SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Trening dla początkujących.
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1379
Cześć, jak najdokładniej wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Kalkulatory w internecie są wystarczająco dokładne? Dodam że każdy kalkulator w internecie pokazuje co innego. Czasami różnica jest nawet około 150 kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Hej, jesli chcesz miec pewnosć że twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest dobrze wyliczone to nie korzystaj z kalkulatorów bo one wszystkie działają na podobnym algorytmie i zazwyczaj wszystkie dają wyniki z jakaś większa granicą błędu . O ile jeszcze można na nich liczyć zero kaloryczne to zaznaczajac opcje CHCE PRZYTYĆ dają za dużą nadwyżke oraz jak dasz opcje CHCE SCHUDNĄC to znów za dużo obcinają więc jak już to wylicz zero i sama dodaj małą nadwyzke . Najlepiej jednak jak wyliczysz z tego wzoru i dasz liczenie do oceny https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403233
Przenoszę do odżywiania

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Wylicz z tego co masz z linku i obserwuj swój orgaznim a bardziej wagę co się z nią dzieję. Bo choćby niewiem jak te wyliczenia były dokładne to nigdy nie ma pewności czy akurat u nas się to sprawdzi. Jak będziesz miał wynik zacznij się stosować i patrz co się dzieje z wagą czy dąży w kierunku który chcesz
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2516 Napisanych postów 8350 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100416
Nigdy nie wyliczysz tego z dokładnością do 150kcal, każdy dzień jest inny, mamy większą lub mniejszą sponmataczbna aktywność fizyczna, nawet te 100kcal to.mzona nie doszacowac np. dodając kechupu na oko do kilku posiłków, wylicz tak jak koledzy napisali, obserwuj co się dzieje i w rasie czego podjemih odpowiednie kroki
1

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1379
wyszło mi 3 583 kcal
16 lat
169cm
57kg
na 90% ektomorfik
chcę zbudować masę mięśniową
4 treningi piłkarskie tygodniowo + mecz, 3x siłownia tygodniowo i oczywiście 3x tygodniowo wf ale jego nie liczyłem, bo na każdym robimy co innego i jakiejś bardzo dużej aktywności tam nie ma. We wzorze z linku nie widziałem nigdzie wzmianki o dodaniu lub odjęciu kalorii ze względu na cel (schudnąć, przytyć) więc nie wiem czy jeszcze powinienem dodać te 300 kcal. Chciałbym się też zapytać jak liczycie kalorie i makrosy w ciągu dnia? Robicie to z jakiejś aplikacji czy z internetu? Dajecie ogólne wartości np. dla jednego jajka czy wszystko dokładnie liczycie? Znacie też jakieś fajne stronki gdzie mógłbym znaleźć fajne przepisy? I ostatnia rzecz to chcę się upewnić, że mam dobre informacje: na masie 2g białka/ kg ciała 1g tłuszczu/ kg ciała i reszta węgle i na deficycie kalorycznym tak samo tylko około 2,5g białka/ kg ciała. Jeszcze pytanie odnośnie nawodnienia. Jak ważne jest regularne nawadnianie się czy jednak najważniejsze jest to co wypiliśmy przez cały dzień? I jak wyliczyć zapotrzebowanie na płyny bo jest różnica czy biegasz jak jest 10 stopni Celsjusza a jak jest 25 stopni. I czy na początek obecną sytuację wystarcza mi około 3l dziennie wody?









Zmieniony przez - Diabloxs w dniu 2022-09-30 23:59:02
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3625 Napisanych postów 2144 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18388
Zacznij nizej te 3000-3500 i obserwuj. Ja liczę aplikacja yazio. Jajka liczę zawsze po 50g, są produkty których nie zawsze musisz ważyć ale musisz nabrać doświadczenia, na początku liczenie wszystkiego będzie uciążliwe ale z czasem to polubisz i będzie Ci to zajmowali 2-3 minuty dziennie. 3 l wife dziennie powinni wystarczyć ponieważ miczy się caka widać, ta z pożywienia też, staraj się pić często, nie musisz tego dokładnie liczyc
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 35463 Napisanych postów 27498 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287696
Diabloxs
wyszło mi 3 583 kcal
16 lat
169cm
57kg
na 90% ektomorfik
chcę zbudować masę mięśniową
4 treningi piłkarskie tygodniowo + mecz, 3x siłownia tygodniowo i oczywiście 3x tygodniowo wf




Zmieniony przez - Diabloxs w dniu 2022-09-30 23:59:02
Nie wiem jak ty to liczysz ale Wyszło ci bardzo dużo i może się okazać ze jak zaczniesz od takiej ilości to zwyczajnie cię zaleje więc osobiscie wolałbym zacząc od 3000/3100 i obserwować , lepiej dodać kcal po kilku tyg niż na starcie stworzyc za duzą nadwyżke i łapac tłuszcz na samym poczatku ..Mi ze wzoru wychdozi twoje zero pod 2730 ( duża aktywnosc ) a z kalkulatora 2650 ..( ostatnia pozycja z największą aktywnością )
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 877 Wiek 37 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 7509
robertjudi
Nigdy nie wyliczysz tego z dokładnością do 150kcal, każdy dzień jest inny, mamy większą lub mniejszą sponmataczbna aktywność fizyczna, nawet te 100kcal to.mzona nie doszacowac np. dodając kechupu na oko do kilku posiłków, wylicz tak jak koledzy napisali, obserwuj co się dzieje i w rasie czego podjemih odpowiednie kroki


Każdemu zawsze to powtarzam. Nigdy dokladnie nie wyliczymu zapotrzebowania. Przyjaldowo kończę redukcje na 2500 kcal zapotrzebowanie moje wynosi 3600- i gdybym poszedł tym tokiem w tydzien mialbym 10kg więcej. A po 4 tyg na "zerze" musiałbym znów robić redukcje.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - pomoc

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

electro
Polecane artykuły