SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening metoda Oliviera Lafaya - Proteo system

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 146014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ad.1:
Jest - masz tam sporo dodatkowej teorii, poszerzone opisy zarówno ćwiczeń jak i poziomów, swoiste FAQ, analizy strategii, etc etc. Mam sam i polecam

Ad.2:
Barki pracują przy dipsach i A2, ponadto na wyższych poziomach są ćwiczenia J* (inaczej press pike), które są stricte na barki.
Konkretna reakcja anaboliczna wymaga sporo ciężaru, jeśli go masz a Twoim głównym celem jest masa - ćwicz z ciężarem w ogóle. Lafay bardziej rozwija wytrzymałość siłową, choć przy odpowiedniej diecie trochę masy można zyskać. MC poza ową stymulacją hormonalną męczy nam dwójki i prostowniki, które to grupy mięśniowe są trochę zaniedbane w metodzie, i dlatego warto dodać żurawia (na wyższych poziomach jest unoszenie tułowia z opadu)

Ad.3
Jakby nie miało sensu to by go tam nie było. Jest to podstawowe ćwiczenia na triceps, z czasem przechodzące w A6/A9/A12, czyli już o wiele cięższe ćwiczenia. Nie baw się w jakieś zastępowanie czy dodawanie ćwiczeń wg własnego widzimisię, metoda jest dobrze przemyślana i stopniuje odpowiednio wysiłek. Uchwytów można używać jak najbardziej, także przy dipsach się sprawdzają

Pozdrawiam

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-11-20 19:47:21

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Wodzu, właśnie u ziomka poruszyliśmy ciekawą kwestię, nad którą czasem się zastanawiam.

Chodzi o "obwody" ja tak właśnie myślałem (choć to daleka przyszłość) że realizując obwód od poziomu II do V można zrobić coś takiego (z zastrzeżeniem, że robimy masę)

I obwód realizujemy poziomy II do V polepszając swoje wyniki, które osiągaliśmy za pierwszym razem.

II obwód doczepiamy do pasa 2,5kg w dipsach (wszystkie rodzaje) oraz podciąganie się (wszystkie rodzaje) jeśli ktoś posiada kamizelkę może się zastanowić nad dodaniem jej również do A2,A3 etc. Staramy się nie przekroczyć 12 powtórzeń na serię.

III obwód analogicznie do obwodu nr II tylko, że zwiększamy obciążenie do 5kg.

IV - 7,5kg

V - 10 kg

Przechodzimy na VI poziom (po poziomie VIII powtarzamy zabawę, tylko na , że na poziomach VI do VIII).

Co o Tym myślisz?

To takie moje luźne sugestie, sam bym chciał coś takiego przetestować.

Ale jak tak sobie pomyślę, że robisz 6xB1 po 12 a przy pasku 10kg.. przerwy 25 sec to..

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Affro
Wodzu, właśnie u ziomka poruszyliśmy ciekawą kwestię, nad którą czasem się zastanawiam.

Chodzi o "obwody" ja tak właśnie myślałem (choć to daleka przyszłość) że realizując obwód od poziomu II do V można zrobić coś takiego (z zastrzeżeniem, że robimy masę)

I obwód realizujemy poziomy II do V polepszając swoje wyniki, które osiągaliśmy za pierwszym razem.

II obwód doczepiamy do pasa 2,5kg w dipsach (wszystkie rodzaje) oraz podciąganie się (wszystkie rodzaje) jeśli ktoś posiada kamizelkę może się zastanowić nad dodaniem jej również do A2,A3 etc. Staramy się nie przekroczyć 12 powtórzeń na serię.

III obwód analogicznie do obwodu nr II tylko, że zwiększamy obciążenie do 5kg.

IV - 7,5kg

V - 10 kg

Przechodzimy na VI poziom (po poziomie VIII powtarzamy zabawę, tylko na , że na poziomach VI do VIII).

Co o Tym myślisz?

To takie moje luźne sugestie, sam bym chciał coś takiego przetestować.

Ale jak tak sobie pomyślę, że robisz 6xB1 po 12 razy a przy pasku 10kg.. przerwy 25 sec to..




Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
dubel

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Powiem tak - moszna
Tylko pytanie czy nie lepiej dla owej masy by było szybsze (niż te 5 obwodów; generalnie Lafay sam pisze, że jak na V poziomie nie jesteśmy w stanie pocisnąć 30 B to lepiej nie iść dalej) dojście do poziomów gdzie królują maksy (od VIII), i tam zabawa z doczepianiem ?

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
5 obwodów to trochę dużo ale chyba by poszło szybko ze względu na nie duży zakres powtórzeń.

Zobaczymy

Jeśli chodzi o VIII poziom nie zagłębiałem się w to.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Dojedź do V poziomu to pogadamy, a nóż widelec bardziej zacznie Cię kręcić duża liczba powtórzeń od mniejszej z obciążeniem ?
VIII to A/B z B z nastawionym na plecy z maksami

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Mam nadzieję, że tym razem dojdę ale do..13 etapu!

Spoko, przetestuje pare bulidów hehe

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Nie Ty jeden masz taką nadzieję

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1467
Postanowilem napisac, bo mam taki problem z progresem w Lafayu.
Tydzien temu zaczalem 2 poziom, 4 treningi weszly, a poszczegolny 'progres' wygladal tak:
PON
B1 6x5
A3 6x5
A2 4x5 1x4 1x3
C1 6x5
E 6x5
F 4x5
G 6x10
H 6x1
K2 3x12-15
WTO
. B1 4x6 2x5
A3 6x6
A2 4x4 2x3
C1 6x6
E 6x6
F 4x6
G 6x11
H 6x2
K2 3x12-15
CZW
. B1 4x7 2x5
A3 6x7
A2 4x3 2x2
C1 4x7 1x6 1x5
E 6x7
F 4x7
G 6x12
H 4x3 2x2
K2 3x12-15
PT
B1 3x7 2x5 1x4
A3 5x7 1x6
A2 3x3 3x2
C1 3x7 2x5 1x4
E 6x8
F 4x8
G 6x13
H 3x3 3x2
K2 3x12-15
Piatkowy trening wypadl jakos szczegolnie gorzej niz reszta, ale powodem tego moglo byc to, ze robilem go dosc pozno wieczorem, po podrozy i organizm mogl byc zmeczony. Wczorajszy trening:

B1 5x7 1x5
A3 6x7
A2 4x3 2x2
C1 5x7 1x5
E 6x8
F 4x8
G 6x13
H 1x4 5x3
K2 3x12-15

Otoz martwia mnie wyniki w A2, im bardziej progresuje w dwoch pierwszych cwiczeniach, to wychodzi gorzej, nie wiem za bardzo co moge zrobic, jesli chodzi o diete to mam na + kaloryczny, poki co niewielki, ale dodaje kcal powoli, bez pospiechu.

Moze ktos cos poradzi, bede wdzieczny. ;)


Zmieniony przez - NikelMuron w dniu 2011-11-29 12:34:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Trening i dieta na rzeźbę

WHEY premium