę siły.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
są różne wersje, nie tylko takie jak piszesz. niech ci trener pokaże takie, które nie nadweręża ci kolana i takie rób. nie jesteś już świeżakiem i możesz pomału zacząć dopasowywać techniki pod siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wiem,że są też inne,ale akurat my trenujemy akurat takie (najczęściej).
A znać i tak i tak je trzeba,więc robię

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2618
co to sie stalo, czyzby blog umieral?

Let's get ready to Rumble!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak dla potomnych - Irish open in BJJ 2008

Następny temat

Bieganie w domu

WHEY premium