SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG - bjj okiem judoczki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wczoraj bjj robione na świeżo, bez treningu judo.

Na początku robiliśmy obalenia,później pracowaliśmy nad tym,żeby przejść z nich do bocznej.
Po przerobieniu obaleń zajęliśmy się pozycją boczną - klucze i kombinacje z nimi, duszenia z bocznej.

Potem przerobiliśmy dwia duszenia z dosiadu, ale słabo mi wychodziły (kontrola ręki przeciwnika głową),ale pod koniec już doszłam do tego,co robię źle - była to jedna z kombinacji z bocznej (boczna-dosiad- kończąca).

Na koniec jeszcze techniki z gardy - balacha i trójkąt, do tego omoplata,ale jak mówiłam,to robimy praktycznie na każdym treningu,jako techniki podstawowe.

Jak robię bjj bez judo wcześniej,to słabo się męczę na tym treningu. Za to mogę dawać z siebie wszystko,choć z drugiej strony - jestem bardzo rozgadana i rozpraszają mnie drobne rzeczy. Ot,taka natura Za to chłonę jak gąbka i wszystko dużo szybciej wychodzi.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
na Lidze BJJ gąbka tryśnie pianą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
dziwne, że na każdym treningu robicie tak dużo róznorodnych technik,
u nas jak zrobimy trzy podobne to już dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ale jak mamy tak dużo technik,to najczęściej połowa lub więcej jest ćwiczona tylko dla przypomnienia,bo jest wałkowana praktycznie na każdym treningu. Na początku wydawało mi się to strasznie dzikie,teraz widzę tego plusy.

Jodan, ale ja nie jadę na ligę Najprawdopodobniej

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Saida, wiesz, że o tobie jest nawet brazylijska piosenka tamtejszej gwiazdy popu? Że lubi ją nawet sam Flavio Canto?

Quando não houver saída,
quando não houver mais solução,
ainda há de haver saída...


a ty co? ha? tyłkiem się odwracasz? przeznaczenie, opacznośc, los że wybrałaś taką ksywkę.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-02-22 00:29:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Dobre

Jodan, ale ja nie jadę na ligę. Najprawdopodobniej - czyli już nie na 100% Do 14 się zmieni na "Prawdopodobnie pojadę"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeszcze jestem ciekawa,co znaczy ten fragment piosenki

Widzę,że za bjj mogłam się brać szybciej,jeśli jest mi to przeznaczone

Bronuś,Bronuś,wysuwasz zbyt daleko idące wnioski. To zależy po prostu od tego,czy jadę na ligę judo, bo terminy się pokrywają

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Jeszcze jestem ciekawa,co znaczy ten fragment piosenki

Siostra, mówisz - masz

W przypadku braku wyjścia,
gdy nie ma rozwiązania,
istnieje jeszcze wyjście...


by Google translate

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Znaczy Saida=wyjście? też dobrze...

Wypiska jutro,nie mam sił dziś...

Trening po siłowym treningu judo (wypiska w moim drugim blogu,jeśli ktoś jest zainteresowany).

Na rozgrzewce nie byłam w stanie ani porządnie pompować ani porządnie robić brzuszków, więc rozgrzewka cała wyszła prowizoryczna.

Potem ćwiczyliśmy techniki z gardy: balacha,trójkąt. Reszta treningu poświęcona była technikom z dosiadu i bocznej, robiliśmy m.in. klucz, balachę. Więc raczej techniki proste.

Ćwiczyłam z nowym chłopakiem,sporo musiałam mu pokazywać,ale dzieki temu musiałam skupić się na szczegółach,więc techniki wychodziły całkiem nieźle.

Na koniec dla chętnych były walki, stoczyłam 3, w tym jedną z niebieskim paskiem. I jestem z siebie dumna,bo udało mi się go trzy razy zaskoczyć Reszta walk polegała raczej na mojej ucieczce z gardy i przechodzeniu do pozycji,nadal brak mi pomysłów na kończenia i za to dostaję ochrzan. Za to wychodzenie z gardy wychodzi coraz lepiej.

Z wrażeń: pojawiają się nieśmiałe dywagacje na temat wyjazdu na zawodu do Spały, a w ten weekend seminarium z Atallą.

___________________________________________________________
Wczoraj na treningu robiliśmy najpierw obalenia,których wprost nienawidzę (wejścia w nogi i wynoszenia partnera), potem skupiliśmy się na technikach kończących i ucieczkach z nich z dosiadu. Mam problemy z duszeniami z tej pozycji,coś słabo mi wychodzą - a przeciwnik klepie raczej ze względu na ból w szyi niż ze względu na brak tlenu

Jutro rozpoczyna się dwudniowe seminarium z Atallą,mam nadzieję,że techniki nie będą zbyt trudne. Spała upadła%-0

Zmieniony przez - Saida w dniu 2009-02-24 21:41:52

Zmieniony przez - Saida w dniu 2009-02-26 20:49:12

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Dobrze by zmeczonym na sparingu bo walczy sie technika.

Konczenia w formie jaka jest czesto poazywana dosc czesto nie maja prawa wyjsc. Trzeba dosc dobrze sie naszukac zeby znalezc odpowiednia szkoleniowke (polecam rodrigo medeiros - favourite submissions)zeby zobaczyc sobie pewne uklady stosowalne w walce.
Roberto jest uczniejm Carlsona Gracie - to najlepsza szkola BJJ i pokarze na pewno rzeczy proste do bolu, ktore was zaskocza i beda max praktyczne i dzialajace. Warto byc na tym seminarium.

Pure Guinness

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak dla potomnych - Irish open in BJJ 2008

Następny temat

Bieganie w domu

WHEY premium