SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ogólnorozwojowy do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Korzystając z wakacji chcę nieco wyrzeźbić sylwetkę i poprawić szybkość,skoczność.
Jako,że jestem dziewczyną na rzeźbie mi aż tak nie zależy.
Byleby brzuchal ładnie wyglądał.

Mam do dyspozycji drążek,duży teren do biegania(w tym i las,zbocza).

Zamierzam podczas wakacji zrealizować a6w.
Tylko trochę się naczytałam,że źle wpływa na kręgosłup.

No więc ogólnie rzecz biorąc mój plan wygląda następująco:

Rano,ok 5 km biegu ciągłego,później coś na szybkość i tu zielonego pojęcia nie mam co wstawić.Czy może to być normalny,szybki bieg po 100m x 5 i kilka powtórek?
Następnie drążek czyli seria na brzuch.Podciąganie kolan do brzucha.Później coś na wzmocnienie rąk tak żebym w ogóle miała realne szanse się na tym drążku podciągnąć.
I później realizacja a6w.
Wieczorem bieg 3 km,drążek.


Jak jeszcze wypełnić ten plan?

Płeć: Kobieta

Wiek: 15

Waga: 50

Wzrost: 165

Cel treningowy: rzeźba,siła,szybkość

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: biegi rekreacyjnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): drązek

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
A6W to słaby trening - jak chcesz to możesz robić, ale HIIT 2-3x w tygodniu - nie więcej, biegac mozesz w dni w które HIIT'a nie robisz, podciąganie tak samo, 2-3x w tygodniu.

Pilnuj odzywiania, jak będziesz widziała, ze za bardzo lecisz z wagi/nie masz siły itp. obetnij HIIT'a jednego i biegi.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wg mnie przesadzasz z intensywnością.

A6W - darowałbym sobie, tak jak napisałaś - wznosy kolan na drazku ok...


Co do szybkości proponuje HIIT 2-3x w tygodniu, nie więcej, w dni które HIIT'a nie robisz - możesz zwyczajnei biegac choć dzień-dwa zostawiłbym na regeneracje np. weekend, podciągać się na drazku i robić unosznia nóg 2-3x w tygodniu.


Zacznij zdrowo jeść bo to podstawa - inaczej nie dasz rady.

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

10 Wskazówek żywieniowych



Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc a6w sobie daruję tak jak mówisz.Nie wiem tylko co pozwoli mi szybciej wzmocnić mięśnie brzucha.Czy a6w czy takie podciąganie na drążku.
HIIT czyli chodzi o coś takiego? [url]http://www.trener.pl/index.php/mid/3/fid/2/trener/artykuly/article_id/91/offsetk/0&cookie=1[/url] 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html

Tutaj masz o HIIT.

Wznosy nóg na drążku są świetnym ćwiczeniem na brzuch, oczywiście wykonanym prawidłowo technicznie, nożyce pionowe/poziome też ok.


Pzdro



Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-06-28 21:37:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No więc znalazłam coś dla siebie dzięki podanemu przez Ciebie linkowi.
Spodobał mi się ostatni w kolejności HIIT.
Czyli plan może wyglądać następująco.

Pon:HIIT,drążek
Wt.HIIT,drążek
Śr.HIIT,drążek
Czw.HIIT,drążek
Pt.Bieg rano 5km,wieczór 2km,drążek
Sob.bieg rano 5 km,wieczór 2km
Niedziela regeneracja,ew. drążek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie, nie, 4x HIIT i to dzień po dniu to za dużo.

Zrób:

Pon - HIIT
Wt bieg
Śr - drązek
Czw - HIIT
Pt - bieg i drążek
Sob, niedziela - wolne lub jesli chcesz inna aktywność np. basen [ale nie HIIT] lub podciąganie w niedziele.

Zacznij od 2-3 HIITów [truch/sprint] i zwiększaj co tydzień o 1 aż dojdziesz do max 20min, zresztą jak przeczytasz tamte tematy - wszystko będziesz wiedziała.


Pilnuj odżywiania!


Pzdro


Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-06-28 22:05:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A można jeszcze coś do tych treningów dodać?:)
Coś na wzmocnienie rąk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Podciąganie na drazku powinno wzmocnić ci ręce i chwyt.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I w dwa miesiące będą już jakieś zauważalne efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Efekty zalezą od odżywiania - więc go pilnuj, wystarczy, że zaczniesz zdrowo jeść a nie głodzić się czy jeść niezdrowo

Ale myślę, że po 2 miesiacach coś tam widać będzie.


Pzdro

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-06-28 22:13:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki za udzielone odpowiedzi.
I ostatnie pytanie.Po wakacjach mam zamiar dalej trenować.
Czy mogę robić A6W razem z HIIT,biegiem i drążkiem?(drążek tylko na siłę rąk).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 x 8 , w 2 tygodnie ?

Następny temat

PLECY !!! prosze oblukajcie

WHEY premium