SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening metoda Oliviera Lafaya - Proteo system

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 146319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
mat3e chyba Cię nawet pamiętam z jajkowego dziennika
Zakładaj dziennik i gazu!

I powodzenia wam obu!

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3859
No, pytałem się Ciebie o to i owo.
Ja te książki mam od grudnia, zdążyłem się już z nimi zaznajomić, ale czekałem na więcej czasu wolnego, żeby ruszyć z treningami.
Jakby co to zamówiłem sobie też te poręcze do pompek Marbo MH D11, które ktoś tu podlinkowywał z allegro, więc jak dojdą, to podzielę się opinią, a póki co, to posłużę się jeszcze krzesłami.

A po teście dopytam się Was, mentorzy, o parę rzeczy

Zmieniony przez - mat3e w dniu 2011-07-31 00:13:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Już 3 tygodnie treningu za mną, ciągle jestem na poziomie 1.2 jeszcze nie ma stagnacji, liczba powtórzeń w poszczególnych ćwiczeniach rośnie o 1,2.

Ćw B 16/14/10 !

Pozdrawiam!

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
WYTRZYMAŁOŚĆ SIŁOWA !

Pozdro!

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Widzę, że poprawność "polityczna" jest!

W temacie Nikity ładne intrygi ja tam na sylwetkę mam wyrąbane a ćwiczę bo lubię

Zmieniony przez - Affro w dniu 2011-07-31 13:48:17

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
A tam, intrygi od razu, wymiana poglądów i tyle

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3859
A co do mojego testu - katastrofa xD
Nie mam jednak dostatecznie dobrych krzeseł do ćwiczenia B i ostro bym się wy***ał przy 2. powtórzeniu, a do tego zawiodłem się na piętrowym łóżku, które miało mi zastąpić drążek na parę dni. Jednak poczekam na dostawę sprzętu. Powinien być na dniach, a wolę już tak nie ryzykować.
Co do ćwiczenia A, to zrobiłem 30 powtórzeń, ale muszę się przyzwyczaić do tempa nakazanego przez Lafaya, bo zawsze robiłem dużo szybciej to ćwiczenie.

No i jeszcze parę pytanek odnośnie masy.
1) Mam robić jak najwięcej powtórzeń w ćwiczeniach B i C, ale w A3 i jego wariantach jechać do 12 powtórzeń, po czym zmieniać na trudniejszą wersję (ewentualnie podnosić wysokość w ćwiczeniu A12). W A2 też mam jechać na 110 cm, a dopiero potem przekroczyć 12 powtórzeń. Co jednak przy przechodzeniu na wyższy poziom? Przykładowo, jeśli skończyłem drugi level, robiąc już A6, zamiast A3, to na trzecim poziomie zaczynać znowu od A3? Wysokość na jakiej wykonuję dane ćwiczenie (przykładowo A2) też się zachowuje?
2) Jest jasno powiedziane co robić z ćwiczeniami dotyczącymi górnych partii, ale co np. z E2? Jechać do 15 powtórzeń, a potem starać się robić bez podpórki? Czy w tym przypadku pomoże mi to zwiększyć masę nuk?
3) Przechodzić na kolejny level ilekroć pojawia się pierwsze fiasko? Wiadomo, że potem zrobię jakieś obwody, ale póki co to jechać dalej?
4) Lepiej od początku stosować trening 70%, gdy celem jest masa, nie?

Tak tylko pytam na przyszłość, bo jak dla mnie jest tu trochę niejasności. Mimo wszystko i tak czuję, że zacznę zabawę od poziomu 1.1, bo nie mam jakiejś wybitnej wytrzymałości z tego, co zobaczyłem po dzisiejszej próbie podejścia do testu xD

Zmieniony przez - mat3e w dniu 2011-07-31 17:18:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
1) W A3 progresujesz zmniejszając wysokość, w A2 zwiększając.
Przy przejściu na wyższy poziom możesz albo cofnąć się niewiele (np z A5 na A4 oraz ze 130 cm np na 110) albo pozostać na osiągniętym pułapie zmniejszając jedynie odpowiednio ilość powtórzeń
2) Tak, starać się robić bez trzymanki. Uwierz, różnica trudności jest ogromna
3) Przechodzić dalej jak w +/- połowie ćwiczeń będzie problem z podbijaniem wyników
4) W pierwszym i drugim tygodniu niekoniecznie, ale od 3 już śmiało

Pamiętaj, że na niepewnym sprzęcie osiągniesz gorsze wyniki niż na stabilnym, bo zamiast się skupiać na ruchu będziesz kminił jak tu ryja nie rozbić

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3859
Dzięki za odpowiedzi.

Pamiętaj, że na niepewnym sprzęcie osiągniesz gorsze wyniki niż na stabilnym, bo zamiast się skupiać na ruchu będziesz kminił jak tu ryja nie rozbić
No właśnie
Dlatego czekam na porządny drążek i poręcze. Myślę, że za jakieś 3 dni, jak wszystko będzie, rozpocznę prawdziwy test

A Ty, Venc1Lq, jak tam? Wystartowałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Mówiłem od poniedziałku :D
Postepy możesz sledzić w moim dzienniku, zaglądaj też do spam posta xD

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Trening i dieta na rzeźbę

WHEY premium