SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]mjudu/Droga do sylwetki atletycznej

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47725

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Zrobiłem pomiar tkanki tłuszczowej za pomocą tego sposobu https://www.linear-software.com/body-fat-calculator.html uzupełniając ten wariant całkiem po lewej stronie i wyszło mi że bf mam 24%. Jutro zmierzę jeszcze raz ale przy użyciu suwmiarki, podobno dokładniejsza niż linijka ( z tym, że wątpię abym zszedł poniżej 20%, ponieważ po zaniżeniu każdego wyniku 5mm i tak bf pokazało 20,5%)

PS jak ktoś używa caliper-a to złapany fałd przyciskacie tym caliper-em mocno czy tyle, że tylko?

Zmieniony przez - mjudu w dniu 2014-12-02 22:25:04

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tyle aby złapać fałde,ale nie ściskać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19912
Nie do końca, bo kaliper ma też regulację siły nacisku, że tak to ładnie nazwę, czego suwmiarka i linijka nie posiada. Według mnie warto wydać 10zł, bo jeżeli trzymasz dużo wody i wiszącej skóry to jest opcja że kaliperem tego nie zmierzysz jako fat. Oczywiście można mierzyć i linijką aby mieć punkt odniesienia

Jak to przy każdych pomiarach, nie liczy się mega dokładność tego pomiaru (bo imo nigdy nie wykonasz go 100% dokładnie) liczy się aby robić zawsze tak samo i patrzeć czy idziemy w stronę słońca czy w przeciwna.

Zmieniony przez - wieczna redukcja w dniu 2014-12-03 19:13:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
03.12.2014 dzień treningowy

t r e n i n g

ćwiczenia w domu FBW

przysiady x20
wznosy nóg leżąc na plecach x20
bieg w miejscu (skip A) x30 na jedną nogę / bieg w miejcu (skip B) x30 na jedną nogę (naprzemiennie co seria)
pompki x15
spięcia brzucha x20
burpees x15

ćwiczenie po ćwiczeniu robione bez przerw po całość przerwa 1 minuty, poszczególne serie wykonane w czasie:
1. 2 ,48 min
2. 2, 40min
3. 2, 40min

czyli całość zajęła 10:10min

Na koniec wykonane ugięcia ramion z hantlami po 10kg 8/8/10/10, 30 sek przerwy po każdej serii

trening wykonany 20:30 - start

m i s k a







Dzień cały zabiegany że maskara, zresztą widać to na rozpisce

PS jak caliper to koszt 10zł to zainwestuje, jeszcze mnie w miarę stać na taki wydatek , może jutro coś ogarnę w tym temacie



Zmieniony przez - mjudu w dniu 2014-12-03 22:00:37

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
04.12.2014 roku - dzień nietreningowy



M I S K A



Poszukiwania calipera w mojej mieścinie zakończyło się fiaskiem, zostaje tylko zakup sieciowy, ale zastanawiam się nad tym jaka może być duża granica błędu w pomiarze (ściskanie fałdy ala czymś tam i pomiar metrem od calipera) miedzy jednym sposobem a drugim i czy nie lepiej zostać na pomiarze lustrowyo - wagowym.


Zmieniony przez - mjudu w dniu 2014-12-04 21:40:24

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Zwykła suwmiarka też daje rade :) Nie rózni się za wiele od tych prostych kaliperów.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Dzisiejszego dnia nie komentuję, miska leży i ilościowo i jakościowo, brak na cokolwiek czasu przez cały dzień, a do tego praca na nockę. Na domiar złego po całym dniu jeżdżenia zaczęła mnie boleć noga w okolicy uda po zewnętrznej stronie :-/

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Wczoraj miska utrzymana wedle założeń. Niestety treningu nie było z uwagi na dyskomfort wyczuwalny w kolanie więc wolałem nie kusić jakiejś kontuzji.

Od pomiarów minęło dopiero 5 dnia, ale z uwagi, iż przedsięwzięcie trwa już tydzień czas na zaprezentowanie pomiarów. Poniżej tabelka z wymiarami wraz z fotką wagi z dnia 07.12.2014 i miska, z dnia 06.13.2014.









ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
No i fajnie, oby tak dalej bo świeta tuż tuż

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 896 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36654
Nie lepiej zmniejszyć kcal w dnt? ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF pomoc

Następny temat

SHREDEX-WYNIKI KONKURSU

WHEY premium