SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Armagedon ogromne ramiona!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 199 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4560
Kumpel dał mi program treningowy którym sam trenował i dał mu bardzo ładne efekty. Postanowiłem go tu zamieścic bo uważam że maże się komuś przyda.

.: ARMAGEDON - OGROMNE RAMIONA:..

Czytając ten artykuł odłóż na bok wszystkie marzenia o symetrii. Prawdziwym celem, jest to, aby Twoje ramiona urosły do rozmiarów tak potężnych, że aż strasznych. Daj sobie spokój z estetyką. Kulturysta nie ma nic wspólnego z wydelikaconym chłoptasiem o różowych paluszkach. Jest natomiast z natury rzeczy i z konieczności uosobieniem brutalnej masy mięśniowej o potwornie i wręcz piekielnie rozwiniętych ramionach, tak dużych, że napawają obrzydzeniem wszystkich, którzy je ujrzą. To dla niego, zdecydowaliśmy się stanąć w obliczu ARMAGEDDONU. Tytuł artykułu nie był w zamierzeniu grą słów (arm po angielsku znaczy ramię, przyp. tłum.). Ma natomiast być niczym ostateczna rozgrywka, ostatnie słowo, decydujące posunięcie w sprawie potężnych ramion. To poważna rzecz. W tym specjalnym wydaniu wzięliśmy pod uwagę każdy aspekt dotyczący wzrostu mięśni ramion, przeanalizowaliśmy każde ćwiczenie na tę partię umięśnienia, zsumowaliśmy wszystko a następnie poddaliśmy to obróbce kolektywnemu redakcyjnemu intelektowi. Tak powstał "Armagedon", sześciotygodniowy program składający się z dwóch trzytygodniowych faz zawierających Priorytetowe Zasady Treningowe Weidera.

Podzieliśmy muskulaturę rąk na cztery oddzielne grupy - tricepsy, bicepsy, mięśnie ramienne i przedramiona po to, aby określić ćwiczenia niezbędne do uzyskania optymalnego wzrostu włókien mięśniowych. Na dwie fazy programu treningowego składa się 16 ćwiczeń. Trzy z nich są stosowane zarówno w fazie pierwszej jak i drugiej. Każdej fazie przepisujemy 8 ćwiczeń: trzy na tricepsy, dwa na bicepsy, jedno na mięśnie ramienne i dwa na mięśnie przedramion.

Program treningowy "Armageddon" rzuci Cię w kierunku spełnienia możliwości rozwoju twoich ramion, ale najpierw musisz zapoznać się z kilkoma podstawowymi uwagami

..: Twoje ramiona nigdy nie mogą być za duże. :..

Sekretnym życzeniem każdego kulturysty jest mieć największy na świecie grzbiet, klatkę, barki i nogi. Jest jeszcze coś czego pragnie on najbardziej. Gotów byłby dać się zabić byleby tylko mieć ramiona dwukrotnie większych rozmiarów w porównaniu do innych grup mięśniowych. Każdy normalny facet, który ćwiczy nie chce osiągnąć doskonałej sylwetki, lecz nadludzkie rozmiary tak przerażające, że odstraszą od niego wszystkie formy życia. Która grupa mięśniowa symbolizuje najbardziej taką potęgę? Ramiona. Jedynie potączenie siły ramion i dłoni potrafi zmiażdżyć czaszkę lub połamać kości bestii, a im większe są twoje ramiona tym bardziej obrazowo daje się to przekazać.

..: Rozmiar ramion to objętość a nie kształt :..

Zapomnij o próbach rozwinięcia bicepsów tak wypiętrzonych jak u Robby'ego Robinsona lub okrągłych jak u Arnolda Schwarzeneggera. Te własności określają warunki genetyczne i są one uzależnione również od wyjątkowego położenia punktów zaczepienia mięśni. Poza tym rozmiar to nie kształt, wysokość czy szczyt, to objętość. W tym programie treningowym myśl jedynie o masie. Oznacza to pompowanie tricepsów, bicepsów, mięśni ramiennych i przedramion i jeśli nie będziesz ich wszystkich ćwiczył do końca, nie będziesz miał dużych ramion.

..: W każdej serii ćwicz do wyczerpania. :..

To jest tautologia. W naszym "Armageddonie" każda seria z definicji zmierza do wyczerpania. To jest walka do końca. W dalszej części artykułu wyłożymy przed tobą uniwersalną prawdę o dużych ramionach a ponieważ uniwersalna prawda jest logiczna w swojej prostocie nie ma już nic więcej do dodania jak tylko to, że prostota jest łatwa. To jest jak bokserski nokaut, jak walka przeciwko słabości nieśmiałości. To odwaga przeżycia przejmującego bólu od zimnych, okrutnych ćwiczeń z wolnymi ciężarami wygrzebanych z popiołów historii. To nasz "Armageddon".

Program ćwiczeniowy "Armageddon"jest potężnym przykładem działania jednej z PODSTAWOWYCH ZASAD WEIDERA - ZASDY PRIORYTETU W TRENINGU.

Aby dać mięśniom ramion potężną dawkę wysiłku trzeba im nadać priorytet w ćwiczeniu. Oznacza to trenowanie tej partii umięśnienia na osobnej sesji treningowej bez tracenia energii na inne grupy mięśniowe. W tym programie idziesz do klubu z wypoczętymi mięśniami rąk po to aby je za pomocą określonych ćwiczeń niemal spalić. Tylko mięśnie rąk.

Wskazówki niezbędne do pełnego wykorzystania programu "ARMAGEDDON".

- Sześć tygodni podzielone na dwie trzytygodniowe fazy - to wszystko co zalecamy. Dłuższy okres może spowodować zjawisko spalania tkanki mięśniowej.

- Faza pierwsza (patrz Tabela Pierwsza) wprowadzi cię w intensywny trening mięsni ramion i przedramion.

- Faza druga (Tabela Druga) zwiększa "ciepłotę" ćwiczeń jeszcze bardziej kiedy zmniejszasz liczbę powtórzeń i jednocześnie dokładasz obciążenia.

- Program jest tak pomyślany, aby pracowały wszystkie mięśnie rąk - od nadgarstków aż po barki. Opracowano to w celu uzyskania równowagi umięśnienia.

- W obu fazach treningowych zalecamy, aby ćwiczenia na bicepsy i tricepsy wykonywać na przemian. Ćwiczenie w ten sposób pozwala na używanie większych obciążeń podczas trwania całego treningu, ponieważ mięśnie szybko się nie zmęczą.

Jeśli na przykład będziesz wykonywał trzy ćwiczenia na tricepsy po kolei to siła twoich tricepsów w tym trzecim ruchu będzie już znacznie zmniejszona. To się nie stanie, jeżeli będziesz robił ćwiczenia na bicepsy i tricepsy na przemian. Inną korzyścią płynącą z takiej metody jest to, że krew będzie napływać do całych ramion. Przyczyni się to do zwiększenia procesu wzrostu tkanki mięśniowej.

- Poza rozgrzewką każda seria powinna być wykonywana do momentu osiągnięcia stanu wyczerpania mięśni. Fizycznie po zakończeniu takiej serii nie powinieneś być zdolny do wykonania jeszcze jednego powtórzenia. Jeżeli pokonasz ustalony limit ruchów, zwiększ wtedy obciążenie, aby wyczerpać mięśnie przy określonej liczbie powtórzeń.

- Nie zwiększaj zbytnio tempa. Odpoczynek po serii (od 90 do 120 sekund) powinien dawać zdolność wykonania następnej serii ruchów ze stuprocentową intensywnością.

- Zakres powtórzeń dla tricepsów jest nieco większy niż dla bicepsów. Tricepsy są większymi mięśniami niż bicepsy i dlatego potrzebują więcej wysiłku, aby pobudzić proces optymalnego wzrostu.

- Trening przedramion składa się z, trzech superserii. Wykonaj jedną serię uginania nadgarstków podchwytem i natychmiast po jej zakończeniu zrób jedną serię uginania nadgarstków nachwytem. Przedramiona są poddawane wysiłkowi podczas ćwiczenia tricepsów jak i bicepsów. Z tego powodu mięśnie przedramion reagują najlepiej na dużą liczbę ruchów wykonywanych w superseriach.

- Mówimy o priorytecie treningu ramion, a nie o trenowaniu ich z wyłączeniem innych grup mięśniowych. W ostatniej części naszego programu pokazujemy jak można połączyć trening pozostałych partii ciała z naszym "Armagedonem".

..: Tabela pierwsza :..

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia

Tricepsy Prostowanie tricepsów w leżeniu 2* 20
3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramion ze sztangą 1* 20
3 10,8,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramienia w podporze 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 12,10,8
Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni 3 12,10,8
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.

Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.

..: Tabela druga :..

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem 2* 20
3 10,8,6
Bicepsy Naprzemienne uginanie ramion na ławce 1* 20
3 8,6,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 10,8,6
Bicepsy Uginanie ramiona modlitewniku 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 10,8,6
Mięśnie ramienne Uginanie ramion nachwytem 3 8,6,6
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.

Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.

Aby wspomóc intensywność tego specjalistycznego programu treningowego na mięśnie ramion, sugerujemy rozdzielenie treningu pozostałych grup mięśniowych na dwie części. Ćwicz każdą grupę raz w tygodniu za pomocą podstawowych ruchów. Oto proponowany przez nas podział treningów innych partii ciała.

..: Trening pierwszy:..

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Seria Powtórzenia
Brzuch Spięcia 3 15
Grzbiet Podciągnięcia sztangi w opadzie 3 8-10
Ściąganie wyciągu górnego z przodu 3 8-10
Barki Wyciskanie z przodu na siedząco 3 8-10
Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 3 8-10

..: Trening drugi :..

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Łydki Wspięcia na palcach stóp stojąc 3 12
Czworogłowy ud Przysiady ze sztangą 3 8-10
Wyciskanie nogami 3 8-10
Dwugłowy ud Uginanie nóg w leżeniu 3 12
Klatka Wyciskanie na ławce skośnej 3 8-10
Rozpiętki na ławce poziomej 3 8-10

..: Rozkład treningów:..

Dzień Grupa mięśniowa
1 dzień Trening pierwszy
2 dzień Armageddon
3 dzień Odpoczynek
4 dzień Trening drugi
5 dzień Armageddon
6 dzień Odpoczynek
7 dzień Odpoczynek

Nie ćwicz innych partii ciała z taką samą intensywnością jak mięśni rąk. Seria nie może się kończyć wyczerpaniem mięśni, powinieneś zostawić zapas jednego lub dwóch powtórzeń. Umożliwi to regenerację sił po każdorazowym "Armageddonie" i utrzyma resztę ciała w należytej kondycji. Zachowaj największą intensywność do ćwiczenia mięśni rąk. Zauważ również, że po tym treningu jest zawsze przynajmniej jeden dzień odpoczynku. Ma to na celu spowodowanie polepszenia cyklu wzrostu regeneracyjnego w stosunku do umięśnienia ramion i przedramion.

OK ale się napisałem!!
Oceniajcie ten system i jeśli ktoś zechce trenowac tym programem niech wpisze tu wyniki jakie osiągnął.
ja osobiście zaczynam od jutra.

Ćwicz z głową!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 572 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27918
A ja powiem tak: 0,5 cm na plus a od 3 tygodnia cytocell/mono - bcaa etc. wrzucam permanentnie. Lekko jestem rozczarowany, ale z 44 na 44,5 - teraz po prostu zaczęły się schody. Te 46 przy dobrym bfie na sucho to chyba jeszcze lata pracy przede mną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 917 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25273
stare jak swiat...

cwiczylem nim i ok 1,5 cm na +

Powrót do treningu po 2 latach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 2998 Napisanych postów 51659 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 348911
wyszukiwarka chlopcze , wyszukiwarka

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 857
Powinna byc dopiska:

Przeciwwskazania: poczatkujacy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16915
unquel - jak długo ćwiczyłeś nim i przy jakim obwodzie taki zysk ?
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 22385
a ja mam pytanko takie:
robie 2*20 12 10 8 prostowanie na ławce i potem uginania ze sztangą 20 10 8 6 jaka przerwa miedzy tymi seriami 90/120 czy od razu
prosze o kłik odp. bo dylemat mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 85 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7901
Też to czytałem nigdy nie próbowałem, ale kożystając z okazji, że ktoś odświerzył ten post zapytam (czysto teoretycznie): Co ile można taki trening wykonywać?? 1-2 razy na rok??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1586 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24560
krzych666 - jesteś moim idolem
146cm w klacie...więcej niż pudzian, a on jedzie na wagonie deki

RECEDITE,PLEBES!GERO REM IMPERIALEM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
tylko nie stosuj więcej niż 1/4cyklu Pudziana.Bo wylądujesz jako satliteo

tfu, Satelita

pozdro

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5555
i do dziś będziesz robił jako satelita ziemi :D
1

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 22385
******licie farmazony a mi nikt nie odpowiedział..............................................
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oceńcie mój plan treningowy (na mase)

Następny temat

Metoda 5-10-20

WHEY premium