SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szpagat turecki i ból po nim

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 246
Witam!!!
Mam 16 lat i trenuję karate. Na karate oczywiście jest rozciąganie. Rozciągałem się jak do szpagatu tureckiego dosyć mocno i tego samego dnia chwilę po rozciąganiu czuję że mnie boli ścięgno wewnątrz uda przy samej pachwinie. Nawet jak stoję w mały rozkroku i jakby naciągam to ścięgno to czuję że boli. Z dnia na dzień boli coraz słabiej. Miałem już kiedyś takie coś zrobiłem przerwę i było dobrze. Może wiecie co to jest? Może ktoś kiedyś miał coś podobnego? Uszkodzone ścięgno może mam i po prostu odzywa się przy rozciąganiu. Moje gg 181651 jak ktoś wie może o co chodzi i potrzebował by więcej informacji żeby to potwierdzić proszę pisać.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10081
Samo słowo rozciąganie, powinno już wystarczyć. Rozciąganie polega na wydłużeniu ścięgien i mięśni w stosunku do wcześniejszej długości więc nic dziwnego że coś Cię boli, każdego czasem boli, szczególnie jakby przy naciąganiu. Od tego jest okres zwany regeneracją, kiedy zmęczone, w tym również rozciągnięte mięśnie powinny mieć czas i warunki(sen, odżywianie)
Jak długo ćwiczysz, bo wnoszę, że dopiero zaczynasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 246
Ćwiczę już prawie 4 miesiące. Rozciągam się trzy lub dwa razy w tygodniu więc to nie jest dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie no, w tym wieku ścięgna się już nie rozciągają, tylko mięśnie

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10081
Rozciągasz się 3 czy 2 razy w tygodniu dodatkowo samodzielnie czy włącznie z treningami? Jesteś dopiero początkujący, możesz nieco przystopować aby mięśnie stopniowo przywykły do systematyki ćwiczeń(Regeneracja). Lepiej pracować mądrze niż ciężko. Dla mężczyzn szpagat turecki i siad turecki nie jest naturalną pozycją, ze względu na budowę anatomiczną.
Ja po dobrej rozgrzewce, rozciągam się dynamicznie, potem ćwicząc kopnięcia i na koniec treningu dopiero rozciągam się dynamicznie, może też tak spróbuj.

Poczytaj co napisali o rozciąganiu wwwaldek i Knife,
https://www.sfd.pl/Jak_się_rozciągać_żeby_miało_to_sens_-t257887.html
ja się rozciągałem wg w/w planu i jestem zadowolony
zrobienie szpagatu nie sprawi że będzie się kopać wysoko i skutecznie
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 246
2 czy 3 razy to włącznie z treningami. Jeśli rozciągam się samodzielnie to robię pierw taką podstawową rozgrzewkę czyli krążenia bioder, kolan itp. kilka przysiadów zawsze potem kilka min na skakance i potem wymachy nogami i różne techniki kopnięć i dopiero potem się rozciągam. Ja wiem że zrobienie szpagatu nie sprawi że będę kopać wysoko i trochę mi brakuję do szpagatu więc póki co takie rozciąganie pozwala mi poprawniej wykonywać różne techniki kopnięć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 3 lata Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10081
W takim razie jest to kwestia przyzwyczajenia ciała do formy i stopnia wysiłku.
Zawsze możesz zapytać trenera, od tego on tam jest.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks na Kubie - Teofilo Stevenson

Następny temat

Jak ćwiczyć równowagę?

WHEY premium