9...jak Ronaldo %)

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

...
Derby rozbite, "pudło" Rasiaka

Drużyna Grzegorza Rasiaka, Derby County, przegrała z dwunastym zespołem Premiership, Birmingham City 0:4 (0:2) w rozegranym w sobotę spotkaniu sparingowym.

Napastnik reprezentacji Polski rozegrał cały mecz, jednak podobnie jak pozostali zawodnicy "Baranów", zapewne chciałby szybko zapomnieć o sobotnim pojedynku.

Początek spotkania nie zwiastował wysokiej porażki drugoligowca. Drużyna Derby prezentowała się bardzo dobrze w konfrontacji z grającym w najsilniejszym składzie zespołem Birmingham. Obraz gry zmienił się po 30 minutach. "The Blues", dla których poprzedni sezon zakończył się sporym rozczarowaniem, przejęli inicjatywę i zepchnęli drużynę Derby do obrony.

Efektem przewagi Birmingham były dwie bramki uzyskane przez duet napastników Mikael Forssell - Emile Heskey (34. i 43. minuta meczu).

Po zmianie stron trzecią bramkę dla "The Blues" zdobył Heskey i zapowiadało się na pogrom drużyny Phila Browna.

W 62. minucie zespół Derby miał szansę na honorowego gola. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Grzegorz Rasiak, który nie trafił w bramkę po bardzo dobrym podaniu Inigo Idiakeza.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Albańczyk Njazi Kuqi.

Drużyna Grzegorza Rasiaka poniosła drugą porażkę w trzecim spotkaniu sparingowym przed nowym sezonem. Po zwycięstwie z Mansfield Town (1:0), "Barany" uległy islandzkiemu IA Akranes (1:2 - gol Polaka) i Birmingham City.

...
Brytyjska prasa zachwyca się Arturem Borucem, Żurawski się nie wyróżnia
Żródło: Przegląd Sportowy, 25-07-05, 11:13
Boruc w dwóch meczach Celtiku (z Leicester i Leeds) nie wpuścił gola, pokazując wielką pewność siebie. Tą metodą jest coraz bliżej wywalczenia miejsca w podstawowej jedenastce Celtic Galsgow. W meczu Leicester obronił karnego. Sparing z Leeds zakończył się bezbramkowo.

Jak twierdzi Rob Robertson ("The Herald"), Boruc grał dobrze na przedpolu, a kiedy już musiał inetrweniować (za wielu okazji nie miał)robił to bardzo skutecznie i bez zarzutu.

Gorzej wiedzie się Maciejowi Żurawskiemu, który w ostatnim meczu wszedł na boisko dopiero w 63 minucie i niczym nie zaimponował. Podobno potrzebuje czasu na aklimatyzację. Czas goni, bo już w środę mecz kwalifikacji Ligi Mistrzów ze słowacką Petrzalką, a w sobotę rozgrywki rozpoczyna liga szkocka.

...
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Moim skromnym zdaniem zarównoBoruc jak i Żurawski będą zaczynali kilka pierwszych meczów na ławce rezerwowych

...
Możliwe, chociaż zapewne nie po to Ich ściągnieto do Celticu, aby byli rezerwowymi

...
Szacuny 4 Napisanych postów 1814 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17188
Boruc powinien grac bo w innym przypadku nasza kadra besdzie miala problem z bramkarzami Mam nadzieje ze Maciej zacznei wreszcie strzelać bo szkoda jakby grzał ławe, zreszta wydaje mi sie ze kadra mu pomoze bo w niej bedzie raczej podstawowym zawodnikiem..
...
Boruc: Jestem wściekły

Artur Boruc, ku zaskoczeniu wszystkich, nie zagrał w meczu Celtiku z Artmedią Bratysława. Drużyna z Glasgow przegrała 0:5.

Jestem wściekły, to dla mnie szok" - powiedział tuż po meczu Artur Boruc.

"O tym, że nie zagram dowiedziałem się na przedmeczowej odprawie. Czy się tego spodziewałem? Nie myślałem o tym, choć przyznaję, że jestem zawiedziony. Myślę, że to nie kwestia sportowej różnicy pomiędzy mną a Marshallem, chodzi raczej o kwestię zaufania trenera. Widocznie mi jeszcze nie ufa. Wynik? ... Nie wiem co powiedzieć. Jedyne słowa jakie przychodzą mi na myśl brzmią 'no comments'."

...
Znawca
Jakby Wisła przegrała 5:0...ba jakby odpadła chociaż z tą drużyną to Engel i cały zażąd podał by się do dymisji

...
Znawca
Żurawski dzisiaj walczył, walczył, biegał ale nic z tego nie wychodziło . Wszedł za niego Maloney i zrobił o wiele więcej niebezpieczeństwa. "Żuraw" miał jedną 100% sytuacje kiedy to był sam na sam z bramkarzem Dundee United po świetnym prostopadłym podaniu Nakamury ale zabrakło mu zimnej krwi. Hartson miał podobną sytuacje lecz on jeszcze musiał przepchać obrońce i spokojnie umieścił piłke w siatce. Hartson sprawiał o wiele więcej dobrych sytuacji niż Maciej Żurawski który jeszcze popisał się świetnym podaniem do Nakamury, ale ten nie trafił głową do bramki.
Boruc nie miał naprawde groźnych sytuacji, przynajmniej do tego momentu.

edit: właśnie w tej chwili zmiennik Maloney wspaniale podał do też wpuszczonego napastnika Beatiegoktóry soczystym strzałem zdobywa pięknego gola... Żurawski może nie zagrać za tydzień

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2005-08-06 17:41:52

...
Znawca
Gole Polaków w Bundeslidze!

Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund, a Artur Wichniarek zaliczył trafienie dla Herthy Berlin w sobotnich spotkaniach 1. kolejki niemieckiej Bundesligi.

W najciekawszym sobotnim meczu trzeci zespół ubiegłego sezonu, Werder Brema pokonał na własnym stadionie Arminię Bielefeld 5:2 (3:2). Werder objął prowadzenie już w 1 min. po strzale Miroslava Klose (podawał Torsten Frings). 10 minut później wyrównał Nebosja Krupnikovic (przy asyście Sibusiso Zumy), ale Werder wkrótce odpowiedział uderzeniem Ivana Klasnicia. W 30 min. ponownie wyrównał Zuma (tym razem odwdzięczył mu się Krupnikovic), jednak pięć minut później Frank Baumann trafił dla gospodarzy. W 82 min. podwyższył głową Klose po dośrodkowaniu Johana Micouda, zaś wynik ustalił dwie minuty później Klasnic (asystował Klose).

Hannover 96 zremisował u siebie z Herthą Berlin 2:2 (0:0). W pierwszej jedenastce gospodarzy zagrał Dariusz Żuraw, zaś w składzie gości - Artur Wichniarek, który zdobył w 54 min. drugą bramkę dla gości, wykorzystując podanie Nando Rafaela. W 76 min. Wichniarka zastąpił Andreas Neuendorf.

VfL Wolfsburg zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 (1:0). W drużynie Borussii zagrał Euzebiusz Smolarek, który w 56 min. strzelił pierwszego gola dla gości po podaniu Jana Kollera.

Hamburger SV wygrał przed własną publicznością z 1. FC Nürnberg 3:0 (2:0). W zespole z Norymbergi w podstawowym składzie wybiegł na boisko Bartosz Bosacki.

MSV Duisburg zremisował 1:1 (1:1) z VfB Stuttgart, a 1. FC Köln wygrał 1:0 (0:0) z FSV Mainz 05.

W piątek mistrz, Bayern Monachium rozbił 3:0 Borussię Moenechengladbach. W niedzielę mecze FC Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Kaiserslautern i Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen