Blessing Awodibu jest irlandzkim zawodowym kulturystą i gwiazdą mediów społecznościowych. Konkuruje w Men’s Open IFBB Pro League i w tym roku zadebiutuje w Olympii. Startował w 2022 Indy Pro i 2022 New York Pro i dzięki temu zdobył kwalifikacje do Mr. Olympia. Najsłabszą partią jego sylwetki zawsze były nogi. Awodibu cały czas jednak ciężko pracuje nad ich lepszym wyglądem. Niedawno Blessing spotkał się na siłowni z legendą kulturystyki Philem Heathem. Co prawda panowie nie trenowali nóg, lecz skupili się na ramionach, aby uzyskać „trochę dodatkowego impulsu” podczas przygotowań do Olympii.

Heath jest uważany za jednego z największych kulturystów w historii tego sportu. Zdobył prestiżowy tytuł Mr. Olympia aż siedem razy w latach 2011-2017. Chociaż 42-latek nie ogłosił oficjalnie przejścia na emeryturę, to raczej marne szanse, że wróci, aby zdobyć ósme trofeum. Heath podzielił się swoją wiedzą o kulturystyce i udzielał cennych spostrzeżeń, aby pomóc Awodibu. Film z tej sesji został zamieszczony na osobistym kanale Blessinga na YouTube. Panowie wykonali kilka solidnych zestawów ćwiczeń na ramiona, a trening był bardzo udany.

 

TRENING Awodibu i Heatha:

  • Unilateral Preacher Curl Machine
  • Seated Machine Unilateral Bicep Curl
  • Standing Dumbbell Curl
  • Standing Concentration Dumbbell Curl
  • Rope Pushdown
  • Overhead Cable Tricep Extension
  • Side One Arm Reverse Cable Pushdown

https://youtu.be/QUx9QnvvxAI

Blessing Awodibu chce pokazać fanom kulturystyki, że nie jest tylko gwiazdą mediów społecznościowych, ale także poważnym zawodnikiem w tym sporcie. W końcu jest motywacją dla wielu ludzi na całym świecie i wie, że nie może zawieść.

Komentarze (3)
F1.08

Maly przy Boogimanie jest teraz Phil ale biceps wielki

0
lordknaga

heath ma opinie buca, obserwuje go od lat i musze powiedziec, ze jednak to spoko gosc :-) swietny filmik na jutubie i wiele fajnych rzeczy mozna sie dowiedziec min. jak cwiczyl rece. bardzo ogarniety facet, ktorego niezwykle dobrze sie slucha, oby wiecej takich nagran z philem.

0
Juggernaut

fajnie się to ogląda :)

0