SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie o klatke

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1855
Mam do Was pytanie, moj staż nie jest zbyt długi bo dopiero 3 miesiace i mam problem z klatka, mianowicie jest strasznie malo pociągnieta do dolu i to bardzo mi przeszkadza bo brzydko i niesymetrycznie wyglada do reszty mojego ciala, wiec czy problem tkwi w cwiczeniach czy moze po dluzszym trenowaniu rozbuduje sie czy to chodzi raczej o genetyke?
moj trening to : Klatka piersiowa
1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej leżąc (kąt nachylenia ławki ok. 40°)
3) Rozpiętki na ławce skośnej (kąt nachylenia ławki ok. 20°)

czy moze zamienic jakies cwiczenie na skos do dołu? prosze o szybka odpowiedź i w miare mozliwosci ustalenie jakie cwiczenie zmienic na skos :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1855
dobra krzychu dziekuje za odpowiedź bede zmieniac cwiczenia w treningu na klatke, to sztanga to hantle mam nadzieje ze Twoja porada bedzie miala przeklad na efekty. Wiem ze po 3 miesiacach nie ma kokosow ale chcial bym wygladac tak w miare rownomienie z wszystkimi partiami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcie jakieś to by na pewno pomogło trochę ... Ale domyślam się, że chodzi ci o dolne części klatki. Wszelkiego typu wyciskania na ławce skośnej w dół załatwią sprawę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 66 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1062
Jezeli chcesz cwiczyc dol klatki to rob tak:
zamiast rozpietki skos to rozpietki na plaskiesj (poziomej)
no i wyciskanie na poziomej tez sie przyda czyli rob tak:

-wyskiskanie skos 3s.
-wyciskanie poziomo 4s.
-rozpietki prosto 4s.

i to jest najleprze rozwazanie (wedlug mnie) Ja tak cwicze i mam mniej/wiecej rowna klate co chdzi o gore klatkji i dol!!!

A co do genetuki to nie chodzi o to bo z genetyka to tylko o nabranie masy chodzi!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
siemasz!
troche mało napisałeś ( brak ilości powtórzeń )
ale tak na wstępie polecił bym zastąpić ćwiczenie 3 skosem w dół
i przede wszystim dołóż rozpiętki i przenoszenie sztangietki. 'Podnoszenie' ciężarów buduje miesień ale to rozpiętki go ksztautują.
w twoim przypadku ( jesli mówisz o wydłużeniu klatki ) przenoszenie sztangietki powinno być dobrym ćwiczeniem

a oto opis z atlasu ćwiczeń, jak to wygonywać:
PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-cała grupa mięśni piersiowych, mięśnie najszersze grzbietu

-wykonanie-(gif 10.)Kładziemy się w poprzek ławki poziomej-w ten sposób, by do jej powierzchni przylegała jedynie część pleców w okolicy łopatek i karku. Chwytamy sztangielkę pod talerzami(gryf sztangielki pomiędzy kciukami i palcami wskazującymi).Ramiona lekko ugięte podczas całego ruchu-ich prostowanie w trakcie ćwiczenia angażuje dodatkowo mięsnie trójgłowe ramion i najszersze grzbietu. Sztangielkę opuszczamy do tyłu w dół do momentu maksymalnego wychylenia, w jakim możemy kontrolować ciężar. Bardzo istotne jest w tym ćwiczeniu oddychanie- opuszczając w tył sztangielkę-nabieramy mocno powietrza( maksymalnie rozszerzając klatkę)-w drodze powrotnej wypuszczamy je. Dla lepszego zaangażowania mięśni zębatych można przy opuszczaniu sztangielki w tył jednocześnie obniżyć biodra, co dodatkowo rozciągnie tułów i powiększy zakres ruchu. Pamiętać należy również o koncentracji na pracy mięśni piersiowych i wyeliminowaniu pracy mięśni grzbietu. Można to ćwiczenie również wykonywać leżąc wzdłuż ławki, ale wtedy zakres ruchu jest mniejszy.

p.s.
jeśli robisz skos w góre hantelkami to polecam ruch z suplinacją ( cZyli ze skrętem ) nadgarstków
pozdraiwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
heh sorka źle przecztytałem 3 ćwiczenie, ( nie zauwarzyłem słowa rozpiętki :-% ) w każdym razie dołóż skos w dół i przenoszenie sztangietki, jeśłi sie eni wyrabiasz z czasem możesz nim przez pewien czas zastapić rozpiętki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1855
rozpietki są trzecim cwiczeniem :)
a ilosci powt
1 wyciskanie na klatke plasko 10-9-9-8 PROG
2 wyciskanie sztangielek na lawce skosnej glowa w gore 10 10 10 prog
3 rozpietki 10 10 10

ale jezeli doloze jeszcze jakies cwiczenie to zaczne robic 4 serie na klatke a przy moim stazu to chyba nie wskazane,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Wyciskanie na skośnej w dół jako pierwsze ćwiczenie i daj tam progresję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
wiesz z tymi ćwiczeniami to jest tak, żeby sie zabytnio nie 'przeforsować', czyli nie przetrenować. Natomiat przenoszenie hantla ( podobnie jak rozpiętki) robi się stosunkowo małym ciężarem, gdyż jest to ćwiczenie nie tyle siłowe- co rozciągające. tak więc zakładasz taki cieżar żebyś tylko poczół ze klata się ' naciaga' i jedziesz poza tym podejżewam że ćwiczysz na mase, chcesz zbudować solidnego cycka a przy tym niezbdne są w/w ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
a tak poza tym to->> http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.htm  ... i od teraz to będzie Twoją nową biblią :-%%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 500 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28379
Od siebie moge dodac ze pompki na poreczach gdy sie pochylisz do przodu daja dobre podciecie. Ale tak jak i przedmowcy uwaza sie iz przenoszenie sztangielki rozciaga klatke piersiowa nadajac jej objetosci i moze ja wydluzyc. Nie widzac zdjecia nie mozna okreslic czy problem lezy w Twojej anatomi czy po prostu w zbyt malej masie miesniowej. Pozostaje Ci tylko cwiczyc :) Pozdro i przyrostow zycze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 388
klatka to nie biceps trzeba wiele pracy żeby ją wypracować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przerwa w treningu?

Następny temat

Juz nie wiem co robic ? Help

WHEY premium