SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bikini Fitness 2014

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 213687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 762 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9814
A to się domyślam, Mistrzu :) :) :)


_____________________________________



W życiu każdy upada. Pytanie brzmi - ilu się podniesie?

Co powoduje, że Twój sukces jest nie do zrealizowania?
Twój strach przed porażką, wszelkie lęki i obawy...

Moją motywacją jest strach. Strach przed porażką, przed przegraną... Strach skrywa nasze prawdziwe "ja", czyli osobę, którą chcemy być. Jest on stworem naszej wyobraźni, jest nienamacalny, jest urojeniem, które możemy pokonać tylko i wyłącznie w naszej głowie.

Wszystko zależy tylko od nas. Strach Cię zbuduje, albo zniszczy. Może spowodować, że w końcu zaczniesz czerpać radość z życia i osiągniesz sukces, spełnisz marzenia - bądź opadniesz na dno, będąc człowiekiem bez celów, bez marzeń, bez perspektyw, będziesz nikim. Ucieczka przed nim nie jest rozwiązaniem - jest samobójstwem i mimo, że nadal żyjesz, to jesteś tylko niewolnikiem. Nigdy nie bójcie się porażki, gdyż jest ona częścią sukcesu i mimo, że w moim życiu miałam ich setki, nadal idę na przód! :)
Pozdrawiam :*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
fajne ... leginsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 762 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9814
T.Pabiniak
fajne ... leginsy




Nie mogę prowadzić diety, bo:
a) nie mam pieniędzy
b) nie mam czasu
c) lubię smacznie zjeść
To nie dla mnie!


Są to trzy główne powody - a raczej wymówki, o których mówią osoby, które nie są na diecie.

CZY DIETA JEST KOSZTOWNA?

Moja dzienna dieta oscyluje, w zależności od składników, w granicach 15-25zł. Dużo prawda? Za 20zł mam pełnowartościową zdrową dietę, pełną witamin, minerałów, makroskładników, a zarazem smaczną. W tym czasie osoba, która nie chce stosować diety - "bo jej nie stać" kupuje za tą samą cenę kebaba na mieście, do tego pączka, batoniki, jakieś wędliny, chleb i pełno innych rzeczy, które nie przyczynią się do jej zdrowia, a tym bardziej do wyglądu, a tylko opróżnią portfel.

Dla przykładu:
100g ryżu białego koszt - ok. 0,30zł
100g kaszy jęczmiennej - ok. 0,20zł
100g kaszy gryczanej - ok. 0,40zł
100g płatków owsianych - ok. 0,40zł
500g piersi z kurczaka - ok 7zł
500g piersi z indyka - ok. 10zł
500g szynki wieprzowej - ok. 5zł
500g wątróbka drobiowa - ok. 2zł
5 jajek L - ok. 2/3zł
500g ser chudy twarogowy - ok. 5zł
50ml olej kokosowy - 1,50zł
50ml olej lniany - 2zł

Warzywa/owoce zależnie od źródła, przeważnie to one są najdroższe w diecie, wraz ze źródłami tłuszczy i białka. Warzyw każdego sezonu mam pod dostatek w ogródku, stąd kupuje je tylko w okresie zimowym. Węglowodany są bardzo tanie, choć zależy od inteligencji kupującego, gdyż można kupić ryż po 3zł 400g w 4 torebkach po 100g, albo 1kg ryżu za tą samą cenę. Już nie wspominam o częstych promocjach, gdzie można naprawdę tanio kupić niektóre produkty.

Diety wydają się często drogie, gdyż niektórzy trenerzy/dietetycy rozpisują przesadzone diety, w których jest mnóstwo drogich źródeł pożywienia jak np. łosoś, wołowina, najdroższe orzechy, najdroższe przyprawy i dodatki, które nie są obowiązkową częścią naszej diety, tylko mogą być dodatkiem, raz na jakiś czas.

Kolejny aspekt to CZAS

Trzymanie ścisłej diety to strata czasu: gotowanie, zmywanie, jedzenie... Rozumiem, że dana osoba, która to mówi nic nie je? Nie sprząta/zmywa? Nie gotuje?

Mój czas przygotowania posiłków na cały dzień czyli ok. 6 posiłków trwa od 30min do 60min rano, kiedy to przeciętny kowalski potrafi nieco dłużej robić obiad, bądź kanapki do pracy/na kolacje. O długości jedzenia nie wspominam, gdyż 6 posiłków dziennie nie jest dużą ilością i na jeden posiłek poświęcenie tych 10-15min nie jest dużo. "Kowalski" w tym czasie jakby uzbierać śniadanie, obiad, kolacje i przekąski między głównymi potrawami, spędza dokładnie tyle samo czasu na konsumpcji.

Kolejnym "problemem" jest SMAK

Tu wszystko zależy od kucharza, jego wiedzy, pomysłowości i potrzeby.

Ktoś powie - jak można w kółko jest ryż z kurczakiem? Ja spytam - Jak można jeść w kółko suche kanapki z szynką?

Sama nie jestem najlepsza w gotowaniu i nie przykładam do smaku większej uwagi, jednak jak już mam na coś "pypcia", to zgłaszam się do mojego Pawcia, on już o mnie zadba. W końcu faceci to najlepsi kucharze świata.

Zdrowa dieta kojarzy się większości społeczeństwa z jałowym, suchym jedzeniem. Nic bardziej mylnego! Dieta jest to odpowiedni sposób żywienia dla danego osobnika. Dużo osób o tym zapomina i zmusza się do danej żywności, zamiast stawiać na produktu, które lubi jeść, oraz które potrafi smacznie przyrządzić ;) Moja dieta jest bardzo urozmaicona, każdy posiłek wygląda inaczej, choć to nie ze względów smakowych, a dostarczania różnorodnych mikroelementów z rożnych źródeł pożywienia.

Uciążliwe jest również dla innych jedzenie na mieście, w pracy, w szkole z pojemników. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, choć wszyscy zawsze patrzą na mnie jak na ufoludka, choć pomału coraz więcej ludzi patrzy na to co wrzuca do żołądka, stąd takie widoki są coraz częstsze, niestety w większości u panów :D U kobiet nadal lubią górować niezdrowe przekąski, ale to już całkiem inna sprawa, którą poruszę innym razem, a dokładniej o modzie na bycie fit, której nie widać na ulicy :P

Jak widać, nie taki diabeł straszny, jak go malują! Dieta wcale nie jest droga, czasochłonna i może być smaczna :)

Pozdrawiam :)




Zmieniony przez - Kasia Ch. w dniu 2015-11-05 12:50:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 671 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6711
Ale to fajnie i zachęcająco przedstawiłaś. Super!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 122 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11074
leginsy wymiataja ; ) A co do jedzenia to szczera prawda..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
prawda moze i tak ale czy to cos zmieni?? czy do kogos to trafi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 762 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9814
Dzięki :)

Tomek - oby tak! :)







Obecny mikrocykl odciążający/odbudowujący uważam za zakończony :)
Może i nie trwał długo, ale był dla mnie wystarczający i bardzo potrzebny, gdyż przygotowania pod jesień bardzo mnie wycieńczyły. 2 tygodnie psychicznego luzu od diety i treningów... odpoczęło nie tyle ciało, co psychika :)
W tym czasie zrobiłam może kilka treningów typu "pompowanko" oraz bardzo mało jadłam, mogłam poświęcić więcej czasu na pracę, szkołę, podopiecznych i sprawy prywatne ;)
Czas spiąć pośladki i wracać do roboty! Masa start!
Podczas wczorajszej niedzieli zasiadłam z moim trenerkiem Pawciem, by ustalić plan działań na najbliższy rok, jak i zaplanować imprezy, w których zamierzam wyjść.

- Główny cel, na który przyszykuję 100% formy
- Ułożenie poszczególnych mikrocyklów
- Ułożenie planu treningowego na najbliższe tygodnie
- Ułożenie diety i suplementacji
- Wybór kroju i koloru stroju

Wszystko już gotowe, zostało tylko ciężko pracować i nigdy się nie poddawać. Każdy z wymienionych aspektów moich przygotowań opiszę na dniach, jednak na pewno nie zdradzę swojego głównego celu, który pozostawiam tylko dla siebie - kto wie ten wie :)
Plany dość poważne, stąd i praca musi być ciężka...
Dam radę!

Pozdrawiam!




Zmieniony przez - Kasia Ch. w dniu 2015-11-09 20:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 30 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24801
Kasia, no pewnie że dasz radę. Niech te cele będą rzeczywistoscia- tego Ci życzę. A nogi i bareczki jak u bogini ☺
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
fajna forma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 122 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11074
jaka usmiechnieta : )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TEST AMG by Damian_619

Następny temat

Białko Protein 80 i Hi Tec Protein

WHEY premium