Blessing Awodibu jest na końcowym etapie przygotowań do Olimpii 2022. Irlandzki kulturysta nie miał najlepszego sezonu w ubiegłym roku. Poprawił nieco sylwetkę przez ten czas i wygrał 2022 Indy Pro i 2022 New York Pro. Te zwycięstwa zakwalifikowały Boogeymana do Olimpii 2022, gdzie zmierzy się z najlepszymi kulturystami na świecie.

Awodibu to gwiazda mediów społecznościowych. Wyróżnia się poczuciem humoru i dystansem do siebie. Oczywiście jak każdy zawodowiec marzy o tym, by zdobyć trofeum Sandowa. Ostatnio połączył siły z Kai Greene, aby wykonać intensywny trening pleców i mięśni dwugłowych uda. Film z ich wspólnej sesji treningowej został opublikowany na kanale YouTube Awodibu. 46-letni Greene to znany wszystkim kulturysta, który nigdy nie zdobył korony Mr. Olympia. Za każdym razem Phil Heath był od niego lepszy i nie udało mu się pokonać mistrza. Greene nie startował w zwodach od czasu zwycięstwa w Arnold Classic Brazil 2016, a szanse na jego powrót są obecnie niewielkie.

Trening Blessinga i Greene wyglądał tak:

  • wiosłowanie na maszynie
  • ściąganie ramion maszyny
  • wiosłowanie półsztangą (T-BAR)
  • superseria: przyciąganie drążka wyciągu dolnego wąskim uchwytem i martwy ciąg na prostych nogach
  • uginanie nóg
  • rumuński martwy ciąg ze sztangą

Blessing Awodibu wygląda naprawdę nieźle i jest już prawie gotowy do wyjścia na scenę. Zaskakująca kwalifikacja Andrew Jackeda i Michała Krizo do Men’s Open nieco zepchnęła Awodibu z centrum uwagi. Irlandczyk jednak robi swoje, a współpraca z Philem Heath i Kai Greene z pewnością się opłaci.

https://youtu.be/0temsqjyYOU 

Komentarze (3)
lordknaga

oni cwicza razem ponad rok...

2
F1.08

Dokladnie...tytul brzmi jakby Kai przygotowywal go do zawodow. A oni z jednej firmy sa i maja tego samego sponsora i czesto robia fikmiki razem.

2
lordknaga

F1 - wiem, dziwny tytul, do tego pisza o nim ze jest irlandczykiem, bo tam mieszkal 12lat czy tak troche wiecej? on tak samo jak dauda i jacked - jest nigeryjczykiem...

2