SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc.. ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2566

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
TRENING MIĘŚNI NARAMIENNYCH

1.Wyciskanie sztangielek(***):
-główne zaangażowane mięśnie - podobnie, jak w wyciskaniu zza głowy-przednie i boczne akony mięśni naramiennych, mięśnie trójgłowe ramion
-wykonanie: kolejne ćwiczenie, które można wykonywać zarówno w
pozycji stojącej, jak i siedzącej
(gif 5.) - dłonie ze sztangielkami przez cały czas trzymamy tak, aby ich wewnętrzne części skierowane były do przodu(inna wersja przewiduje uchwyt młotkowy-dłonie zwrócone w czasie całego ruchu palcami w kierunku głowy).Ruch powinien odbywać się pod pełną kontrolą ciężaru-ważna jest również pozycja podczas ćwiczenia-podobna do pozycji przy wyciskaniu sztangi. (wypchnięta klatka, naturalna krzywizna kręgosłupa)



2.Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami(***):
-główne zaangażowane mięśnie-jak w ćwiczeniu poprzednim,
-wykonanie-to ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej (gif 13.)- można również wykonywać w pozycji siedzącej. Technika-jak wyżej, z ta różnicą, że można wykonywać ruchy na obiema rękami jednocześnie, lub pojedynczo (jedna ręka w gorę, druga w spoczynku, lub jedna ręka w górę, a druga w tym czasie porusza się w dół).
Uchwyt (ustawienie nadgarstka) ,jak w ćwiczeniu ze sztangą może być różny-adekwatny do celu ćwiczenia.


TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ


1.WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- cała grupa mięśni klatki piersiowej, mięśnie trójgłowe ramion, przednie aktony mięśni naramiennych
-wykonanie-(gif 2.)-podobnie jak w ćwiczeniu 1( ze sztangą)-daje ono jednak dodatkowe możliwości ćwiczącemu- np. chcąc położyć większy nacisk na rozwój wewnętrznej części klatki można w górnym położeniu(podczas fazy wyciskania) zbliżać sztangielki do siebie, co nie jest możliwe przy użyciu sztangi. Również faza opuszczania może mieć nieco odmienny przebieg - przy ćwiczeniu ze sztangą ruch ogranicza nam gryf sztangi, a wykorzystując do tego ćwiczenia sztangielki możemy opuszczać ręce poniżej (głębiej) poziomu klatki, co dodatkowo rozciąga mięsnie( w myśl zasady: im większy zakres ruchu, tym pełniejszy rozwój mięśni). Dodatkowo można w końcowej fazie ruchu obracać nadgarstki tak, by dłonie skierowane były do siebie palcami(pozwala to na dodatkowe napięcie wewnętrznych części mięśni).



UWAGI: Jak wyżej-w ćwiczeniu ze sztangą. Ponadto banalne przypomnienie o dokładnym dokręceniu zacisków-nikt nie chce mieć twarzy w siniakach, a wbrew pozorom takie niedopatrzenie jest bardzo częste.





2.PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-cała grupa mięśni piersiowych, mięśnie najszersze grzbietu
-wykonanie-(gif 10.)Kładziemy się w poprzek ławki poziomej-w ten sposób, by do jej powierzchni przylegała jedynie część pleców w okolicy łopatek i karku. Chwytamy sztangielkę pod talerzami(gryf sztangielki pomiędzy kciukami i palcami wskazującymi).Ramiona lekko ugięte podczas całego ruchu-ich prostowanie w trakcie ćwiczenia angażuje dodatkowo mięsnie trójgłowe ramion i najszersze grzbietu. Sztangielkę opuszczamy do tyłu w dół do momentu maksymalnego wychylenia, w jakim możemy kontrolować ciężar. Bardzo istotne jest w tym ćwiczeniu oddychanie- opuszczając w tył sztangielkę-nabieramy mocno powietrza( maksymalnie rozszerzając klatkę)-w drodze powrotnej wypuszczamy je. Dla lepszego zaangażowania mięśni zębatych można przy opuszczaniu sztangielki w tył jednocześnie obniżyć biodra, co dodatkowo rozciągnie tułów i powiększy zakres ruchu. Pamiętać należy również o koncentracji na pracy mięśni piersiowych i wyeliminowaniu pracy mięśni grzbietu. Można to ćwiczenie również wykonywać leżąc wzdłuż ławki, ale wtedy zakres ruchu jest mniejszy.


(gif 10.)
UWAGI: Jest to bardzo dobre ćwiczenie na powiększenie objętości klatki piersiowej. Rozwija dobrze mięśnie zębate-co procentuje szczególnie w pozach na mięsnie brzucha. Ćwiczenie jest efektywniejsze, gdy wykonujemy je nie wzdłuż ławeczki, ale w poprzek. Należy pamiętać o oddychaniu-jest bardzo istotne w poszerzaniu klatki piersiowej. Ponadto banalne przypomnienie o dokładnym dokręceniu zacisków-nikt nie chce mieć twarzy w siniakach, a wbrew pozorom takie niedopatrzenie jest bardzo częste.





TRENING MIĘŚNI GRZBIETU


1.PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, mięśnie równoległoboczne
-wykonanie-(gif 5.)Typowo izolowane ćwiczenie na rozbudowę(szczególnie na „grubość" górnej i środkowej części)mięśni najszerszych. Wolną ręką opieramy się o coś stabilnego(może to być nasze kolano, ale lepsza do tego będzie ławka).Tułów w pozycji prawie równoległej do podłogi. W drugą rękę chwytamy sztangielkę-i tutaj dwie wersje ćwiczenia-(gif 5)1:chwyt przez cały czas trwania ćwiczenia równoległy-dłoń zwrócona palcami w kierunku ciała, łokieć pracuje wzdłuż tułowia-pracują mocniej górne i środkowe części mięsni najszerszych;(gif 5a.)2: chwyt prostopadły do tułowia, dłoń zwrócona kciukiem w kierunku ciała, łokieć pracuje w bok od tułowia(pod kątem 90 stopni)-pracują mocniej górne części mięsni najszerszych. Podciąganie kończymy, gdy gryf sztangielki znajdzie się na równi z naszym barkiem lub odrobinę wyżej. Opuszczanie ciężaru kontrolowane.


(gif 5.) (gif 5a.)
UWAGI: Jest to łatwiejsza(mniej obciążająca dolny odcinek grzbietu) wersja ćwiczenia ze sztangą.
W tym ćwiczeniu (jak we wszystkich izolowanych)decyduje o skuteczności technika wykonania. Musimy przez cały czas wykonania ćwiczenia „czuć" pracę mięsni najszerszych.



TRENING MIĘŚNI NÓG, MIĘŚNI POŚLADKOWYCH
I MIĘŚNI PODUDZI (ŁYDEK I PISZCZELI)

1.PRZYSIADY WYKROCZNE:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-przywodziciele krótkie i wielkie, w mniejszym stopniu głowy boczne, pośrednie i przyśrodkowe mięsni czworogłowych ud
-wykonanie-Pozycja wyjściowa taka, jak przy przysiadach zwykłych. Z tej pozycji stawiamy jedną noga krok do przodu(na tyle duży, by po wykonaniu przysiadu do momentu ugięcia nogi pod kątem 90 stopni-podudzia były prostopadle do podłogi, a uda równoległe), po czym wykonujemy na nodze wykrocznej przysiad, na tyle głęboki, by noga ugięła się pod kątem ok.90 stopni. Po czy wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy to samo, ale drugą nogą. Noga nie ćwiczona w trakcie przysiadu lekko ugięta w kolanie, a w trakcie, gdy noga wykroczne jest wysunięta do przodu- czasowo przylega do podłogi tylko palcami(noga nie trenowana). Wdech robimy w momencie stawiania kroku, wydech-w trakcie wstawania z przysiadu. Do tego ćwiczenia można użyć zarówno sztangi(trzymanej na karku- gif 9), jak i sztangielek(trzymanych w opuszczonych luźno obok tułowia rękach- gif 9a). Istnieje również bardzo podobne(pod względem zaangażowania mięśni) ćwiczenie-„PRZYSIAD ROZDZIELNY"- polegające na wykonywaniu przysiadów na nodze wykrocznej w wykroku. Wykonuje się kilka-kilkanaście przysiadów na jednej nodze, po czym zmienia się ćwiczoną nogę.


(gif 9a)
UWAGI: Należy ostrożnie dobierać ciężar-jest to ćwiczenie angażujące mięsnie, które są podatne na kontuzje(np.przywodziciele). Stopa nogi wykrocznej musi przylegać przez cały czas przysiadu do podłogi całą powierzchnią. Ciężar wypychamy z pięt.



2."MARTWY CIĄG"NA PROSTYCH NOGACH:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- prostowniki grzbietu, mięśnie pośladkowe, mięsnie dwugłowe ud
-wykonanie - Stajemy w rozkroku nieco mniejszym od szerokości barków. Nogi minimalnie ugięte w kolanach-zupełnie proste nogi łatwo ulegają kontuzjom-szczególnie kolana. Uginamy się w pasie, przy jednoczesnym wygięciu do wewnątrz dolnego odcinka grzbietu. Staramy się, by sztanga prowadzona była przez cały czas blisko ciała. Im dalej do przodu wychylona sztanga, tym większe naprężenia w dolnych partiach grzbietu. Zalecane jest używanie pasa treningowego podczas wykonywania tego ćwiczenia. Dla lepszego rozciągnięcia mięsni grzbietu i ud możemy zastosować podkładkę pod nogi, co zwiększa zakres ruchu.(gif 17a.).Ćwiczenie można wykonać również przy pomocy suwnicy Smitha (gif 17b.) Bardzo dobre ćwiczenie dla tych, którzy dolne mięśnie grzbietu trenują na jednej sesji z mięśniami ud(szczególnie dwugłowymi).


UWAGI: Ćwiczenie raczej nie polecane początkującym. Zanim zacznie się je stosować w swoim treningu należy wzmocnić odpowiednio mięsnie grzbietu, a to wymaga czasu( i oczywiście treningu). Jeśli już decydujemy się na jego wykonanie, nie zapominajmy o wykonaniu 1-2 serii rozgrzewkowych













TRENING MIĘŚNI BRZUCHA
1.SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie proste brzucha, skośne brzucha
-wykonanie-(gif 1.) Kładziemy się na materacu lub ławce. Nogi ugięte, ręce nad głową i unosimy tułów w górę. Pierwsza do góry unosi się głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia. Dla lepszego zaangażowania mięśni skośnych brzucha, w końcowej fazie unoszenia tułowia można wykonywać nim skręty(gif 1a.). Jest to jednak wersja trudniejsza i bardziej narażająca na ewentualne kontuzje(mocniej obciąża dolne partie grzbietu).Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia tułowia.


(gif 1.) (gif 1a.)
UWAGI: Należy pamiętać o pełnym zakresie wykonywanego ruchu-zbytnie skracanie go poprzez nie opuszczanie głowy i barków do pozycji wyjściowej powodować może skracanie mięśni. Ruch płynny-bez szarpania. Opuszczanie wolniejsze lub tym samym tempem, co unoszenie.

2."SPINANIE"/UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie proste brzucha
-wykonanie-Kładziemy się na ławce lub materacu płasko, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową(dla lepszej stabilizacji można chwycić nimi za jakiś punkt oparcia- np. ławkę) i z tej pozycji podciągamy kolana do klatki piersiowej. Ćwiczenie to można również wykonywać z dodatkowym obciążeniem w postaci linki wyciągu zahaczonej o nogi(gif 6).


(gif 6.)
UWAGI: Dodatkowy ciężar stosujemy dopiero wtedy, gdy możemy wykonać dużo powtórzeń bez niego. Zalecana ostrożność w doborze ciężaru.





TRENING MIĘŚNI RAMION

Biceps
1.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ" NADGARSTKA):
-główne mięsnie zaangażowane w ćwiczeniu-dwugłowe ramion, ramienno promieniowe, mięsnie przedramion
-wykonanie-(gif 2.)Ćwiczenie to można wykonywać zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Bardzo dobre, jako rozgrzewkowe przed ciężkimi seriami ze sztangą, ale również jako samodzielne ćwiczenie rozwijające masę i kształt bicepsów. Polecane wykonanie z „supinacją" nadgarstka. Polega ona na stopniowym obracaniu dłoni w trakcie wykonywania ćwiczenia. W pozycji wyjściowej( ramiona wyprostowane) dłonie zwrócone są ku sobie palcami, a w miarę uginania ramion obracają się tak, by w końcowym momencie ruchu(przy zgiętych ramionach)małe palce były wyżej od kciuków. Daje to dodatkowe napięcie mięśni oraz kształtuje kulistość bicepsów. Prostowanie ramienia kończymy w momencie rozciągnięcia mięśni dwugłowych(nie do pełnej możliwości stawu łokciowego). Ruch można wykonywać na przemian-raz jedna ręka, raz druga(po 1 powtórzeniu), obiema rękami jednocześnie, lub opuszczając jedną rękę- jednocześnie unosząc drugą. Samemu trzeba wybrać, która wersja jest dla nas najefektywniejsza. Ułożenie łokci jak w ćwiczeniu 1-ze sztangą. Można również pominąć supinację nadgarstka, ale zmniejsza to efektywność ćwiczenia.


(gif 2.)
UWAGI: Zanim dobrze opanujemy poprawne wykonanie ćwiczenia z supinacją, używajmy do tego ćwiczenia umiarkowanego ciężaru. Przy zbyt dużym łokcie mają tendencje do uciekania na boki, a powinny być przy tułowiu przez cały czas trwania ćwiczenia.


2.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY"):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-, mięśnie ramienne, mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie przedramion
-wykonanie-(gif 3.)Ćwiczenie z pozoru podobne do poprzedniego, jednak z zasadniczą różnicą-ułożenie nadgarstków jest neutralne i takie pozostaje przez całe ćwiczenie. Palce dłoni skierowane są do wewnątrz(kciukiem do góry).Ważne jest również utrzymanie stałej pozycji łokci przez cały czas trwania ćwiczenia. Ruch powrotny powinien być wolny i kontrolowany. Ruch można wykonywać na przemian-raz jedna ręka, raz druga(po 1 powtórzeniu), obiema rękami jednocześnie, lub opuszczając jedną rękę- jednocześnie unosząc drugą. Samemu trzeba wybrać, która wersja jest dla nas najefektywniejsza. Jednak w tym ćwiczeniu najlepsza, pod względem koncentracji wydaje się być wersja pojedynczych ruchów każdej ręki na przemian.


(gif 3.)
UWAGI: Nadgarstki zblokowane przez cały czas trwania ćwiczenia. Unikamy bujania tułowiem i ruchów szarpanych. Pamiętajmy o właściwym ułożeniu dłoni-ma ono zasadnicze znaczenie w tym ćwiczeniu.



3.UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO:
-główne mięsnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięsnie dwugłowe ramion, mięśnie ramienne, mięśnie przedramion
-wykonanie-(gif 7.)Jest to ćwiczenie modelujące kształt bicepsów-ich wierzchołek. Wymaga ono dużej koncentracji w czasie wykonywania. Siadamy na ławce lub krześle, pochylamy się lekko do przodu. Chwytamy sztangielkę w dłoń i opieramy łokieć o wewnętrzną część uda. Ruch powinien mieć wolne tempo(zarówno podczas unoszenia i opuszczania)-jest to ćwiczenie koncentryczne i technika jest w nim ważniejsza od wielkości ciężaru. Można również w tym ćwiczeniu stosować supinację nadgarstka. Ramiona „zamykamy" do końca, napinając maksymalnie mięsień. Prostujemy ramię(jak w innych ćwiczeniach na mięśnie dwugłowe)tylko do momentu pełnego rozciągnięcia bicepsów, nie do pełnego zakresu ruchu w stawie łokciowym.


(gif 7.)
UWAGI: Ważne jest, by dbać o poprawność wykonania w tym ćwiczeniu-jest ona podstawą uzyskania efektów w kształtowaniu mięśni dwugłowych ramion(szczególnie wierzchołka). Unikamy szarpania ciężarem-wszelkich gwałtownych ruchów( „zarzucania" sztangielki)

Triceps

1.PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA:
-główne mięsnie zaangażowane w ćwiczeniu-głowy boczne i przyśrodkowe mięśni trójgłowych ramion
-wykonanie-(gif 6.)Przy wyprostowanych plecach pochylamy się do przodu i opieramy jedną ręką o ławkę. W drugiej trzymamy sztangielkę i unosimy ramię nieco ponad linię pleców(nie niżej)-przedramię prostopadle do podłogi. Z tej pozycji pracując tylko tricepsem prostujemy ramię w łokciu unosząc ciężar aż do pełnego wyprostu. W pozycji końcowej zatrzymujemy na moment ruch dla lepszego napięcia mięśni. Musimy zwracać szczególną uwagę na to, by w trakcie ćwiczenia w ruchu było jedynie przedramię(praca w stawie łokciowym).Nie wolno dopuszczać do bujania ramieniem. Ruch opuszczania wolniejszy od unoszenia, z pełną kontrolą ciężaru.


(gif 6.)
UWAGI: Jest to ćwiczenie typowo izolowane, a o jego skuteczności przesądza właściwa technika wykonania. Unikajmy więc bezwzględnie ruchów oszukanych i "wspomagania" ruchami stawu barkowego. Dobór ciężaru powinien również być rozsądny-zbyt duży uniemożliwi poprawne wykonanie ćwiczenia. Wielu początkujących nazywa to ćwiczenie „wymachami", już w nazewnictwie popełniając zasadniczy błąd(do którego niestety stosują się w praktyce)-ćwiczenie to, bowiem nie ma nic wspólnego(oczywiście wykonane poprawnie)z wymachami, lecz polega na kontrolowanym prostowaniu ramion.
+ pompki przy ścianie !!



dobrałem sobie właśnie powyżej przedstawione ćwiczenia(z opisem)
chciałbym aby mój trening odbywał się codziennie, dlatego proszę was o radę które, partie mięśni mogę trenować w tym samym dniu, które ćwiczenia mogę wykonywać aby nie przeciążyć mięśni..

bede wdzięczny ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
zastosuje się do planu apokalipsy :)

tylko jeszcze jedno:
czy jak np. w poniedziałek mam ćwiczyć trzy partie mięśniowe triceps, klatkę i barki to mam np. najpierw wykonać wszystkie ćwiczenia na klatkę potem triceps i na koniec barki ?
Czy na zmianę wykonywać ćwiczenia że np. po jednym ćwiczeniu na każdą wyżej podaną partię mięśniową i to sie zaliczy jako jedna seria ?

przerwy jakie mam stosować ?

Zmieniony przez - gelo05 w dniu 2007-12-24 16:17:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jestes początkującym- to nie ulega dla mnie wątpliwości- dlaczego chcesz trenowac codziennie i dlaczego nie napisaleś żadnych szczegółów dotyczących twojej osoby- tzn. danych o wadze/wzroście, stażu treningowym lub jego braku, ew. przeciwskazań zdrowotnych, mozliwości sprzętowych itp.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
chcę ćwiczyć codziennie ponieważ mam bardzo mało czasu na coś takiego.. max 1,3h(bez rozgrzewki), sprzęt mam wystarczający do tych ćwiczeń podanych powyżej. Moja waga: 57kg, wzrost: 177, staż treningowy mały :P lecz jakiś jest :)Prawdę mówiąc szykuję się na operacje klatki piersiowej... operacja odbędzie się w maju.

Chodzi mi tylko o nabranie masy i zrobienie z niej mięśni... nie chcę się kulturystyką zajmować na poważnie !
Ilość powtórzeń i serii sam sobie dobiorę...


będę wdzięczny za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
moze na razie ACT jakis np (posluze sie planem, ktory kiedys mi ulozyl Apokalipsa i wiele na nim zdzialalem, pozmienialem troche dla potrzeb autora):

ten trening robisz 3 razy w tyg., przerwy ok. 1.5 min
calosc nie powinna zajac wiecej niz poltorej godziny;

poniedzialek/środa/piątek
; klatka
klatka:
wyciskanie na płaskiej sztangielek 2 x 20/15
wyciskanie na skosie w gore sztangielek 2 x 20/15
bicepsy
uginanie ramion ze sztangielkami podchwytem 20/15
uginanie ramienia o kolano sztangielka 1 x 20
triceps
wyciskanie francuskie za glowa sztangielka 20/15
pompki odwrotne w podporze tylem 1 x 20
plecy:
wiosłowanie sztangielki w podporze 20/15
podciąganie na drążku- możesz sobie pomagać nogami- 1-2- max- minus dwa powt. jak masz drązek to dobrzy by bylo
szrugsy sztangielki 20/15
martwy 20/15 male obciazenie
barki:
wyciskanie sztangielek w siadzie 20/15
unoszenie sztangielek bokiem w góre 1 x 20
jw. tylko w opadzie 20/15
nogi:
przysiady 20/15
wspięcia na palce w staniu 2 x 20
brzuch:
tu wrzuc 2 swoje wyzej wymienione cwczenia po jednej serii w ok. 20 powtorzeniach

powodzenia


Zmieniony przez - maciek1993 w dniu 2007-12-19 01:11:11

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 846
chcę ćwiczyć codziennie ponieważ mam bardzo mało czasu na coś takiego.. max 1,3h(bez rozgrzewki), sprzęt mam wystarczający do tych ćwiczeń podanych powyżej. Moja waga: 57kg, wzrost: 177, staż treningowy mały :P lecz jakiś jest :)Prawdę mówiąc szykuję się na operacje klatki piersiowej... operacja odbędzie się w maju.

Chodzi mi tylko o nabranie masy i zrobienie z niej mięśni... nie chcę się kulturystyką zajmować na poważnie !
Ilość powtórzeń i serii sam sobie dobiorę...


będę wdzięczny za pomoc


moim zdaniem - jeżeli oczywiście skupisz się na ćwiczeniach to wystarczyłaby Ci spokojnie 1h, 4 dni w tygodniu. Wydaje mi się, że jesteś ektomorfikiem, więc same treningi w tzw. "okresie nabierania masy" nie wystarczą. Potrzebujesz diety i odpoczynku.

Trening jest najlepszą formą samodoskonalenia i kształtowania osobowości.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777824
Przyjacielu w 1,3h to powinieneś zrobić rozgrzewke, trening i streching po treningu.
Pomyśl nad treningiem FBW całe ciało na jednej sesji (przykładowo podane ACT) bedziesz miał z tego większy pożytek.
Rzucanie na cieżary w Twoim przypadku niewiele da a nawet moze przynieść negatywny skutek.
Masz kilka miesięcy więc troszke mięsnia możesz złapać ale jak zapewne wiesz to sprawa diety i na nią musisz szczególna uwagę zwrócić.;


PS Trening full body powinein Ci zając ok 1h

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
no tak ale jak do tej pory na np. mięśnie brzucha robiłem taki trening:

Poniedziałek: (trening intensywny)

skłony w leżeniu płasko(na mięśnie proste) 4 x 30
skłony w leżeniu płasko(na mięśnie skośne) 4 x 30
”SPINANIE”/UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO 4 x 30
(jedna seria składa się z tych trzech ćwiczeń w każdym ćwiczeniu po 30 powtórzeń i tak 4 serie)
Przerwy między seriami około 3min - 4min

Wtorek: wolne


środa: (trening o niskiej intensywności)

skłony w leżeniu płasko(na mięśnie proste) 4 x 15
skłony w leżeniu płasko(na mięśnie skośne) 4 x 15
”SPINANIE”/UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO 4 x 15
(jedna seria składa się z tych trzech ćwiczeń w każdym ćwiczeniu po 15 powtórzeń i tak 4 serie)

przerwy między seriami od 30s - 45s

Czwartek: wolne

piątek: wolne

sobota: (trening intensywny)

skłony w leżeniu płasko(na mięśnie proste) 4 x 30
skłony w leżeniu płasko(na mięśnie skośne) 4 x 30
”SPINANIE”/UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO 4 x 30
(jedna seria składa się z tych trzech ćwiczeń w każdym ćwiczeniu po 30 powtórzeń i tak 4 serie)

Przerwy między seriami około 3min - 4min


Trening intensywny zajmuje mi około 1,5h, a o niskiej intensywny około 40 min(bez rozgrzewki i rościąania)


po takim treningu widać u mnie duże rezultaty...

Zmieniony przez - gelo05 w dniu 2007-12-19 16:12:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
na sam brzuch poltorej godziny?
przerwy miedzy seriami 3-4 min?
ja robie przerwy po 2o-30 sek. i to jest trening intensywny, choc o wiele krotszy, jesli chodzi o brzuch

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
przesadziłem z tym czasem, sorki


ps. każdy organizm inaczej reaguje na dane ćwiczenia dla mnie to jest trening intensywny a dla Ciebie moze być średniej lub niskiej intensywności, to juz zalezy od organizmu...


Zmieniony przez - gelo05 w dniu 2007-12-19 18:14:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1445
Wydaje mi się że odchodzimy od tematu... chodzi mi tylko które partie mięśni mogę trenować na jednej sesji treningowej np. wiem że nie powinno się trenować mięśni grzbietu przeddzień treningu mięśni ud.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
klata + tric
wolne
plecy + bic
wolne
barki + nogi
wolne
wolne

moze byc i tak, ale na poczatek polecam trening, ktory podalem wyzej

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka>Ławka płasko .... co w zamian ??

Następny temat

Kiedy???

WHEY premium