SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Szpagat szkodliwy dla narządów ruchu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 325 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1214
Anatomicznie rzecz biorąc to długotrwałe i mocne naciąganie osłabia siłe mięsni .Ale podkreślam głównie tą statyczna . Ludzie uprawiający Sporty walki posiadaja długie mięsnie, przez co w swoim zakresie ruchu posiadaja pewną siłe .Uprawianie siłowni zmniejsza długość mięsni dlatego naciąg jest wazny tak samo bieganie przysiady itp. Jezeli łączymy budowanie siły z naciągiem to nie ma sie co martwic ze jedno wyklucza drugie . Jak cos niezrozumiale to sorki ale juz pozna pora:)
...
Napisał(a)
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94708
już nic

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2009-08-04 22:24:32

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1889
tak, z tym ze ja napisalem ze nadmierne rozciaganie powoduje oslabniecie cech motorycznych. Nadmierne tzn wcale nie jest potrzebne zawodnikowi robic szpagatow w kazda strone aby byc dobrym fighterem, lub zeby chociaz kopac na wysokosc glowy. Najwazniejsze jest rozciagniecie dynemiczne i na tym sie skupcie. Chociaz ja nie poswiecal bym rozciagnieciu az tak wielkiej wagi. To nie jest klucz do sukcesu.

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94708
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 325 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1214
Grunt to techniczka :) Robi si epoprawnie to mozna szybciej mocniej i wysoko:)
...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Ja bym poświęcał sporą uwagę rozciągnieciu. Taką samą jak treningowi siłowemu.
Jeśli chcesz być dobry to żaden element nie może kuleć. Czy to siła, czy szybkość, kondycja, gibkość czy technika.
Każdy element musi być na możliwie wysokim poziomie.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 325 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1214
Z doswiadczenia wiem ze jezeli chodzi o treningi początkowe czy początkowe starty na zawodach o małej renomie czyli 1 kroku itp to szybkosc i kondycja sie liczy w nogach . Co do siły przez tyle ochraniaczy ciezko cos zrobic . Natomiast Jezeli ci do wyższych celów potrzebne to słuchaj trenera zanim wystartujesz nauczy cie i pomoze wszystko podciągnąc:) i Pamietajk nawet jak czasem myślisz ze trener nie ma racji to patrz 1 zasada Trener ma zawsze racje :p hehehe
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 79876
Co do siły przez tyle ochraniaczy ciezko cos zrobic
Właśnie widziałem jak ciężko coś zrobić ^^

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 34575 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 195972
Chyba, że trener idiota, ale to zawsze życie weryfikuje takich

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 325 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1214
Scorpion zalezy jakie ochraniacze:P A sędziowie bywają nie inteligentni jak dopuszczaja zawodników do walk:P W sprawdzaniu sprzetu nie raz mialem rękawice takie ze na worek bym ich ni eubrał a organizator zapewnił . Albo ochraniacze na piszczele ze bardziej bolało z nimi albo czuc było kośc. Ale to juz niedociągnięcia :) To jest Amatorstwo i nie ma co sie rozbijac jak nie płacą skąd potem na lekarza wziąc heheh.


Racja OloKK jest mnóstwo samozwańczych trenerów.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miesiąc na przygotowanie - BOKS

Następny temat

1 dan w shotokanie w wieku 16 lat

electro
Polecane artykuły