SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plan ogólnorozwojowy do oceny :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1550

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
Siemka, chciałbym się dowiedzieć czy ten plan jest odpowiedni, aby rozpocząć przygodę z prawdziwym trenowaniem (do tej pory, drążek i hantle w domu jedynie były)? I czy nie jest arcy trudny technicznie ? Nie chcę się porywać od razu na jakieś splity i inne wymysły, przez jakieś 2 miesiące chciałbym się po prostu obyć z siłownią :D I najważniejsze czy nie jest przeładowany :D

Treningi: pon, śr, pią.
Wtorek, czwartek, sobota jakieś jeżdżenie na rowerze albo basen planuję, dla rozluźnienia mięśni

Nogi
przysiady ze sztangą na barkach - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
wyciskanie nogami - 2 serie po 12 powtórzeń, 2 serie po 8 - 12 powtórzeń
Klatka piersiowa
wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
wyciskanie sztangielek na ławce skośnej - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
rozpiętki sztangielkami na ławce poziomej - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
Plecy
podciąganie się na drążku w szerokim nachwycie - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
przyciąganie drążka na wyciągu pionowym - 1 seria 15 powtórzeń, 2 serie po 8 - 12 powtórzeń
Barki
wyciskanie sztangi z klatki - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
unoszenie sztangielek bokiem w górę - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
Triceps
prostowanie przedramion w opadzie tułowia - 3 serie po 8 - 12 powtórzeń
Biceps
uginanie przedramion ze sztangielkami - 4 serie po 10 - 14 powtórzeń
Łydki
wspięcia na palce z hantlami - 3 serie po 15 - 20 powtórzeń
Brzuch
spinanie brzucha leżąc - 5 serii po 15 powtórzeń
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
Nie mam na razie jako takiej diety, bodajże 3 posty temu, tylko napisałem co staram się jeść, żeby jakoś to było :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20352
jeśli to wszystko chcesz zrobić na każdym treningu to na pewno jest to przeładowane, szczególnie klata.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 27216 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 516400
Kiepsko kombinujesz.

Wrzuć pełną ankiete działu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
A jakaś mała podpowiedź, gdzie coś dodać, a gdzie ująć ? Plan nie jest skonstruowany ani pod przybieranie masy ani pod odchudzanie, na początku chcę przybrać trochę siły i dobrej techniki, później będziemy dożyć do +10kg :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1487
podczepiam sie pod temat moze jakis FBW rozpiske dla poczatkujace zaczynajacego z silownia aczkolwiek jak kolega posiadajacego malutkie doswiadczenie z ciezarami :) Pozdrawiam
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450
Masz w postach podwieszonych artykuł "Pierwszy rok treningów" i tam znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne nie trzeba nic kombinować
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
Czyli jakbym chciał pokombinować to i tak jestem zmuszony trenować z planem: pierwszy rok treningów ? :(
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450
Właśnie sęk w tym, że u Ciebie nie trzeba żadnych kombinacji podstawowe treningi wystarczą z dobrą michą i będzie szło jak należy
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
Właśnie :) z dobrą michą, staram się przestrzegać ogólnych zasad żywienia, ale nie chciałbym przywiązywać się do diety i ważyć żarcia, może też jak nie chciał ale nie chce mi się po prostu i nie chcę robić problemu mamie jak robi jedzenie :D Oczywiście jem ile dam radę za każdym razem, więc chyba kcal jest dużo. Głównie to moja dieta opiera się na śniadanie: coś z jajkiem albo mleko z płatkami kukurydzianymi, na obiad ziemniaki, ryż albo kasza z jakimś mięchem, no i na kolacje albo zwykłe kanapki z warzywami albo jakiś biały ser. No i czasami przegryze jakimś waflem ryżowym i to tyle z mojej diety, a resztę chcę nadciągnąć ćwiczeniami, aby z ćwiczeń wyciągnąć jak najwięcej się da, bez przetrenowania oczywiście :)

Zmieniony przez - dindon123 w dniu 2014-05-10 14:31:04
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787450
I to najważniejsze dbaj o jak najlepszą jakość posiłków i unikaj syfu. Do tego trening i będzie szło jak należy
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 305
Flaczki drobiowe zjedzone, więc porcja białek jest :)
Jakby komuś się chciało troszkę zmodyfikować ten plan albo namawiać mnie jeszcze na plan: Pierwszy rok treningów, to zapraszam do dyskusji :D
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW bez przysiadów i martwego ciągu

Następny temat

pytanie o plan treningowy dla zupełnego świerzaka

electro
Polecane artykuły