SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budujemy ogromne nogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 794 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9279
Budujemy ogromne nogi

Radość z bycia kulturystą, niewielu ludzi ją rozumie. Robimy to co powinniśmy i to co sprawia nam przyjemność. Jako, że społeczeństwo oczekiwało i wciąż oczekuje od mężczyzn jakiejś twardej, wojowniczej postawy, podczas gdy wielu z nas pracuje w biurach, przy papierkach - kulturystyka jest dla nas koniecznością. Jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlaczego więc wielu chuderlaków dziwi się, że chcemy być wielcy i silni - gdy jest to zapisane w naszej mentalności.
Fundamentem takiego monstrualnego, godnego wojownika ciała są nogi. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkich ćwiczących, mięśniami najbardziej zaniedbywanymi są mięśnie nóg. Mięśnie większości osób na siłowni potrzebują dopracowania. Nogi i biodra to miejsce skąd pochodzi prawdziwa siła, bez rozwinięcia tych partii trudno abyś w ogóle był silny.

Nogi gdy w pełni rozwinięte, są wspaniałą częścią naszego ciała. Emanują siłą i zgodnie z ostatnimi doniesieniami, nogi zaraz po brzuchu najczęściej przyciągają wzrok. Każdy może zbudować dobrą klatkę i ładnie wyrzeźbiony brzuch lecz by pochwalić się świetnymi nogami będziesz musiał w sobie znaleźć siłę i zawziętość prawdziwego wojownika. Mięśnie nóg są zbudowane z ogromnej ilości włókien, potrzebują więc ogromnej stymulacji, rozciągania i dużo wysiłku włożonego w spalanie tłuszczu - aby ujawnić swoje prawdziwe piękno. Jeśli nie masz dobrych nóg, nie jesteś godny bycia nazywanym kulturystą. Zostaw prawdziwy trening dla prawdziwych mężczyzn i daj sobie spokój. Kapujecie? Po takim wprowadzeniu zacznijmy budowanie nóg a Ty przygotuj się na kupno nowych spodni i majtek, stare będą za małe.

Podstawy budowania nóg sprowadzają się do przysiadów. Przez wielu znienawidzone ćwiczenie, przysiady są kluczem do nóg każdego osobnika. Co z ćwiczeniami izolowanymi, powie ktoś. jeśli w swoje przysiady włożysz serce, duszę i wszystko inne - możesz też zapomnieć o innych ćwiczeniach.

Niestety większość pakerów nie dałoby sobie rady z takim wyzwaniem, więc dorzucimy do zestawu także inne ćwiczenia. Jeżeli chodzi o przysiady to tak, robienie ich rodzi ból. Ci, którzy znają wagę tego ćwiczenia, mentalnie przygotowują się do jego wykonywania, życie albo śmierć. Same przysiady potrafią dodać 5 kg mięśni chuderlakowi w ciągu kilku miesięcy.

Jeśli masz słabe plecy lub problem z kolanami, wyciskanie na suwnicy może być alternatywą, pozwoli Ci to na zwiększenie ciężarów, lecz pamiętaj aby nie poświęcić formy wykonywania dla kilku dodatkowych kilogramów obciążenia.

Następnym ćwiczeniem, godnym włączenia do treningu są wykroki. Doskonałe ćwiczenie, tyle mogę powiedzieć. Nogi, które rozwiniesz stosując ten ruch są warte każdego bólu. Wykroki stymulują mięśnie pośladkowe, przywodziciele i czworogłowe zarazem. Odpowiednia forma ruchu jest bardzo ważna. Wielu kulturystów przeklina wykroki i Ty też będziesz gdy do treningu wprowadzisz ciężki zestawik wykroków, zaś nogi będą rosły.

Ostatnimi ćwiczeniami, które zaimplementujemy do treningu będą wyprosty nóg na maszynie oraz uginanie nóg na maszynie w pozycji leżącej, stosowane na przemian. Powodem stosowania tych ćwiczeń naprzemiennie jest fakt, iż da to czas na dobrą regeneracje poszczególnym partiom mięśniowym. Będziecie mogli także używać większych ciężarów z powodu powyższego faktu. Zapomnijcie o izolacji, skupcie się na budowaniu masy. Nie możesz ukształtować kształtu mięśnia dowolnie, możesz go tylko zbudować. Czemu nie dać Twoim prostownikom i przywodzicielom ud czasu na ekstra odpoczynek każdego tygodnia, aby potem powrócić ze zdwojoną siłą i je porządnie zaatakować.

A teraz coś co pozwoli zaokrąglić Twoje wspaniale zbudowane łydki :) Trzy kluczowe ćwiczenia na łydki, wszystko czego potrzebujesz. W każdym tygodniu będziesz wykonywał spięcia łydek na stojąco (wspinanie się na palce) - do załamania, każdego tygodnia będziesz także wymiennie stosował spięcia łydek siedząc wraz z wyciskaniem palcami. To trzy najważniejsze ćwiczenia na łydki. Spięcia stojąc rozwiną górną część tych mięśni, następne dwa ćwiczenia rozwiną łydki na kształt litery V - od pięt do głównej masy mięśniowej. Dzięki temu Twoje łydki będą wydawać się ogromne. Wielu trenujących użala się nad rozmiarem swoich łydek, póki nie zaczną stosować spięć siedząc i wyciskań palcami.

Przykładowy plan na nogi:
(treningi stosujemy na przemian)
TRENING 1
wykroki: 2 serie po 6-8 powtórzeń
przysiady: 1 seria po 20 powtórzeń
wyprosty nóg na maszynie: 1 seria 4-6 powtórzeń
spięcia łydek stojąc: 2 serie po 4-6 powtórzeń
spięcia łydek siedząc: 2 serie po 4-6 powtórzeń

TRENING 2
przysiady: 2 serie 6-8 powtórzeń
wykroki: 2 serie 6-8 powtórzeń
uginania na maszynie: 1 seria 4-6 powtórzeń
spięcia łydek stojąc: 2 serie 6-8 powtórzeń
wyciskania palcami: 2 serie 4-6 powtórzeń

Możesz stosować te treningi w dowolnej kolejności, możesz wymieniać ćwiczenia, dostosowywać je itp., lecz system, który Ci podałem jest wg mnie najskuteczniejszy. Powodem stosowania małej liczby powtórzeń jest chęć zdobycia siły i masy. Mięśni nóg są grupą niezwykle silnych mięśni, aby rosnąć potrzebują ogromnych obciążeń. Rób każdą serie do załamania a Twoje nogi na pewno zareagują na to wzrostem.

żródło : bigpaker

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
No więc dlatego pozostanę na 120 dopóki nie wzmocnię prostowników, nie mam zamiaru ryzykować urazów

A dla reszty przestroga - jeśli masz silne nogi a słabsze prostowniki, to lepiej nie przesadzać z ciężarem, szczególnie bez asekuracji - można zrobić sobie bardzo poważne kuku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Ja tam wolę 6 seri ciężkich przysiadów + coś na dwugłowe, łydki i styka

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
przysiady- te kalsyczne choc w kilku odmianach - sa niezastąpione w rozwoju duzych ud.
wspięcia na palce stojąc ześ w rozwoju łydek.

reszta bedzie dodatkiem- choc może kluczowym ćw. uznać można uginanie nóg leżąc i mc na prostych nogach na dwugłowe ud.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 327 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9447
super artykuł, sog dla autora, przyda sie dla wielu początkujących( w tym dla mnie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3017
ja mam pytanie - co zrobić by nie spadał obwód ud przy jeździe na rowerze (jeżdżę codziennie 1-2h) przez oststnie dwa tyg spadło ze
2cm , i nie wiem czy jest sens jeszcze robić przysiady na siłce bo i tak są przemęczone. a miesiąc temu robiłem sobie serie ze 100 na lajcie

----------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 178 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3928
To pewnie tluszcz zlecial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 794 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9279
dzięki za soga

domer wspiecia na palcach stojąc są o niebo lepsze niż siedząc i robiać ?
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
ja jestem za robieniem łydek na początku treningu. po wyczerpujących siadach itp nie mamy sił i olewamy łydki ćwicząc niedokładnie albo wcale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2672 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17556
Na łydki 6-8 powtórzeń ??? Bardzo dziwne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Panowie, a co mam zrobić, żeby wyrzeźbić kopyta? Nogi mam moim zdaniem dosyć monstrualne(65 cm obwodu, 172 wzrostu ), mam problemy z kupowaniem spodni, często przecieram je w kroku(bo uda się stykają ), i teraz bardziej zależałoby mi na wyrzeźbieniu ich tak, żeby przyciągały uwagę, bo na razie mają po prostu duże rozmiary i wyglądają jak kłody Wyprzedzam pytanie - nie, nie są otłuszczone, troszkę może jest ale co najmniej 90% obwodu to czysty mięsień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
daj zdjęcie. mi też się w kroku spodnie przecierają a mam raptem 62 cm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

technika wyciskania.

Następny temat

PLAN 5 dniowy do OCENY

WHEY premium