SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

martwy ciąg- początek

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 604
Elo czy waszym zdaniem zaczynanie martwego ciągu w młodym wieku(powiedzmy ze chodzi mi do 18-19 roku zycia nie jest wskazane? Wiele osób (w tym tych doświadczonych w tej dziedzinie) mówiło mi ,że MC lepiej nie zaczynać zbyt szybko, bo mozna nabawić się problemow z kręgosłupem co potęguje dodatkowo niezbyt poprawna technika. Co myślicie na ten temat?Kiedy najlepiej zacząć, thx.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Wiek 8 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1023
Ja bym proponował zacząć z małym ciężarem zeby nauczyć się techniki bo odrazu warszawy nie zbudowano
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12061
Zależy od kiedy trenujesz, czy wcześniej ćwiczyłeś prostowniki plecow.
Ja zacząłem ciągi gdzieś po 9 miesiącach ćwiczenia, najpierw z małym ciężarem. Wcześniej robiłem "dzień dobry".

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 38020
Mozliwosc Nabawienia sie problemow z kregoslupem przy martwym ciagu to szkodliwy stereotyp. Prawidlowo wykonywany martwy ciag wrecz pomaga uniknac jakis kontuzji czy problemow z plecami. Mocny gorset z miesni znakomicie stabilizuje i chroni kregoslup.
W wieku 18 lat spokojnie mozesz zaczynac go wykonywac. Staraj sie na poczatku robic duzo powtorzen w seri, a jesli zdecydujesz sie na robienie np. 3 powtorzen czy rekordu, musisz sprawic sobie pas trojbojowy.

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 604
Wielkie dzieki,na poczatku moze zaczne robic na ławeczce rzymskiej po prostu skłony ze sztanga, a pozniej przejde do martwego z małym obciazeniem tak ,jak radziłes?? Wczesniej nie cwiczyłem m.prostownikow niestety nie moge dac soga:/
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10944
Czy bardziej niebezpieczne jest wyginanie pleców podczas uginań ze sztangą ? Każdy powinien robic martwy ciąg . Jest to ćwiczenie które gdy jest poprawnie wykonywane może nawet przyczynic się do poprawy postawy ciała ( tak było w moim przypadku). Tylko wszystko z rozumem
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 291 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 10272
glupie pytanie mam :P do czego właściwie służy pas podczas robienia ciągów?

mi trener nigdy nie każe zakładać pasa i bez niego bardzo dobrze mi się robi....
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42589
przed MC proponuje pobawić się z unoszeniem tułowia z opadu.

Ja nawet wolę te ćwiczenie niż MC. Lepiej czuje napięcie w prostownikach.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23490
a ja tam wolę MC. Za***iście wartościowe ćwiczenie

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 38020
Jugo, pas jest uzywany w celu wzmocnienia ledzwiowej czesci kregoslupa, oraz usztywnienia srodkowej czeci tulowia. Dodatkowo mozemy wciagnac powietrze do przepony i zaprzec sie brzuchem w pas. Ten manewr przydaje s ie glownie przy robieniu przysiadow. (by FairDo)
Mi sie osobisicie znacznie lepiej cwiczy z pasem.

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42589
A mi nie bo sie sztanga gnie i buja hehe

pzdr

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase

Następny temat

problem z prostownikami

electro
Polecane artykuły