SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido (mój debiut na sfd-zapraszam:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
MWD osobiscie nie znam-ale z tego co pamietam-nie chwalił się na sfd jakimis wiekszymi dokonaniami w kwestii czynienia bliźnim uszczerbków na zdrowiu

Za to Netfajter (jakiś czas temu zbanowany) pewnie dowolnego z nas byłby w stanie w 3 sekundy zabić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 819 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8552
Widząc różne pokazy Aikido, to też czasem odnosze wrażenie że ta sztuka walki ma podejrzaną skuteczność:) ale to tylko pokazy i wierze że sztuka która ma tak długą tradycje jest ciekawa i naprawde dobra, a ci którym zależy mogą z niej zrobić niezłą maszynkę obronną.

Moja lewa noga to mój kapitał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
wierze że sztuka która ma tak długą tradycje jest ciekawa i naprawde dobra, a ci którym zależy mogą z niej zrobić niezłą maszynkę obronną.

Stary, wkładasz kij w mrowisko

Przez ostatnie 30 stron probowalem mniej wiecej taką forsować-ale tym wrednym niedowiarkom () ciężko jest cos udowodnic. Przekonaliby sie dopiero widząc jak aikidoka spuszcza jakiemuś fighterowi ciężki łomot

A chwilowo sie na to nie zapowiada. Elementy ktore pozostaly w aikido wartosciowe(gdyz sztuka ta ustawicznie mieknie, tracąc walory bojowe, przynajmniej w duzej liczbie federacji i klubów)-czyli poruszanie sie i niektore techniki-stanowić mogą nienajgorszą obrone przed atakiem amatora. Jest tylko jeden problem-potrzeba z 15-20 lat treningu zeby umiec to zastosowac

Dlatego wiekszosc ludzi pojdzie na MT czy BJJ-i aikidoce z tym samym stażem spusci ciezki lomot. Moze po 20-30 latach daloby sie stanac naprzeciwko fachowca i miec szanse wygrac-ale kto sie na to zdecyduje?

Tak wiec-aikido cwiczyc warto(jest na tyle niezwykłe, że warto je poznac), ale dopoki nie potrenuję przynajmniej jeszcze 10 lat-dopóty w razie zaczepki albo zwieje-albo (niefachowo ale dynamicznie) zatłukę agresora(jesli sie uda) nie bawiąc sie w rzuty ani dzwignie-chyba, ze sytuacja wybitnie na to pozwoli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"sztuka która ma tak długą tradycje jest ciekawa i naprawde dobra"

z tym się nie zgodzę. To nie jest argument-długa tradycja. Jak juz kiedys pisalem-w Chinach długą tradycję ma wiara, ze sproszkowany penis tygrysa wzmaga potencję. Ja bym z tym przekonaniem polemizował

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Niechętnie, ale zgodze sie z PITTTem. Tradycyjność nie swiadczy zaraz o skutecznosci. Czasem-wręcz przeciwnie.

Tradycja zbiera razem dużo technik-ale potrzebny jest ktoś kto te techniki jakoś przesortuje, zmodyfikuje i połączy w całość-oraz swtorzy metodykę, by ten nowy styl można bylo w sposob zwarty przekazac innym. Poza tym-aikido jest dość młodą sztuką walki-chyba ze pod aikido podciągniemy okres daito-ryu jj, wtedy to sie robią setki lat(jesli nie wiecej)-ale to troche zbyt śmiała teza.

Aikido tym, ktorym zalezy-daje umiejetnosci przydatne w walce-ocene dystansu, szybkość, timing, zwinność-oraz troche technik ktore mozna wykonac przy ataku dynamicznym(rzuty) lub statycznym(dzwignia w odpowiedzi na chwyt)-ale trzeba temu poswiecic całe życie na szlifowanie tego wszystkiego-a mozna te efekty(moze nie tak ładne-ale praktyczne) uzyskac cwicząc inne style dużo krócej. Powiedzmy-5 lat zamiast 30. Dlatego mało komu się chce...

Co zas do Chinczykow-na potencje biorą penis tygrysa, na kaszel-penis jelenia... co za naród
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
o tym penisie jelenia było w filmie z Seagalem

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Wiem

Podejrzewam jednak, że Chinczycy rzeczywiscie to robili(teraz pewnie trudno tam o jelenie...)

Co zas do Seagala-ile razy srodowisko Aikido ma za niego przepraszac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
W nocy to trzeba spać, a nie pisać

Jodan,

na glebie judoka ma małe szanse z brazylijczykiem? ale za to w stójce brazylijczyk jest jak dziecko w starciu z judoką

A potem walka przenosi się do parteru i ...

Owszem judocy jak to się mówi - kręcą bjj-owców w stójce.

a w judo to nie? atakujesz jak pijany kapeć na weselu? obrony masz luźne i dziurawe jak sito? błędy sa na porządku dziennym? dajesz przeciwnikowi szansę za szansą? tekst jest mocno tendencyjny, Knife

Nie wiem, odnoszę się do słów tych ludzi - chyba wiedzą coś na ten temat; z judo mam kontakt bardzo luźny. Muszę porozmawiać z paroma byłymi judokami i teraz BJJ-owcami jak to widzą

juz nie mówię, że jego autor jest Amerykaninem i judo ćwiczył w USA. mistrz judo juniorów w USA? a co to takiego? 2 dan? u nich dany dostaje sie korespondencyjnie, po przećwiczeniu 4-5 lat i w wieku 15 lat

Bracia Camarillo zajmowali czołowe lokaty w Canadian Judo Open, The US Judo Open, The Senior National Judo Championships, The Joe Moreira BJJ Tournaments i Rickson Gracie Jiu Jitsu Tournaments

Sorry, ale nie mogę polemizować z tymi wynikami. Ale może to tendecyjne i to są podrzędne turnieje?

35 letni debiutant, bez doswiadczenia w MMA w walce ze starym wyjadaczem, numerem dwa na świecie - rzeczywiscie, celny przykład wyższosci bjj nad judo! cudownie wygodne pominiecie multum czynników, które doprowadziły do takiego wyniku walki

Uproszczenie. Ale poszperaj i zobacz jakie wyniki mają judocy. Walka była praktycznie na same chwyty (uderzenia bez większego znaczenia, nie licząc ostatnich). To o czymś świadczy.

reasumując - podobienstwo, nawet dla laika, mimimalne

Nie, ludzie nie rozróżnią takich detali. Zapewniam.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-01-27 10:25:22

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
ech, Knife, przecież ja nie zamierzam udowadniać wyższosci judo nad bjj w MMA, tylko czepiam się tego konkretnego, niezbyt szczęśliwego, tekstu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Cos mi mowi, ze sie Knife w temacie zadomowił

Tylko czemu temat dziwnym trafem w jego obecnosci przechodzi z aikido na bjj?

Jedno pytanko: chce w przyszlosci uzupelnic aikido innym stylem-pod kątem "arsenału" technik ulicznych-gdyż techniki przydatne w walce w zwarciu i ciasnocie(są takie) wprowadza sie na aikido bardzo późno. Zastanawialem sie nad judo-gdyż
1.wielu dobrych aikidoków miało niezłe zaplecze z judo-te style dobrze współgrają
2. to styl japonski-wiec nie mialbym problemów z terminologią(zawsze jakiś plus)

Skoro na ziemi (wedlug strony Knife'a) potencjalny napastnik sie gubi-to wydaje mi sie, ze judoka w parterze rozsmaruje go niewiele gorzej niż bjjowiec-i nie bedzie potrzebny tak wyszukany parter jak bjj.

Jesli zas w stojce judoka od bjj radzi sobie lepiej-to chyba pod katem ulicy lepsze jest judo? Bo w koncu walka zawsze zaczyna sie w stojce-a na glebie konczy(tez weglug strony Knife) tylko w kilkunastu procentach przypadkow-czyli lepiej poswiecic czas na stojke i zwarcie a parter wystarczy miec niezły(ale nie musi byc genialny)?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi u Mirka Oknińskiego na AWF-ie

Następny temat

Zawodowy boks wraca do łask TVP

WHEY premium