SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy .Wzrost siły w systemie 5x5

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam

Dzisiejszy trening B I tydzień

Martwy ciąg 65/5 , 95/5 , 110/5 , 110/5 , 95/5
wyciskanie stojąc 60kgx5px5s
ugięcia na biceps 30/5 , 40kgx5px5s
trening palców ściskacz (25kg) 100p na rękę

Tylko raz w tygodniu dodaję ciężar piątkowy trening może być lżejszy lub taki sam jak poniedziałkowy ale nie cięższy .Przerwy 3-5 min.Przerwy między danym ćwiczeniem od 3 do pięciu dni dlatego był kłopot jak rozplanować wyciskanie .Lubię wyciskanie stojąc i leżąc dlatego zostawiłem obydwa ale według tego planu powinienem wybrać.Przy okazji dowiedziałem się że są ściskacze 90kg siła ścisku orzesz ty. Na początek 25kg wystarczy potem będziemy szukać mocniejszych. Do środy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witam

trening w środę

Przysiady 100kgx5sx5p
wyciskanie leżąc 80kgx5sx5p
wiosłowanie 80kgx5sx5p

Dzisiejszy trening

Przysiady 102,5kgx5sx5p
wyciskanie stojąc 62,5kgx5sx5p
martwy ciąg 60kgx5p , 80kgx5p , 100kgx5p , 120kgx5p

I tak zataczając małe kręgi wróciłem do StrongLifts. jestem uzależniony od robienia przysiadów w każdy trening jak i robienia pięciu serii z ciężarem docelowym. Inne programy mi nie pasują. Dzisiejszy trening bardzo przyjemny te 120kg w martwym poszło lekko i przyjemnie może w końcu martwy ciąg pójdzie do przodu, samopoczucie wyśmienite.Będę robił to co lubię jak siła pójdzie do przodu to fajnie jak nie to trening dla przyjemności systematycznie i tylko te pięć ćwiczeń . Miłego weekendu wszystkim i do następnego wpisu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131193
Odpocząłeś na trochę lżejszym programie i spodobał Ci się cięższy trening.
Możesz tak przeplatać z korzyścią dla swojego rozwoju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Ojan to prawda. Mam coś z masochisty bo podoba mi się na razie I etap tego programu objętościowo najtrudniejszy dlatego że program StrongLifts 5x5 dzieli się na etapy I etap to jest to co robię od kilkudziesięciu tygodni i podoba mi się najbardziej i cały czas go wałkuję.Następny etap jest przejście z 5s roboczych na 3s robocze czyli 3x5 potem na 3x3 i 1x3 Kolejny krok Bill starr 5x5 w którym można dołożyć ciężaru o wiele więcej bez męczenia się i jest trzeci etap strongLifts dla zaawansowanych.Wszystko leży w głowie może w końcu coś przeskoczy i pójdę dalej ale na razie wałkuje to co jest dla przyjemności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marek.c
Ajazy z mych doświadczen wynika ze mniejsze cieżary ( 12 do 20 powt) to ciezary nad którymi panujesz, dają swobodę i nie obciążają ( mych juz zniszczonych ) stawów..... po 40 roku zycia męzczynza który trenował mocno na siłowni walczy o utrzymanie formy a nie o pójście do przodu..... kolejna sprawa b. ważna czy w takim przypadku jest wspomaganie SAA czy go nie ma? trening 1 x tyg grupa jest ok,w przyp ciągów 1 x na 10 dni ( tak doszedłem do 300kg ) robiąc leko/srednio/ciezko. ciągów w wadze ciżekiej po 40tece nie powinno sie robic co tydz cięzko..... to temat brdzo indywidualny, trudny a wezcie pod uwage ze Autor postu ma sporo po 40 tce...i tu trzeba bardzo uwazac na regeneracje.... często wyczucie powinno go zmusic do pewnych ustępstw na rzecz odpoczynku/regeneracji kosztem realizacji planu treningowego ...


troche tu czytam czasami i zauwazyłem ,ze probujesz juz wielokrotnie przekonac Artura do rozsadniejszego treningu ..trzeba poczekaz az zacznie uzywac wiekszych ciezarow,(wyciska 80kg po 5 razy ,pewnie Ty Marek tym ciezarem sie rozgrzewasz) :)albo tą 80 robisz swoje 30p ,czasu i ciezaru trzeba.wtedy moze w koncu dotrze do niego to co teraz ni w zab nie dociera,to tak jak z poczatkujacymi ,ktorzy spedzaja 2 godziny na treningu ,dopiero po latach zaczna rozumiec o co w tym biega :) to tak moja dygresja


Zmieniony przez - 5@3 w dniu 2017-10-28 16:32:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
dopiero po latach zaczna rozumiec o co w tym biega :) to tak moja dygresja


A o co biega?. . Mój plan dojechać z powrotem na StrongLifts do swoich max w pięciu liczę na 125kg w przysiadzie , 90kg w wyciskaniu , 70kg wyciskanie stojąc i martwy ciąg 130kg. Potem się zobaczy czy Bill Starr czy coś pokombinuje przy StrongLifts .Na razie lubię to co robię i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co tak ucichlo tutaj ? Mimo,ze Twoj trening mi osobiscie sie nie podoba,to dzieninik jako dziennik nawet ciekawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 225 Wiek 54 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18991
Witaj 5@3 na chwilę obecną ćwiczę sobie rekreacyjnie odważnikami.Trening stronglifts 5x5 bardzo fajny ale po roku czasu mój układ nerwowy musi odpocząć od sztangi i tych prostych ruchów . Będąc w strefie byków zainfekowali mnie ponownie kulą z uchwytem.To sobie teraz ćwiczę rekreacyjnie. Na razie ciężko bo straciłem dużo z elastyczności i gibkości to co robiłem około 2 lat temu sprawnie i poprawnie teraz sprawia kłopot i nie zawsze wychodzi. Kondycja cieniutko dzisiaj zrobiłem 80 wymachów w 3 min i plecy z tyłkiem bolą a płuca się zasapały.Ale wróciła radość z ruchu może za pół roku sztanga.Można poprzeplatać.Takie migawki z ostatnich tygodni.



?list=UUoQuWALO41an2gARL25E1cw



?list=UUoQuWALO41an2gARL25E1cw

Tu ciężko ale na dzień dzisiejszy opanowane wchodzi dwa razy na stronę.Przepraszam za sapanie ciężar niewielki 24kg ale mnie po garach daje.



?list=UUoQuWALO41an2gARL25E1cw

Tu czułem się jak stary dziad brak elastyczności.Na dzień dzisiejszy wchodzi lepiej i nie sapie jak stary dział.
Pozdrawiam .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
to nie uklad nerwowy !!!!!!!!!!!!!!!!
sam to mam , caly czas to samo , wiec przychodzi zniechecenie , dochodzimu do maxa i... nie chce sie juz , czas na zmiany .
ja dalem sobie czas , powoli do przodu , a KULKI wracaja od nowego roku , bo zesztywnialem i kondycja tez zeszla na psy
a po 2 , uwazam ze ma nas to bawic a nie irytyowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KEBUL74
to nie uklad nerwowy !!!!!!!!!!!!!!!!
sam to mam , caly czas to samo , wiec przychodzi zniechecenie , dochodzimu do maxa i ...

... nie mozemy sie doczekac jak go zwiekszymy o kolejny kilogram
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

Następny temat

chce schudnąc

WHEY premium