SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Trening na masę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 142953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7992
Banan a co sądzisz o takim rozwiązaniu, który trening lepszy czy ten wcześniejszy z poprawkami czy ten poniżej??
poniedziałek
klata – 12 serii
1. Wyciskanie sztangi na płaskiej 10,8,8,6 powt.
2. wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 10,8,8,6 powt.
3. rozpiętki na płaskiej 4 razy 8 powt.
barki – 9 serii
1. wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 10,8,8 powt.
2. podciąganie sztangi do brody 10,8,8 powt
3. wznosy ramion bokiem stojąc 3 razy 8 powt.
triceps – 6 serii
1. wyciskanie francuskie sztangi leżąc 10,8,8 powt.
2. prostowanie ramion na wyciągu górnym stojąc 3 razy 10
wtorek
plecy – 12 serii
1. ściąganie drążka górnego wyciągu szerokim uchwytem do klatki 10,8,8
2. wiosłowanie sztangą w opadzie tłowia(uchwyt szerzej niż barki)10,8,8
3. przyciąganie rączki równoległej na wyciągu dolnym siedząc 10,8,8 powt.
4. szrugsy (kaptur) 3 razy10 powt.
Biceps – 8 serii
1. uginanie ramion ze sztangą stojąc 10,8,8,6 powt.
2. uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(uchwyt młotkowy)4 razy 8 powt.
czwartek
klata – 12 serii
1. wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 10,8,8,6 powt.
2. wyciskanie sztangielek na płaskiej 10,8,8,6 powt.
3. ściąganie (krzyżowanie) linek górnego wyciągu na bramce w lekkim opadzie tłowia 10,8,8,6 powt.
barki – 9 serii
1. wyciskanie sztangi z przed głowy siedząc na suwnicy smitha 10,8,8 powt
2. wyciskanie sztangielek siedząc 10,8,8 powt.
3. wznosy ramion bokiem w opadzie tłowia 3 razy 8
triceps – 6 serii
1. wyciskanie sztangielki jednorącz w siadzie 3 razy 8 powt.
2. prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia 3 razy 8 powt.
piątek
plecy – 12 serii
1. ściąganie drążka górnego wyciągu szerokim uchwytem do klatki 10,8,8
2. wiosłowanie sztangą w opadzie tłowia(uchwyt szerzej niż barki)10,8,8
3. przyciąganie rączki równoległej na wyciągu dolnym siedząc 10,8,8 powt.
4. martwy ciąg 10,8,8
biceps – 8 serii
1. uginanie ramion na modlitewniku 10,8,8,6 powt.
2. uginanie ramienia w podporze o kolano 4 razy 10 powt.

bez masy nie ma klasy

...
Napisał(a)
Banan BOSS FORUM Doradca
Ekspert
Szacuny 11215 Napisanych postów 73002 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 962403
sam zobacz co Ty tutaj wypisales klata+barki - bardzo nierozsadne polaczenie, poza tym ile razy ta klata tutaj? Zrób te poprawki co Ci podałem, rozpisz i skoryguj wszystko dokladnie i wtedy ewentualnie zamiesc jeszcze raz w celu sprawdzenia treningu...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10728
nie widze tu nóg??

lepiej ci wyjdzie tradycyjny układ:

pon. klata triceps
sroda; plecy biceps
piatek; nogi barki

tylko to jeszcze rozpisac i bedzie dobrze
cu

Zmieniony przez - miskarb w dniu 2005-09-04 13:04:18
...
Napisał(a)
Banan BOSS FORUM Doradca
Ekspert
Szacuny 11215 Napisanych postów 73002 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 962403
to takze nie zauwazyles ,ze w 1 linijce napsial ze nog nie cwiczy z powodu kontuzji
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
banan: kalta + bary (przód i bok) to bardzo dobre połacznie, ja tak robie w poniedziałki. Przy klacie pracuja także barki. Nie widze żadnych objekcji żaby nie ćwiczyć barków z klatą.

Co do tego najpier tric potem bic: a co jak ktoś robi superserie. Ja akurat robie superserie i zazwyczaj robie najpierw bic potem tric i tak przepaltam. i wcale mi spuchnięty bic nie przezkadza. Wedłóg mnie nie ma róznicy co najpierw zrobisz.
...
Napisał(a)
Banan BOSS FORUM Doradca
Ekspert
Szacuny 11215 Napisanych postów 73002 Wiek 40 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 962403
Połaczenie barki + klata moze i jest ciekawe ale po pierwsze -> nie na dłuższą metę, po drugie jest do przyjecia w konkretnych warunkach i celach (np. do przygotowywania sie do wycisku leżąc itp.) Ale jezeli juz robic takie polaczenie...to proponowalbym tylko jak napisales przod barkow cwiczyc z klatką. Niby mozna cale ,ale wtedy naprawde nietrudno o kontuzje, mimo ze barki sa jakby bardzie 'rozciagniete' po treningu klaty. Boczne i tylne aktony naramiennych w takim wypadku polecam robic po treningu plecow.

Co do 2 czescie Twojej wypowiedzi...juz napisalem dlaczego tak a nie inaczej - przy superseriach to juz mniejsze znaczenie, bo i tak robisz na przemian bic-tric-bic-tric... jezeli na 1 sesji jest triceps i biceps..to najpierw ten pierwszy..mnie wiecej wypowiedzialem sie juz , dlaczego tak a nie inaczej...a jak chcesz jeszcez jakis argumentwo to wystarczy uzyc wyszukwiarki i sam sobie znajdziesz
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz zostać przy swojej opinii. Powiem tylko, że na forum hitec'a, www.hitec.pl/forum był niedawno taki temat, i też głosy były podzielone, ale i tak większośc stwierdziła, że nie ma różnicy, moderator też.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 767
A poprawiona wersja tego samego treningu wyżej wymienionego byłaby dobra tylko ,że ...
PONIEDZIAŁEK
KLATKA
2 serie rozgrzewkowe wyciskanie sztangi na płaskiej 16,14 powtórzeń
-wyciskanie sztangi na płaskiej-12/10/8/8
-wyciskanie sztangi na skosie dodatnim-12/10/8/8
-rozpiętki na płaskiej 4*10 powtórzeń
Tricepsy: jako pierwsze
-francuskie wyciskanie sztanga łamaną leżąc-12,10,8,8
-francuskie wyciskanie jednorącz sztangielki w siadzie-3*10
-prostowanie ramion na wyciągu górnym-4*12

WTOREK
cardio

ŚRODA
Grzbiet
-Podciąganie(wiosłowanie)sztangą w opadzie tułowia nachwytem-12,10,10,8
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie do klatki-12,10,10,8
-Przyciąganie rączki wyciągu dolnego w siadzie płaskim uchwyt neutralny-12,10,10,8
-martwy ciąg-10,8,8,6
-szrugsy 3*12/10/8
Bicepsy
-uginanie ramion ze sztangą stojąc-12,10,8,8
-uginanie ramion na modlitewniku-12,10,8,8
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (chwyt młotkowy)3*10

CZWARTEK
cardio

PIĄTEK
-wycisk z za karku-4*12/10/8/8
-unoszenie boczne sztangielek-3*10powt
-unoszenie sztangielek w opadzie-3*10powt
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia-3*12/10/8

SOBOTA
cardio

NIEDZIELA
wolne

... jeżeli ktoś mieszka na zadupiu i o jakimkolwiek wyciągu to może sobie pomarzyć to jakimi ćwiczeniami można zastąpić te pogrubione??i gdzie wcisnąć brzuch,przedramię i czy to cardio w ogóle jest potrzebne w takiej ilości ????

-.-

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 70
Mam tu rozpiskę do sprawdzenia:

Poniedziałek: klatka + triceps + brzuch

1. wyciskanie sztangi płasko [4 serie, 8 powtórzeń]
2. wyciskanie sztangi na skosie głową w górę [4 serie, 8 powtórzeń]
3. rozpiętki na płasko [4 serie, 10 powtórzeń]

1. wyciskanie francuskie [4 serie, 8 powtórzeń]

1. Unoszenie nóg w leżeniu-5 serii po 25 powt.

---------------

Środa: plecy + biceps + brzuch

1. martwy ciąg [4 serie]
2. podciąganie na drążku [4 serie, 4 powtórzeń]

1. uginanie ze sztangą szeroko [4 serie, 15 powtórzeń]
2. Naprzemianstronne uginanie ramion na ławce skośnej [2 serie, 8 powtórzeń]

1. Skłony na ławeczce skośnej-5 serii po 25 powt

--------------

Piątek: barki + brzuch

1. wyciskanie zza głowy [4 serie, 8 powtórzeń]wyciskanie sprzed głowy [3 serie, 8 powtórzeń]
2. podciąganie sztangi wzdłóż tułowia [4 serie, 10 powtórzeń]
3. unoszenie w przód [2 serie, 10 powtórzeń]

1. Unoszenie nóg w zwisie na drążku-5 serii po 25 powt


Dajcie znać co myślicie. Raczej klasyczny zestaw ale chcę znać wasze zdanie. Pozdro!
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45320
no i po cholere odświeżasz taki stary temat?! to znalazłeś w wyszukiwarce, ale topiku pt. "chcesz żeby ktoś ocenił twój trening? wklej go tutaj" już nie.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłę do oceny i modyfikacji

Następny temat

trenig na 3 miesiace przerubka z niemcow

electro
Polecane artykuły