SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Fbw dla miłosnika siły

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
Witam. Przygotowałem nowe FBW pod sporty walki i zastanawiam sie czy jest dobre. Czy nie przegiąłem z objętnością i poszczególnymi partiami mięśniowymi. Zależy nam tutaj na masie i sile w tym samym planie na raz. Wklejam i oceniajcie. Z góry dzieki. Od razu zaznaczam że plan jest dla osoby która cwiczy fbw długo. Pozdro!


power clean 5x5
wykroki 4x8
podciąganie N. 5x5
dipsy 4x8
OHP 5x5
wyciskanie wąsko 3x8

C&J 5x5
przysiad 5x5
wiosłowanie 4x8
wyciskanie 5x5
unoszenie wzdłuż tułowia 3x8
podciąganie P. 3x8
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Zrób sobie dwa lub 3 treningi i zobaczysz jak z objętością stoisz jak będzie za mało to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dołożyć
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 146 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1687
Wznosy wzdłuż tułowia zastąpił bym high pull 'em, a C&J i power clean moim zdaniem lepiej robić w mniejszym przedziale powtórzeń, ale intensywniej i z większą mocą :) reszta planu wg mnie git.
1
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Jak jesteś w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia poprawnie technicznie to jak wprowadzisz te poprawki to będzie ok.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
power clean 5x3
wykroki 4x8
podciąganie N. 5x5
dipsy 4x8
OHP 5x5
wyciskanie wąsko 3x8

C&J 5x3
przysiad 5x5
wiosłowanie 4x8
wyciskanie 5x5
High pull 3x8
podciąganie P. 3x8


A moze sumo dead lift high pull? Dlaczego unoszenie wzdluz jest do wyrzucenia? W sumie kazdy mowi ze jest do wywalwnia...

Testowalem to cwiczenie na bardzo szweokim uchwycie i nie czułem dyskomfortu z tytułu że jest to kontuzjonalne cwiczenie...

Nie przesadzilem z barkami w a? Powerr clean i ohp w jednym?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 146 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1687
Power clean, a OHP to inne ruchy, wiadomo wielostawy, ale nie ingerują aż tak bardzo w siebie, moim zdaniem fajne połączenie i ogólnie oba treningi są dobre, aż chyba je przetestuję :)
Co do high pulli to są lepsze pod tym względem, że jest to ćwiczenie dynamiczne pomocne do podnoszenia ciężarów, osobiście lepiej je czułem i pomaga znacznie w dwuboju :) jeśli chcesz bardziej ukierunkowac ten trening pod dwuboj możesz dołożyć (lub zastąpić np. Wykroki) fronty.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1023 Napisanych postów 5454 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 137660
Power clean to sam podrzut (rozumiem bez wyciśnięcia), więc dostanie głównie tylny i boczny akton. OHP-głównie przedni akton

Barki by dostały gdybyś zrobił składankę Eddiego Halla;)

Ps. Nie napisałeś ile i jakich treningów sw masz w tygodniu, nie napisałeś ile razy będzie siłka. Nie napisałeś o sposobie progresji ciężaru jaki zastosujesz w tym treningu. Nie napisałeś wielu informacji o sobie. Taką gołą i suchą wypiskę którą tu żeś wrzucił to sobie można oceniać...

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
Sporty walki 2 razy silownia 3 razy lub odwrotnie zeby sie zmiesciec w 5 treningach w tyg.

Chodzi o sile w Jiu Jitsu i dynamike uderzeń w stójce sile itd

(Myslalem zeby zrobi zamiast wykroków wypychania. Mam bardzo slaby przysiad przy 130 trace rownowage) wypychanie mysle ze dobrze zrobi na sile? ) dalem serie wiecej na c&j i powera bo przy 3 powtorzeniach 5 serii jakos sie nie naciesze...
Co do podciągania wzdłuż tułowia a hogh pullem to to pierwsze na mase by bardziej bylo wiec je dalem.. teraz juz nie wiem co brac



Ostatnio jechalem tym

1. Power clean (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
2. Przysiad średni (front squats) 5 x 8-10 (nogi, częściowo plecy, brzuch)
3. Sumo dead lift high pull 5 x 5 (plecy - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
4. Podciąganie na drążku 3-5 x 10 (plecy)
5. Pompki na poręczach 5 x 5 (klatka, triceps)

TRENING B:

1. Clean and jerk (podrzut sztangi) 5 x 5(całościowe ćwiczenie- plecy, nogi, ręce; barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
2. Przysiad tylny 5 X 5 (nogi, częściowo plecy, brzuch)
3. Wyciskanie sztangi leżąc 5 X 5 (klatka, triceps)
4. Wiosłowanie sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 ( plecy)




Zmieniony przez - ADDD w dniu 2017-08-07 12:38:14
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
Znalazłem jeszcze taki plan :


A
Podrzut jednorącz 5s x 4-6powt, 80-90%CM
Przysiady ze sztangą na barkach 5s x 4-8powt, 75-85%CM
Wyciskanie sztangielkami leżąc 5 x 6-8 powt., 80-90% CM
Wiosłowanie sztangą 5s x 4-8powt 80-90% CM

B
Zarzut siłowy 3-6 x 3-6 powt, 80-90% CM
MC 5s x 4-6powt 80-90%CM
Podciąganie podchwytem lub chwytem neutralnym 3-5 x 4-8 powt, 80-90% CM
Pompki na poręczach 3 x 4-6 powt, 80-90% CM


Co myslicie? Moze wrzucic jakies ohp i high pull w to? W tym planie malo barków jest
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
W tym planie barki będą dość mocno pracować przy zarzucie i podrzucie ale ohp na pewno nie zaszkodzi
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 869
Gdzie je wrzucić ? Pewnie na koniec ktoregos z planów. Moze w jednym ohp a w drugim podciąganie wzdłuż tułowia? Albo high pull?

Ps. Power clean i zaraz po nim MC To bezpieczny pomysł? Znalazlem ten plan na necie i spodobal mi sie ale wole zapytac
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Martwy jak najbardziej można robić po zarzucie. Dynamiczne ćwiczenie fajnie rozgrzeje całe ciało i aktywuje układ nerwowy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening i bjj

Następny temat

Siłownia a kickboxing

electro
Polecane artykuły