Wiele osób rozpoczynających treningi na siłowni zapewne domyśla się, że zbudowanie imponującej masy mięśniowej nie jest zadaniem łatwym. Wiedzą to też doświadczeni sportowcy, którzy nierzadko walczą o każdy kilogram mięśni. Patrząc na zdjęcia osób takich jak Arnold Schwarzenegger czy Lou Ferrigno, zazwyczaj pada stwierdzenie: „Nigdy nie będę tak wyglądać”. Nowicjusze często na początku widzą efekty, ale po jakimś czasie coraz trudniej jest im osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Niektórym może się wydawać, że cel jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia i porzucają marzenia o umięśnionej sylwetce. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, pamiętaj, że nawet Arnold Schwarzenegger, uważany za największego kulturystę wszechczasów, kiedyś zaczynał. Wiemy, że niektórym z was może być trudno uwierzyć, ale Arnold nie urodził się jako ogromny kulturysta. Musiał naprawdę ciężko pracować nad swoją sylwetką i poświęcić na to wiele czasu. Jeśli nie wierzycie spójrzcie tylko na to zdjęcie opublikowane niedawno przez samego Arnolda Schwarzeneggera. Pokazuje ono, jak wyglądał w wieku 16 lat!

Jeśli więc jesteś niezadowolony ze swoich postępów i wkładasz tylko połowę wysiłku w trening, nie spodziewaj się cudów. Ale jeśli chcesz naprawdę zmienić swoją sylwetkę, musisz dać z siebie wszystko tak jak Arnold. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano, a dzięki odpowiedniej diecie, suplementacji i treningowi uda Ci się osiągnąć cel. Jak Wam się podoba sylwetka Arnolda w wieku 16 lat?

ZOBACZ też: Arnold Schwarzenegger, jakiego nigdy nie widzieliście! (Galeria zdjęć)

 

Komentarze (6)
monkey22

Dla mnie Arni jest mistrzem ponad mistrze , osiągnął w życiu wszystko co możliwe i nigdy nie zwariował. Wychowałem się na filmach z jego udziałem , jako dziecko wieszałem jego plakaty nad łóżkiem .Dla mnie był jest i będzie królem .Takiemu człowieki chciałbym kiedyś uścisnąć dłoń .

3
Puar

Lepiej trenować dla sprawności a nie dla kijowo wyglądających mięśni. Chociaż Arnold to jeszcze w miarę normalnie wyglądał, ale jakieś mr Olympie i Ronnie Colemany to porażka. A już w szczególności kulturystki

2
massek1993

Panie kolego Ronniego Colemana to Ty szanuj. Poświęcił się kulturystyce w 100%, jest mądrym gościem. Polecam obejrzeć film na jego temat.

3
ryba266

Nie martw się nigdy nie będziesz tak wyglądał :P

0
Puar

No już lepiej spasione świnie wyglądają niż pro kulturyści, przynajmniej ci dzisiejsi.

4
domosos

Już w tym wieku miał fajna sylwetkę jak na młodzieńca.

0