SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dziennik treningowy .Wzrost siły w systemie 5x5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59319

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam
Piątek
Trening B Starting Strength

-Przysiady serie robocze (112,5kgx5p)x3s
-Wyciskanie stojąc serie robocze (55kgx5p)x3s
-Martwy ciąg112,5x3px1s dodatkowo 112,5x3px1s
Podciąganie podchwytem 5,5,6

Dzisiaj niestety nie udało się pobić mojego rekordu dla 5 powt przy mc. Trzy powtórzenia szły dość dobrze przy czwartym zdechło.Odpocząłem 3 minuty i ponowiłem próbę i bardzo podobnie.Przysiady zdecydowanie fajnie poszły i o dziwo drążek również fajnie się podciągało.Ponowie próbę w poniedziałek. Na dole dzisiaj tylko jeden filmik z wyciskania stojąc.




Do poniedziałku.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2296 Napisanych postów 6267 Wiek 56 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 312021
Gdyby martwy nie poszedł, zrób reset o 10%, ale ostatnią serię po resecie nie rób na 5 powtórzeń, ale AMRAP (czyli ile fabryka dała, ale nie do upadku...RPE 9, czyli jedno w zapasie) i tak aż dojdziesz do tych 112 kg x 5...albo 6? :)
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143638
Całkiem ładne te wyciskanie stojąc.
A i zarzut dosyć składny
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Mi też się to wyciskanie podoba , ładnie idzie. Chyba tez wrócę do WS z zarzutem, jakoś mi to bardziej odpowiadało niż branie sztangi ze stojaków.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 118772
Nie miałeś jeszcze żadnych rewolucji z barkami? Pytam bo wyciskasz beztrosko z łokciami na bok

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18991
@ajazy-Gdyby martwy nie poszedł, zrób reset o 10%, ale ostatnią serię po resecie nie rób na 5 powtórzeń, ale AMRAP (czyli ile fabryka dała, ale nie do upadku...RPE 9, czyli jedno w zapasie) i tak aż dojdziesz do tych 112 kg x 5...albo 6? :)

Czyli zejść do 100kg robic więcej powtórzeń aż się dojdzie do 112.5kg .Dzięki za podpowiedź

@ojan i @jsdolan5 dzięki.

@Gwid-Nie miałeś jeszcze żadnych rewolucji z barkami? Pytam bo wyciskasz beztrosko z łokciami na bok

Czyli technika zła grozi kontuzją.Ustawiam przedramię pionowo a łokieć odchylony w stosunku do tułowia około 45 stopni .Z tyłu to lepiej widać.





Ale wiadomo jak jest zła technika to wyjdzie przy większych ciężarach .Na razie jest ok.

Na dole zawodowcy w wyciskaniu sztangi stojąc.





I tu jeszcze ciekawy filmik jak ciężarowiec z gracją robi wyciskopodrzuty.








Zmieniony przez - Artur 69 w dniu 2017-03-11 00:34:19
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18991
Poniedziałek
Witam.

Trening A Starting Strength

Przysiad -serie robocze (115kgx5p)x3s
Wyciskanie leżąc serie robocze (77,5kgx5p)x3s
Martwy ciąg serie robocze 112.5x3p , 112.5x3p , 100kgx5p
Podciąganie podchwytem 6p,6p,6p

Przysiady nadal do przodu. Martwy ciąg brak siły i mocy w prostownikach dlatego od następnego treningu reset do 100kg. Podciąganie coraz przyjemniejsze co trening udaje się 1 czy dwa powtórzenia zrobić więcej.
Do środy.
3
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Przysiad rzeczywiście ładnie Ci idzie do przodu , tak trzymaj
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 118772
właśnie o to chodzi, łatwiej barki rozwalić jak łokcie pchasz bokiem a nie z przodu. podobnie jak przy wyciskaniu na klatę. siłę masz tak wiec żebyś nie przeszarżował za ostro bo barki baaaaaaaaardzo długo się goją.
3

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 56 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam
Środa
Trening B Starting Strength

-Przysiady serie robocze (117,5kgx5p)x3s
-Wyciskanie stojąc serie robocze (57,5kgx5p)x3s
-Martwy ciąg seria robocza 100kgx7p
Podciąganie podchwytem 6,6,5

Dzisiejszy trening to pobicie swojego rekordu w pięciu powtórzeniach dla przysiadów.





Poszedł żołnierski .





Do Piątku
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

Następny temat

chce schudnąc

electro
Polecane artykuły